Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 08:48




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Pomoc s výstrojí 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 16 dub 2014, 15:03
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Pomoc s výstrojí
Zdravím,
předem bych měl říct, že nedělám airsoft nějak často, spíš jen tak párkrát ročně jezdíme s přáteli někam na víkend nebo se zúčastňuji nějakých postapo larpů. Nicméně, odchován larpem, kde je dán důraz na příběh a vytvoření "postavy", bych chtěl s někým zkonzultovat svou budoucí výstroj.
Mám dva dotazy. Prvním jsou dioptrické brýle - potřebuji mít na hlavě něco, s čím by byly kompatibilní. Čočky bohužel nesnesu. Nenapadá vás nějaká přilba nebo něco, abych mohl ty dioptrické brýle mít, a zároveň aby to bylo stylové a nemlžily se?
Druhá věc je, že zatím mám jen zbraň - AK47 tactical s M4 pažbou. Chtěl bych k tomu nějakou výstroj, ale nevím moc jakou. Jak jsem zmiňoval výše, jsem odchován larpem a celkem by se mi líbilo jezdit za nějakého ruského žoldáka (vzhledem k tomu AKčku). Ale nevím moc, co v tom případě na sebe, aby to vypadalo dobře + teda je tu ten problém s tou helmou/brýlemi. Budu vděčný za rady a návrhy :)
Sadak

PS: Pokud je to v nevhodné části fóra, tak se předem omlouvám.


16 dub 2014, 15:05
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Pomoc s výstrojí
ad1) Kup si libovolné brýle od ESS (klasika jsou ESS ICE), do kterých se dá dát dioptrická vložka.
ad2) Výstroje je naprosto nepřeberný množství, je prakticky nemožný ti takhle z fleku dát něco dokupy, když nemáš ani hrubou představu. Ideálně si vyber alespoň maskáče, řekni nějakej rozpočet, případně třeba nadhoď fotky, co by se ti zhruba líbilo.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


16 dub 2014, 15:14
Profil ICQ
Desátník
Desátník

Registrován: 16 dub 2014, 15:03
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Pomoc s výstrojí
Ty brýle od ESS mi sice někdo už doporučoval, problém však je, že tam to chce vyloženě jen skla, pokud to dobře chápu... A nechávat si vyrábět nová dioptrická skla není levná záležitost. Spíš bych raději něco, co bych mohl mít s normálními brýlemi, klidně nějakou přilbu apd...

Mno ta výstroj by se asi odvíjela od toho, co budu mít na hlavě (přilba? Brýle?) a pak už moc jasno nemám. Líbila by se mi nějaká taktická vesta, kam bych si mohl dávat náhradní zásobníky do toho AK (dávám přednost tlačákům) a co se týče typů maskáčů, tak spíš asi do lesa. Co se rozpočtu týče... Ideálně do cca dvou, třech tisíc (bez bot).


16 dub 2014, 15:45
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: Pomoc s výstrojí
1)souhlas ESS jsou parádní a kamarád pod nima zvládal nosit normální dioptrické brýle (po vykuchání horních molitanů)
2)co něco ala STALKER ? , dneska se dá ma netu ponakoupit prakticky každá sestava za hry a taktéž nášivky jednotlivých frakcí , sám jsem plánoval poskládat si uniformu Svobody.........

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


16 dub 2014, 22:28
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Pomoc s výstrojí
Fakt čekáš, že ochrana očí, která bude dostatečná, stylová, pohodlná, nebude se mlžit a zároveň bude řešit problém s dioptrickejma brýlema bude levná záležitost? :-) Je to nejdůležitější součást tvého vybavení, tak na tom fakt nešetři.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


17 dub 2014, 00:07
Profil ICQ
Desátník
Desátník

Registrován: 16 dub 2014, 15:03
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Pomoc s výstrojí
Keldy: Koukal jsem na nějaké anglické stránky s těmi brýlemi, ale je jich tam tolik - nezjistil bys od toho kamaráda, které přesně to byly, nebo alespon jaká sekce...?

Griffon: Proto se ptám, neznám nabídku... ;-) Ale mně by jen výroba diptr. skel stála okolo 4500, a vzhledem k tomu, že se tomu nevěnuju pravidelně, se zajímám zda neexistují i jiná řešení...


17 dub 2014, 04:18
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: Pomoc s výstrojí
tuším že o měl tyhle - a nebo něco stejně velkého od ESS
http://eshop.jsa.cz/launch.php?s=product&IDproduct=23
prosto jsem psal že zvládal nosit normální dioptrické brýle POD těmihle

jinak , maskáče (bez bot) + vesta do 2k ? no to moc možností není (tedy na maskáče jo , tam seženeš za ty peníze prakticky cokoliv ale aby k tomu pasovala nějaká vesta v rozumném poměru cena / kvalita )

hmm , zkusil jsem najít e-shop kde jsem měl kdysi v já v plánu nakoupit ruské maskáče
a nic , je bloklý pro neplacení nájmu ... no není divu když jsem se já u nich objednaných maskáčů nedočkal ani po 3/4 roku (naštěstí jsem neplatil předem)

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


17 dub 2014, 06:07
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 11 bře 2012, 18:03
Příspěvky: 332
Nový příspěvek Re: Pomoc s výstrojí
Ak chces ruské veci, tak si pozri http://frontowiec.pl/ pre inspiraciu.

Ak pohladas najdes aj pracovne okuliare pod, ktore vopchas dioptricke okuliare a zasah zo zbrane vydrzia.


17 dub 2014, 08:57
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Pomoc s výstrojí
Jak jsi došel k takhle šílenej ceně? Co já vim, tak kluci za to dávali vždycky kolem litru...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


17 dub 2014, 11:15
Profil ICQ
Desátník
Desátník

Registrován: 16 dub 2014, 15:03
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Pomoc s výstrojí
Keldy: Díky, mrknu na to.
Co se týče těch maskáčů - jak říkám, tolik se tomunevěnuju takže neptořebuju až tak něco kvalitního. Nějaké maskáče-kalhoty doma mám kdyžtak...

Bezlebub: Dik, mrknu na to =)

Griffon: Nemám ty oči úplně jednodušše špatný, je to tam nějaké divné... A došel jsem k tomu, když jsem si nechával dělat nové brýle vloni, řekla si skoro 7000 (a 2299 stály obroucky). I když nějaké základní dioptr. skla bez těch blbinek okolo co jsou v tech mojich by se asi daly pořídit levněji mno... To nevim.


17 dub 2014, 12:29
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 16 dub 2014, 15:03
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Pomoc s výstrojí
Tak trošku aktualizace 8)
Koupil jsem si ty ESS brýle, které mi tu postoval Keldy (http://eshop.jsa.cz/launch.php?s=product&IDproduct=23).
O zbytku výbavy jsem trošku popřemýšlel, ale jasno nemám, nicméně pár možností mně napadá.
Největší dilema mi ted asi dělá hlava, zkrátka nevím moc, co k těmhle brýlím. Napadla mne buď nějaká přilba, ale to se mi zase zdá celkem takové profesionální, než žoldácké. Celkem by se mi líbil nějaký shemag, ale netuším, jak by to vypadalo dohromady s těmi brýlemi (a nechtěl bych zas vypadat pak jak nějaký talibánec). Třetí možností je klasická kšiltovka...
Určitě už vím, že zásobníky budu strkat do sumek, i když se ted rozhoduju mezi vestou nebo zda mám nosit ty sumky na opasku (který by vyšel daleko levněji).
Ale co klasicky na těle, to prostě nevím - maskáčová bunda mi přijde zas až moc armádní, ale zase kryje celé tělo, narozdíl od nějakého prostého vojenského trička třebas s vestou...
kalhoty zatim moc neřeším, nějaké od vietnamců tu ještě mám, kdyžtak to budu řešit podle zbytku věcí.
Budu rád za rady a názory :)


24 dub 2014, 22:41
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Pomoc s výstrojí
Na hlavu bych bral asi určitě kšiltovku, na tělo bych koupil třeba kombo nějakýho combat shirtu a fleecový mikiny - jedno když je teplo, druhý když ne :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


24 dub 2014, 22:43
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz