Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:03




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ] 
 Glock 17/18C GBB z druhé ruky 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 17 čer 2017, 16:01
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Dobrý den, mám nabídku na koupi Glock 18C GBB od TM. Zakoupena v říjnu 2015, údajně s ní bylo stříleno pouze na zahradě do terče (1500 - 2000 kuliček). K tomu jsou celkem 2 zásobníky, celý plyn a kuličky. Prý je pravidelně čištěna a promazávána. Zásobníky těsní. Cena 2.800 a níž jít nechce. Myslíte si, že cena odpovídá popisovanému stavu? Má cenu se na to jet podívat? Mám to docela daleko.

Další nabídku mám hned v Praze. Jedná se opět o Glock 18C GBB od TM. Ta byla zakoupena v srpnu 2015 a je prý ve skvělém stavu, byla údajně málo používaná. Bez příslušenství. Cena 2.700 a níž už prý nepůjde.

Vím, že když to člověk nevidí, tak se to těžko odhaduje. Zajímá mě, jestli cena odpovídá uváděnému stavu a jestli má cenu se na to jezdit koukat. Případně pokud byste někdo věděl o něčem jiném, nebo někdo z Vás něco prodával, budu rád za každé info. Ideálně KWA/KSC G17 GBB nebo 17/18C od TM. Děkuji mnohokrát.


19 čer 2017, 09:15
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Ja by som do bazarovej TM nešiel praskajú na nich závery a v konečnom dôsledku by ťa vyšla viac ako nové WE s upgrade.
Na KWA/KSC je momentálne v EU problém zohnať zásobníky a aj celú zbraň som v celej EU nevidel už dlho u nás v SR je momentálne dovoz mimo únie problematický.


19 čer 2017, 19:01
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Licenci na airsoftové Glocky si vyjednal Cybergun a samotný Glock si velké dovozy nyní hlidá. Takže Dokud nějak Cybergun nepohne, tak ve větším měřítku se klasické glocky v Evropě hned tak neobjeví. Bohužel :-(

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


20 čer 2017, 08:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Já bych se bazarové G17 nebál. Kamarád ho má dokonce z třetí ruky (kdo ví, jestli jen z třetí), a teď po roce mu odešel nějaký drobný díl kvůli ošoupání- podložil a jede dál. Závěr stále OK. V mém okolí se pohybuje i G18C, majitele znám a vím, jak aktivně ji používá. Cpe tam greengas a také drží.
Sám jsem majitelem G17, ale mám ji chvíli, nedokážu zhodnotit výdrž.
Každopádně, pokud do té bazarovky půjdeš, tak 17 ano, 18 ne! Nemůžeš vědět, jestli ji majitel příliš nedrtil dávkou.


20 čer 2017, 08:44
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 17 čer 2017, 16:01
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Díky za odpovědi. Momentálně nemůžu najít nikoho, kdo by prodával G17 v rozumném stavu anebo za rozumnou cenu. Tak buď chvilku počkám, nebo půjdu do nové, kde ale v úvahu připadá momentálně pouze WE. Žádný upgrade zatím neplánuju. Jde mi hlavně o ten feeling a zážitek ze střelby. Střílet se bude pouze na terč přes léto. Jen mě trochu znepokojují zkušenosti typu "po roce začalo všechno odcházet". Mám v plánu s tím za to léto vystřílet tak 2.000 gulí. Chápu, že výdrž zbraně se může lišit kus od kusu. Nebudu ale nakonec zklamanej, že sem do toho dal trojku a po sezóně už to začalo odcházet, nebo jsou to jen přehnané obavy? Díky.


20 čer 2017, 09:36
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
U WE ti diely určite odídu ale vydrží to viac ako 2000 výstrelov štandardne odchádzali na novších glockoch hop up komory a vonkajšie hlavne časom možno bude treba gas route sem tam prdol knocker ale bavíma sa o G17. Všetko ide bez problémov kúpiť aj v lepšej kvalite a nebudeš musieť predať obličku. A stále to výjde menej ako prdnutý záver na TM ktorý sa dá poškodiť aj silnejším potiahnutím záveru.


20 čer 2017, 14:19
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 17 čer 2017, 16:01
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Dobře tedy, jestli půjdu do té nové, mám pár dotazů k nákupu.

G17 Gen4 - kovový závěr, blowback
Vybral jsem G17. I když mě ta dávka u G18C láká, nemám pro to využití a akorát by mě z "frajeřiny" lákalo tomu dávat "na zadek".

Plyn ULTRAIR 1l - 570ml / 270g - Greengas

Guarder kuličky fluorescentní 0,25g 1000bb
1) Vybral jsem tyto kuličky, předpokládám že .25g je na základ bez upgrade ok?

Silikonový olej Silkal 93 (200 ml)
2) Bude mi stačit pouze silikonový olej a například ty drážky namazat s ním za použití vatových tyčinek, nebo je lepší pořídit pro tyto účely ještě vazelínu?
3) Co se týče vytěráku, viděl jsem, jak někdo čistí hlaveň pomocí vatových tyčinek, které nastříkal tím silkalem. Je to v pořádku, nebo to není ideální?
4) Jak se při tom čištění vyvarovat přílišného namazání/poničení hopu? (Kromě jeho stažení na minimum)
5) Měl bych ji před prvním použitím hned namazat, nebo je to namazané od výrobce? Někdo tu někde psal, že to tak dělá.
6) Co se týče zásobníku, někdo na YT kapal ten olej snad úplně všude do každé dirky, ke každému ventilku a na pružinu. Je nutné to tam olejovat? I za použití GreenGas? Někdo na YT tvrdil, že to není nutné, když už je ten silikon v tom GG.

Koukal jsem na spousti videí, ale někdo tvrdí to a někdo zase něco jiného, tak sem z toho trochu zmatenej. Značky jsem vybíral na základě příspěvků a zkušeností uživatelů na fóru, klidně mi doporučte něco jiného, já se v tom moc neorientuju. Nezapomněl jsem na něco ještě?

Díky moc!


20 čer 2017, 23:06
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Proč chceš nasvětlovací kule? Pochybuju, že tam budeš dávat někde výbojku. Klasika Guarder ničemu neuškodí. Hmotnost 0,25g je OK.
Místo silkalu kup olej na šicí stroje a používej ho s mírou na kluzné části (méně je někdy více)... Nedávno jsem svůj glock promazal dle návodu na YT a olej mi krásně zanesl hopec :D takže návody, kde vystříkají půl lahve silkalu ber s rezervou.
Tak ať slouží, já bych radši bral třeba KJW, ale 17 myslím vůbec nedělá.


21 čer 2017, 10:27
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 17 čer 2017, 16:01
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Díky za info. Co si myslíš o tom čištění hlavně vatovou tyčinkou? S olejem nebo bez? Opět jsem někoho viděl tu hlaveň čistit nasucho, někoho s olejem.


21 čer 2017, 10:49
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Mike_223 píše:
Proč chceš nasvětlovací kule? Pochybuju, že tam budeš dávat někde výbojku. Klasika Guarder ničemu neuškodí. Hmotnost 0,25g je OK.
Místo silkalu kup olej na šicí stroje a používej ho s mírou na kluzné části (méně je někdy více)... Nedávno jsem svůj glock promazal dle návodu na YT a olej mi krásně zanesl hopec :D takže návody, kde vystříkají půl lahve silkalu ber s rezervou.
Tak ať slouží, já bych radši bral třeba KJW, ale 17 myslím vůbec nedělá.


Bacha na všechny WD, oleje na šicí stroje atd. Tyhle oleje jsou sice fajn, ale jsou agresivní na plastové a pryžové díly. Když se ti to dostane tam kam nemá, můžeš mít problém. Plus né vždy si sednou s měkkou slitinou. Ale nemám v plánu tu rozjíždět diskuzi na téma olej na jemnou mechaniku vs. silikon.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


21 čer 2017, 13:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Jemnejšiu mechaniku ako šijací stroj májú už len hodinky. olej na šijacie stroje neobsahuje žiadne agresívne látky a s WD 40 má spoločné len slovo olej.
Na phyblivé kovové časti je najlepšie suché PTFE v spreji. Je to v podstate WD 40 bez akresívnych látok.
KJW už má v portfoliu glock17 pod označením KP13 ak sa nemýlim ale dostupný zatiaľ len v asii do EU ho nikto zatiaľ nedováža pokiaľ viem a asi ani tak skoro nebude.


21 čer 2017, 14:51
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Nazdar Legionell.
Keďže mám podobný problém ako ty ( páči sa mi glock 17 a nemôžem zohnať nič schopné )
a čakám kým príde do našich končín práve tu zmienená KP-13 od KJW, tak som si prezeral dnešnú ponuku a hladal alternatívu. Ak to nemusí byť vyložene glock, padla mi do oka pištol BLE alpha od ICS. Možno ak máš podobné zmýšlanie ako ja tak sa ti zapáči tiež. Ber to teda len ako taký tip.
Čo sa týka vytierania hlavne, vytieraj to vyterákom s handričkou a nasucho. V bežných plynoch pre GBB zbrane je prímes maziva a viacmenej sa zbraň dostatočne maže sama a občas vytreť hlaveň nezaškodí. Z toho mazania by som až takú jadrovú fyziku u krátkych GBB pištolí nerobil.
Ak používaš štandardné plyny maže sa ti sama. Maximálne keď budeš čistiť zbraň od naneseného prachu a piesku, tak vyutieraš raily dosucha. Ja napríklad jazdím na MTB a nadrbem tam brunox ktorý používam na vidlicu tlmenie atď. a bez problémov. Keby to chceš hrotiť tak brunox predáva rôzne takéto prípravky, dokonca určené aj na zbrane, len si treba prečítať popis čo je čo.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


21 čer 2017, 15:27
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 17 čer 2017, 16:01
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Díky za info, chlapi. Nějak to s tím olejem teda vymyslím a seženu ještě vytěrák.

Madafaka: díky za zajímavý tip, vypadá dobře. Nicméně se mi vždycky strašně líbily glocky a asi bych z toho neměl takovou radost. ^^

A ještě mě zajímá, jak je to s tím mazáním zbraně před prvním použitím? Je to potřeba?


21 čer 2017, 16:34
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Pred prvým použitím by som ju najskôr hodil rovno do utrazvuku často príde s predajne plná silikonu.


21 čer 2017, 18:14
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
m.ape nič v zlom, určite to má nespočet výhod ale ruku na srdce. Ty si tiež svoju prvú plynovku hneď hodil do ultrazvukovej čističky, precízne namazal olejom na šijace stroje, povymieňal gasroute za TM alebo 9ball a až potom si z nej išiel strielať? Viem že to nemyslíš zle ale mňa osobne by to čo píšeš ako nováčika trochu dosť strašilo a zneisťovalo či si mám vôbec nakoniec tú GBB pištol kúpiť. Môja prvá GBB pištol bola čínska well 1911, zasratá od čierneho bordelu a s mastnou hop gumou, poutieral som ju vreckovkou, odmastnil hop up, vyčistil hlaveň a tá prekliata zbraň funguje dodnes a to už je možno aj 5 rokov a ako bonus, konkrétne tú som vždy mazal iba silikónovým olejom v spreji zo železiarstva. O ostatné pištole sa starám dôkladnejšie a s rozumom, ale nepotreboval som ultrazvuk ani nič podobné. (Možno to pištole od WE naozaj potrebujú, neviem, ja sa im vyhýbam )
Takže pred prvým použitím ak ti dojde zbraň "suchá" trochu ju namaž, ak ti z nej "potečie" olej poutieraj to, vytri hlaveň a hop gumu, naláduj a strielaj.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


21 čer 2017, 20:10
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Jasné že som to trocha prifarbil. Ale pokiaľ je to jeho prvá plynovka a má takú možnosť je to najlepšie riešenie. Hlavne ak s tým plánuje strieľať na terče kde nastrieľaš podstatne viac ako na bojových hrách kde to väčšina nosí len na parádu.
A nie u svojej prvej plynovky som urobil presne to čo sa v tej dobe doporučovalo (mazal silikonovým olejom ) a dopadla tak ako dopadla ostal z nej už len grip vonkajšia hlaveň komora a záver.


22 čer 2017, 18:26
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 17 čer 2017, 16:01
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Díky za rady pánové. Mám ještě nabídku na WE G17 gen. 3. Údajně je: 1,5 roku stará, nikdy nebyla na akci, nastříleno cca 500 gulí. Co se týče zásobníku, prý od koupě moc netěsní, ale údajně to není výrobní vada. Kdyžtak bych zásobník od někoho zkusil dokoupit. Cena 1.600. Příjde mi to dost, ale s přihlédnutím na stáří a stav zásobníku bych se pokusil ujednat nižší cenu (1k řekněme). Vzhledem k tomu, že to mám opravdu jen na rekreační střílení, by to mohlo postačit. Co myslíte?


24 čer 2017, 22:36
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Zásobníky fučia na pätke väčšinou stačí rozobrať natrieť tesnenie silikonovým olejom ak nepomôže kúpiš v železiarstve správny o krúžok za pár halierov. Odporúčam kúpiť aj gas rute od Tokyo Marui zlepší to blowback hlavne v chladnejšom počasí alebo pri podchladenom zásobníku a zníži spotrebu plynu.


25 čer 2017, 07:34
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 17 čer 2017, 16:01
Příspěvky: 8
Nový příspěvek Re: Glock 17/18C GBB z druhé ruky
Tak jsem nakonec vyhrál jackpot a sehnal 3 měsíce starý G17 TM se záručákem, příslušenstvím a druhým zásobníkem za 2.2K. Děkuji všem za pomoc a informace. ^^


30 čer 2017, 22:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 19 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz