Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:50




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 King Arms FN FAL Para - scope mount pro ostré zbraně 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 01 bře 2014, 23:44
Příspěvky: 5
Nový příspěvek King Arms FN FAL Para - scope mount pro ostré zbraně
Přemýšlím o koupi FALu od King Arms, ale chybí mi na něm horní RIS lišta. Nevíte jestli se na něj dá použít dust cover (nevím jak se to označuje v češtině) určený pro ostré zbraně? Našel jsem si rozborku obou zbraní a přišlo mi, že by to sedět mohlo, ale jistý si nejsem. Dělá King Arms ty kolejnice jak se to do nich zasunuje odpovídající ostré verzi?

Představuji si, že bych tam dal tohle http://www.amazon.com/Aim-Sports-Picatinny-Scope-Mount/dp/B0064B1JSQ , protože je to asi nejdostupnější. Našel jsem ten kryt i na eHobbyAsia http://shop.ehobbyasia.com/king-arms-scope-mount-base-for-king-arms-fal-series.html, ale nemají to skladem a i kdyby měli, moc se mi nechce platit 2x tolik jen kvůli poštovnému - to bych asi raději střílel s klasickými mířidly nebo si počkal na ZL DSA SA58.

V jednom videu u ostré zbraně ten člověk zmiňoval, že se Para ještě liší od verze s pevnou pažbou recoil bufferem (omlouvám se, zase nevím jak se to označuje v češtině) a proto existují 2 typy toho krytu. Předpokládám, že tak detailní to King Arms neudělali a není to potřeba řešit. Myslím si to správně?
http://www.youtube.com/watch?v=sbJVYOI3CoI zde je video, kde to popisoval.

Mimochodem: opravte mě prosím v těch anglických označeních. Učil jsem se o tom hlavně ze zahraničních kanálů a překladač je v tomhle směru k ničemu. Přišlo mi špatné překládat to doslovně.

Díky za odpovědi


02 bře 2014, 13:27
Profil
Četař
Četař

Registrován: 02 bře 2013, 14:23
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: King Arms FN FAL Para - scope mount pro ostré zbraně
Jestli chceš FALa s lištou, je asi lepší koupit SA 58. Máš to vše pokupě hned. Problém je, pokud trváš na dlouhé para verzi. Pak zbývá jen King Arms. Na různých zahraničních fórech se uživatelé zmiňují, že součástky z reálné zbraně pasují (tlumič výšlehu). A druhý problém je, že u SA 58 je lišta připevněná natvrdo, takže pokud bys někdy chtěl provozovat zbraň bez ní - nelze.

Recoil buffer se dá přeložit asi jako tlumič zpětného rázu. U reálných zbraní se liší proto, že u verze s pevnou pažbou vratná pružina využívala prostor v pažbě, což u sklopné není možné. V airsoftu netřeba řešit.

Ta lišta v odkazu na Amazon by sedět měla, ale je to jen můj odhad vyzkoušené to nemám.


03 bře 2014, 09:14
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 01 bře 2014, 23:44
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: King Arms FN FAL Para - scope mount pro ostré zbraně
Ta dlouhá Para se mi hrozně moc líbí :D (přístup k ničemu, vím, ale... je to prostě taková srdcovka) a navíc jsem to našel za pěknou cenu 242$ (+poštovné), tak mi přijde že by se to mohlo vyplatit více i než dobrá čína - King Arms asi nebude zrovna špatná značka, tak by mi mohla nějakou chvíli vydržet. Tu SA58 bych chtěl jako zálohu, kdyby se nepodařilo teď koupit tu Paru. Ještě lepší by byla L1A1, ale ta už je mimo mě cenou. O to jestli tu lištu dokážu sundat nebo ne, mi až tak moc nejde, hlavní je pro mě že tam ta lišta bude.


03 bře 2014, 13:51
Profil
Četař
Četař

Registrován: 02 bře 2013, 14:23
Příspěvky: 16
Nový příspěvek Re: King Arms FN FAL Para - scope mount pro ostré zbraně
FAL je vždy srdcovka. Je dlouhá, neohrabaná a těžká. Nikdo to nechce :lol:

L1A1 spíš od Star/Ares. Je zajímavé že FAL od KA je až na přístup dovnitř dobrá, ale L1A1 moc dobré reference neměla.

U dlouhého FALa bez ohledu jestli má pevnou nebo sklopnou pažbu pozor na vnější hlaveň. Pokud nezměnili materiály tak není ocelová, ale je to nějaká slitina hliníku. A při té délce není problém ji trochu ohnout.


03 bře 2014, 14:48
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: King Arms FN FAL Para - scope mount pro ostré zbraně
Z vlastní zkušenosti mohu určitě doporučit STAR/ARES L1A1 ale bohužel narazíš na špatně sehnatelné zásobníky a náhradní díly. V dnešní době se asi oplatí jít do King Arms, který sice nevypadá tak špičkově jako A/S ale je na něj spousta příslušenství, variací a dílů. A samy o sobě jsou FALy od KA spolehlivé.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


04 bře 2014, 14:56
Profil Zobrazit autorovy stránky
Desátník
Desátník

Registrován: 01 bře 2014, 23:44
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: King Arms FN FAL Para - scope mount pro ostré zbraně
Což já bych do nich šel rád, ale už i ten od King Arms pro mě bude docela docela dost peněz. 400$ + vše okolo si už dovolit nemůžu :(


05 bře 2014, 22:39
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: King Arms FN FAL Para - scope mount pro ostré zbraně
ten KA je ok, i komora je v zakladu OK ... akorat jak psal frog tak ta hlaven je jedina slabina ... idealne si casem nechat vyjet na soustruhu alespon z duralu, nebo oceli ...

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


06 bře 2014, 10:26
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz