Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20 dub 2024, 00:31




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 M9 berreta gas problem 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 09 čer 2019, 16:38
Příspěvky: 1
Nový příspěvek M9 berreta gas problem
Používám klasickou M9 berretu na green gas s blowbackem, ale mam dva problémy.

Poslední dobou mi při výstřelu nechce vzít dost plynu aby dokázala vystřelit, a znovu pak natáhnout závěr aby vystřelila znovu. Místo normálního zvuku při výstřelu spíš jenom lupne a kohoutek cvakne, ale zbraň ani nevezme další kuličku.
Zkoušel jsem zbraň čistit, promazat ale nepomohlo.

Další problém je se zásobníkem. Přesněji řečeno s těsněním zásobníku. Když ho chci naplynovat, tak plyn rychle unikne a zůstane v zásobníku příliš málo plynu, aby i jednou vystřelila zbraň.
Zkoušel jsem, jestli celý problém nesouvisí se vzduchovou kapsou v zásobníku, ale když jsem se to pokoušel opravit tak se nic nezměnilo.

Je možný, že by vadnej zásobník nějak souvisel s tim, že zbraň nebere plyn a nemá ho dost pro výstřel?

Používám originální zásobník a zbraň mám pouze půl roku. Nechci uí však reklamovat ale radši bych ji nechal opravit


21 pro 2019, 19:55
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: M9 berreta gas problem
O akú konkrétne beretu ide? TM,KJW,WE alebo niečo iné?
Skús ak máš možnosť porovnať na kuchynskej váhe rozdiel medzi prázdnym a naplneným zásobníkom mal by byť cca 6 až 8g.
problém môže byť ten že nenaplníš z nejakého dôvodu dostatok tekutého plynu do zásobníka najčastejšie je to tým že v zásobníku ostane plyn v plynnom skupenstve ktorý je potrebné odstraniť (je viacero spôsobov ako to urobiť) až po poruchu plniaceho ventilu.
Čo sa týka mazania dúfam že nepoužívaš silikon alebo nejaké husté oleje či vazelíny mažú sa len koľajnice záveru nič iné mazať netreba.
Ja používam Baufix univerzálny olej pripadne používaj teflonové spreje bez rozpúšťadiel.
Nebolo by od veci skontrolovať aj tesnosť a spravnu funkciu blowbackovej jednotky (tryska,hlava piestu a cylinder valve)


22 pro 2019, 13:02
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 30 čer 2010, 14:44
Příspěvky: 11
Nový příspěvek Re: M9 berreta gas problem
Ahoj, mám podobný problém u ASG P-09 GBB.

Zbraň je pořádně vyčištěná namazaná tak jak má být. Vzduchotechnika pistole zkontrolovaná aby těsnila a nedřela. Bohužel mi plyn v zásobníku vystačí pouze na max 8 výstřelů. Zásobníky těsní. Vyzkoušeno a přetěsněno. Napadl mě že by mohl být problém s prostorem mezi zásobníkem a pístnicí. Že tam by mohl plyn utíkat. Bohužel do tohoto prostoru se oči jen tak nedostanou a nevím jak jinak to odzkoušet. Zkusit naplnit zásobník a dát na váhu mě nenapadlo tohle ještě zkusím a uvidím, ale i tak se ptám. Nenapadá někoho ještě nějaká možnost ?
Záčínam si myslet, že GBB jsou zlo a vrátím se GNB


Děkuji.

_________________
Byl jsem tady..... Příjdu zas...


02 úno 2020, 19:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: M9 berreta gas problem
Vylúčime nesprávne plnenie zásobníku atď. Ešte ma napadlo. Neodpája sa ti piestnica/tryska od hop up gumičky príliš skoro? Ono s mazaním to netreba u GBB prehánať. Vytrel by som hop up gumu a trysku úplne do sucha a hop gumu omotal teflonovou páskou. Ono tá teflonka je fakt taký skoro povinný basic upgrade. Problém môže byť samozrejme niekde úplne inde ale toto vždy pomohlo k lepšej funkcií zbrane už z krabice a často už nebolo ďalej treba ďalšie úpravy.
Ku tomu zásobníku, neviem ako u P-09 ale asi každá pištol má mierny vakel zásobníku. Dá sa to podlepiť v zásobníkovej šachte atď. hlavne tak aby nebol zásobník a teda gasroute voči piestnici vyosený. Tam môžeš skúsiť snáď len druhou rukou zospodu pridržať zásobník a mierne ho tlačiť do zbrane a strieľať. Ale to by bol od KJW dosť fail taká výrobná vada kedže KJW zbrane sú už z krabice jedny z najlepšie fungujúcich. Takú vôľu medzi gasroute a piestnicou by mohol mať za následok zlý záchyt zásobníku alebo dáka výrobná vada.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


02 úno 2020, 23:10
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 30 čer 2010, 14:44
Příspěvky: 11
Nový příspěvek Re: M9 berreta gas problem
Jak píšeš, na hop gumě mám teflonku a zkusil jsem i těsnost. Píst drží až skoro do otevření v hop komoře. namazaný jsou kolejnice a třecí plochy. Jak píšeš není třeba moc mazat. Pistol je značky ASG, KWA bohužel ne. Přitlačení zásobníku ještě zkusím, bohužel se mi o víkendu rozletělo kladívko, což absolutně nechápu. Za následek to teď má, že se o pozůstatky zasekne závěr. Jediní, kdo to má co jsem našel je Morris, ale nemají kladívko na skladě. Ahh ta zbraň je prokletí. :evil: :?

_________________
Byl jsem tady..... Příjdu zas...


03 úno 2020, 16:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: M9 berreta gas problem
Utonek píše:
Ahoj, mám podobný problém u ASG P-09 GBB.

Zbraň je pořádně vyčištěná namazaná tak jak má být. Vzduchotechnika pistole zkontrolovaná aby těsnila a nedřela. Bohužel mi plyn v zásobníku vystačí pouze na max 8 výstřelů. Zásobníky těsní. Vyzkoušeno a přetěsněno. Napadl mě že by mohl být problém s prostorem mezi zásobníkem a pístnicí. Že tam by mohl plyn utíkat. Bohužel do tohoto prostoru se oči jen tak nedostanou a nevím jak jinak to odzkoušet. Zkusit naplnit zásobník a dát na váhu mě nenapadlo tohle ještě zkusím a uvidím, ale i tak se ptám. Nenapadá někoho ještě nějaká možnost ?
Záčínam si myslet, že GBB jsou zlo a vrátím se GNB


Děkuji.

kolko gramov plynu naplníš do zasobníka?


03 úno 2020, 19:12
Profil
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 30 čer 2010, 14:44
Příspěvky: 11
Nový příspěvek Re: M9 berreta gas problem
Zatím nevím. Už mi došel z toho věčného plnění a neúspěchu. Ve středu ho půjdu koupit. Jak budu vědět napíšu.

_________________
Byl jsem tady..... Příjdu zas...


03 úno 2020, 20:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař
Uživatelský avatar

Registrován: 30 čer 2010, 14:44
Příspěvky: 11
Nový příspěvek Re: M9 berreta gas problem
Tak jsem zkusil naplnit zásobníky zhruba na 5 až 8g. Max jsem naplnil na těch 5 až 6g. Jenže jeden zásobník jsem plnil asi 7 minut. Furt jsem to plnil a plnil a plnil. Kdybych neměl váhu, tak bych nevěděl že je plný. U gnb jsem nic takového nezažil. Ještě jsem zkusil měřil gumový vypustek u hrdla zásobníku. Je o zhruba 0.5mm níž než u nového zásobníku. Beru to jako potencionální místo úniku. Horší je, že ze se mi rozpadlo kladívko. Tím pádem se zbytek kladívko nenatahne do maxima a většinou se zasekne o plyšek, který chrání vzduchotechnika pistole. A pokud se nezasekne mám z toho glocka g18 full auto. Jediny, kdo má kladívko je Morris a ten jej bude mít za měsíc nebo dva. :evil:

_________________
Byl jsem tady..... Příjdu zas...


07 úno 2020, 19:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz