Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 12:24




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 238 ] 
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
 UPGRADE plynových GBB/GNB pistolí 
Autor Zpráva
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek UPGRADE plynových GBB/GNB pistolí
Zdravím. Upgrady plynových pistolí zatím u nás moc rozšířené nejsou a to je škoda. GBB plynovky jsou totiž asi jediné airsoftky, které se co nejblíže podobají ostrým předlohám a pro to mám pro ně takovou slabost. Zkrátka střílet s GBB plynovkou je úplně něco jiného než s AEP, nebo nedej bože s manuálem.

Rozhodl jsem se tedy pro kompletní upgrade mého oblíbeného Glocka 17 od TM. Všechny níže popsané díly jsou kupované ze zahraničí a to od EhobbyAsia. Tento obchod vřele doporučuji. Mají velký výběr, skvělé ceny a hlaně nic neplatíte. Pří mé objednávce za 200 USD bylo poštovné 40USD a neplatil jsem ani CLO, ani DPH. Opravdu se to vyplatí, jelikož u nás nejsou díly k sehnání a nebo jsou předražené.

Jaké upgrade díly jsem tedy pořídil?

- Kovový závěr a kovová vnější hlaveň od Shooters Design
- PDI 6.01mm přesná hlaveň pro MEU(delší asi o 1cm, kvůli redukci na tlumič a vyššímu výkonu)
- Pro Arms redukce na tlumič (instaluje se na vyčnívající část vnější hlavně a hlavně vnitřní)
- Kovový záchyt zásobníku Guarder (lepší feel, odolnost a zásobák drží těsněji v šachtě)
- Zelená hop-up gumička Falcon (55 stupnu - na kule 0.23-0.28)
- Zesílený nabíjecí píst Guarder
- Vypouštěcí ventilek Guarder s vyšším průtokem (pustí více plynu)
- Sada zesílených pružinek spouště
- 150% pružina závěru

Co očekávám je zvýšení výkonu (podle mě tak na 100-110m/s) a hlavně přesnosti. Zbraň je nyní rozdělaná a probíhá instalace. Zde je foto:

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


Naposledy upravil javak810i dne 10 bře 2014, 18:46, celkově upraveno 1



29 bře 2011, 18:15
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
nebude problém s tou hlavní ? resp. ty střílíš maruiky ?


29 bře 2011, 19:24
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Jaký problém máš na mysli? Pokud to, že to je 6.01mm, tak to bych se nebál. Prvně střílím Maruikama, což jsou jedny z nejkvalitnějších kuliček (možná úplně nej). A Hlavně ta hlaveň má 11cm, tam není tolik problémů jako u hlavní, co maj třeba 50cm ;)

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


29 bře 2011, 19:28
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
no já se v tom tak úplně nevyznám, ale zrovna ten průměr hlavně mi přijde dost malej, ale jestli střílíš maruiky tak to jo... pak napiš výsledek z chrona


29 bře 2011, 22:01
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Jasně. No Maruiky osvědčený ;). Pak jsou ještě skvělý japonský Layax (jsou na stejných strojích jak Marui, ale u nás se nedaj sehnat) obě maj garantovaný rozměr 5.95 +- 0.01mm.

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


29 bře 2011, 22:43
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Tak, upgrade nainstalován. Vypadá to skvěle, hlavně ta váha a ten feel. Zítra vyzkouším, musí si to ještě všechno sednout. Každopádně plánuju ještě udělat upgrade na Firefly Rocket Valve a piston head set, který by měl přidat dalších cca 5m/s.

Postupem času si asi koupím konverzi na SMG, zásobník na 50ran a budu to používat jako primárku :D

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


30 bře 2011, 22:02
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Je to škoda že upgrade plynovek u nás moc nefrčí :D Sám jsem tomu propadl. Taktéž jsem se pustil do vylepšení plynovek. Teď dodělávám třetí kousek. A ještě větší škoda, že nefrčí IPSC AIRSOFT :evil:

Co se týče hlavně PDI 6,01 tak není problém. Nic se nezasekává, používám G&G 0,2 g. Maruiky jsou méně přesnější (ovalita) než G&G. Sám jsem si je přeměřil mikrometrem s rovnýma čelistma.

Nejpřesnější hlaveň co jsem zatím měl je Tanyo Koba Twister. Ale je limitován úsťovkou. V testech nejlépe vychází hlaveň od KM 6,03.

Co se týče ventilu Guarder, odešla mi u něj gumička, ta nejmenší, naštěstí jde zakoupit. Nejsem s ním však moc spokojen. I když úsťovka má minimální odchylky.

Nabíjecí píst je asi nejlepší od Shooters Designu.

Určitě to chce pořídit píst, nejlépe od Shooters Designu, lepší na vysoké tlaky, na menší pak Nine Ball.

Chcete to pak vybrousit a vyleštit všechny funkční plochy u spoušťového mechanizmu a použít vhodné mazivo. Zlepší se pak chod spouště a zrychlí kladivo.

Dost často se pak upravuje i zdrsnění pažby za pomoci pájky.

Co přidá na úsťovce a zlepší odchylku úsťovky je Gas Route od Nine Ball. Nevím, jestli je i k mání pro Glocka.

Co se týče upgrade, tak asi můj nejlepší a nejoblíbenější kousek je TM Hi Capa s minimem úprav :O) Už z krabice byla dostatečně přesná. Hold TM.

Jsem zvědav jakého rozptylu dosáhneš u svého kousku.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


31 bře 2011, 20:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Přesně, prostě mě to nějak chytlo :D Bohužel za ty prachy už bych měl pomalu sniperku s dostřelem 100m, ale to není takový pocit ;).

Každopádně, rozhodl jsem si, že asi vyměním svou hop-up gumku od Falcona (nepoužitá - stříleno s vyplým hopem, tvrdost 55 - ideal na 0.20-0.25g, PRODAM) a dam tam Air seal od Nine Ball.

Dneska jsem teda jeste priobednal:

- Nine Ball Air seal chamber (hop-up gumka s lepsim tesnenim)
- Nine Ball Dyna piston head (vypada solidne a shooters design nema na Glocky)

No a až mi potvrdí mou objednavku jeden obchod, tak budu mít i Firefly Rocket Valve set. S tímhle vším by se snad na těch 120m/s dostat mohl.

Po dosavadním upgradu, co mi to v servisu měřili, tak s plynem Guarder a 0.20g prý v základu naměřili 78m/s a po upgradu jen 84m/s. Nezdá se vám to jako blbost, když sám marui uvádí 90m/s?

Gas route jsem nasel jen pro Hi-capu a P226, bohužel. Ale myslím, že to až tak moc zásadní není, kdyžtak to trochu můžu potunit doma (potáhnout tenkou vrstvou gumy navíc).

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


31 bře 2011, 23:04
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Do pistolí nemá smysl rvát těžší kule, alespoň mně se to neosvědčilo, značně se zhoršuje s těžší kulí přesnost i rychlost. Ať je upgradovaná nebo ne.

Nikde jsem nečetl že Marui udává 90 m/s, když už, tak to je s RedGasem (88 m/s!!!). V základu má kolem 220 FPS. Nech si Glocka změřit v základu s Forane 134a, výkon půjde hodně rychle dolů i u tvého Glocka.

Jinak standardně se tuní (TM) HiCAPA 5,01 na 280 až 330 FPS (cca 85 až 100 m/s) při použití Green Gasu. U sedmipalcových modelů lze dosáhnout cca 430 FPS (cca 130 m/s) – to už hodně přispívá délka hlavně + RED GAS. Glock má při použití TopGasu bez úprav 265 FPS – životnost krátká.

Co má vliv na rychlost a přesnost je:

Těsná hlaveň PD 6,01 (rychlost +). Přesnost: Tanyo Koba Twister + KM 6,03 asi to nejlepší co se týče sekupení zásahů – rychlost menší.

HoUp Guma: Nine Ball fialová - tu ti schvaluji :wink:

Píst: Shooters Design a Nine Ball – nejoblíbenější a jedny z nejpoužívanějších.

Hi-Flow ventil

Může pomoci i Gas Route. Stabilizuje rychlost střel, lepší tok plynu, přidá cca 10-15 FPS. Nejde o vrstvu gumy, ale o tvar!

Tryska od Gurderu dost často používaná ale má nevýhodu oproti Shooters Designu že je volnější a ztrácí výkon i kopnutí. Tohle mám od jiných, takže poučen používám SD. Jinak není nutná vyměňovat dokud nerupne stará. Mění se kvůli praskání.

Potom pera, nejčastěji používaný Guarder 150 %, předčího ho v současné době Airsoft Surgeon 150 % – je silnější: cca 160 – 170 %. Přispívá i k rychlejšímu návratu závěru.

Pak kovový závěr i hlaveň – kosmetická záležitost + odolnost při vysokých tlacích.

Jsem zvědav co získáš tím setem, ten jinak obsahuje i píst, pokud se nepletu. Může být o něco větší tok plynu neb, budou jen dvě výztuhy, tudíž větší otvor = více plynu, ale jde o to, aby dobře těsnila čepička, když kule opustí hlaveň, neb pak dochází díky tomu k cyklu nabíjení. Pokud bude okolo ucházet vzduch, cyklus bude pomalejší, kopnutí menší, více plynu nazmar. Taky musí chodit volně, pokud bude moc utěsněn, nevrátí se do původní polohy a nedojde pro změnu k výstřelu.

Jinak ta rychlost blbost nebude. Bude odpovídat. Odhaduji že nárůst od Forane 134a pro Green Gas bude cca 80 FPS.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


01 dub 2011, 13:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2011, 10:48
Příspěvky: 63
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Over 10 shots, the TM Glock 17 averaged an impressive 273fps (using Ultrair Summer gas) indoors (at 15C).

Experience suggests this would equate to about 300fps at 20C, as good as any KSC Glock.

Shot FPS
1 278.7
2 273.3
3 274.5
4 273.3
5 272.3
6 271.1
7 273.9
8 272.5
9 271.3
10 271.0

Podla tohto by to malo byt trosku lepsie.

_________________
http://bodo.minitroopers.com


01 dub 2011, 13:30
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Ok, no řekněme, že s dosavadním upgradem má můj Glock cca 85m/s s Ultrairem. Plánuju tam dát tedy:

- Nine Ball Air seal chamber - k tomu bych měl dotaz. Teď tam mám zelenou hop-up gumku od Falconu. žádný air seal tam napsané nebylo, ale zas ma vnitřek řešený 2 kolečky, které tlačí na kuličku místo jednoho válečku a zdá se mi to lepší na stabilitu Hop-upu. Ale ten Nineball asi bude lépe těsnit? Takže půjdu do něj.

- Nineball Dyna piston head - nějaké doporučení?

- Firefly Rocket Valve mode - měla by pustit víc plynu a zlepšit blowback a samo i odolnost. Akorát tady malý problém. V tom setu je i piston head a já nevím, jestli použít tu Firefly, co je k té Rocket valve, nebo jestli tam místo ní dát tu od Nine Ball, které vypadá lépe. Bojím se, že to bude blbě sedět.

Tak konečně jsem našel ten Gas route od Shooters Design - http://www.wgcshop.com/wgc2008/main/pro ... s=Shooters Design Parts&catid=62&cat=291
Hned objednávám 2x.

Jinak si myslím, že s tímhle upgradem by to mohlo být cca 95-100m/s s Ultrairem. Čistě teoreticky, sám vidíš, co všechno jsem vyměnil. Šel by tam potom rvát Red Gas? Nebo co dalšího by bylo třeba vyměnit?

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


01 dub 2011, 14:20
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Nine Ball má lepší vnitřní konstrukci, takže by měl opravdu lépe těsnit, a pak má ještě kroužek uvnitř, o který se zarazí střela, než je následně vmetena do hlavně. Takže při opětovném otevření závěru střela nevypadne a je blokována mezi kroužkem a hopem. Tudíž je na přesné pozici. I při vypnutém hopu nevypadne z hlavně, u originálu se v klidu vykutálí :D Jinak je hodně používán i střelci IPSC, je to základní stavební kámen.

K tomu pístu není co dodat, má jít lehce ztuha. V tom setu to může být OK, asi bych se toho nebál. Píst by šel udělat i doma, mít přístup k soustruhu a koupit vhodné těsnění. Když by nevyhovoval, tak bych koupil teprve Nine Ball.

Nevím jak chodí Gas route od SD, ale asi to nebude stejné jako Nine Ball. Ať nevyhazuješ peníze.

Red Gas by měl přidat cca 20–30 FPS (ten jsem však nezkoušel), otázka je, zda to za to stojí? Já používám jenom Green Gas. Přece jenom dost střílím. No uvidíš, osobně bych to zase až tak nehrotil.

Tady je viděl vliv GasRoute:
http://www.youtube.com/watch?v=WI_i37PyAds

Řez gumou:
http://www.airsoftcanada.com/showthread.php?t=33808

Testík HopUp gumy:
http://www.youtube.com/watch?v=KrvQVcA1 ... r_embedded

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


01 dub 2011, 15:17
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Jo jinak ještě: osobně bych volil mezi přesností a výkonem. Honba za každým FPS není vždy to nejlepší.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


01 dub 2011, 15:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Ok, no ten Nineball píst jsem si objednal i s tou gumou tak uvidím. Zkusím to tam a pokud to bude sedět,tak ho asi nechám. Ten píst od Firefly vypadá totiž dost jednoduše, kdyžto ten od 9B se mi zdá jako protitlaký.

Ten Gas route od shooters design. Mno určitě to bude lepší, než ten základní ne? Od Nineball nejspíš pro Glock ani není.

Njn na ten redgas se asi vykašlu. Nechci si ho rozbít, když už jsem za něj dal 6k :D. Osobně si myslím, že na těch 100m/s se dostanu a to mi bude stačit.

Jinak aby šel zásobník dobře zasunout, tak jsem kvůli tomu kovovému záchytu musel kousíček zásobníku upilovat, ale teď je to v pohodě.

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


01 dub 2011, 15:32
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Zkontroluj i jak sedí hlaveň se závěrem, zda vše správně dosedá. Ať něco nepoškodíš. Máš nějaký vakl mezi hlavní a závěrem? Nebo to sedí na těsno?Jak lícuje vnitřní a vnější hlaveň?

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


01 dub 2011, 15:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Gas route od Nine Ball má lepší aerodynamický tvar - takže díky tomu je menší rozsah rychlostí mezi jednotlivými výstřely. Plyn lépe proudí.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


01 dub 2011, 15:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Vůle mezi závěrem a tělem a mezi závěrem a vnější hlavní je stejný jako u základního Glocka, trochu vůle tam je. Vnitřní hlaveň drží dobře.

Jinak teď jsem si četl o tom NineBall Dyno piston head a tvrdí, že je to spíš na větší upgrade (red gas). Jinak že to dává málo plynu do blowbacku. Takže možná tam nechám komplet set od Firefly a ten Nineball asi prodám.

A jak tak zjišťuju, tak na Upgrade je fakt asi nejlepší Hi-Capa :D

Njn, jenže Gas route od Nineball na Glocka neexistuje :D. Takže beru SD. Ono tam u něj je to řešeno, že je asi o 0,2mm vyšší, takže to víc dosedá na tu trysku.

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


01 dub 2011, 15:44
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Kde jsi to četl. Můžeš dát odkaz. Právě že Nine Ball je údajně určen pro nízké tlaky. Díky designu lze dosáhnout i rychlejší kadence.

Nejprve bych to vyzkoušel a proměřil a pak prodával. Asi dáš i na pocitý ze střelby.

Těsnost mezi hlavní a závěrem jsem řešil u plastové TM vlepením plastového vymezovacího proužku, zvedla se tím i přesnost.

Jinak taková vychytávka od západních sousedů. Nastrouhat na jemno tuhu, nebrousit určitě na smirku! smíchat s vazelínou, 1/2 hoďky natahovat. Pak otřít a údajně by se měl zlepšit chod závěru a omezí se udržba na lehké promazání a očištění. Zkoušel jsem to a kupodivu to funguje. Zanesou se grafitem drobné nerovnost v povrchu černění.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


01 dub 2011, 16:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Přečetl jsem si něco o něm zde:
http://www.filairsoft.com/forum/showthread.php?t=60156
a zde
http://www.airsoftcanada.com/showthread.php?t=85874

Ale možná bude v pohodě. Jinak, až to tam budu dávat, tak měl by se pohybovat celkem zlehka jo?

Jinak ten tip s tou tužkou zní zajímavě. Jaká tvrdost tužky asi? A na čem strouhat?

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


01 dub 2011, 17:13
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Mně se pohybuje těsněji (moc těsné = nedovře se závěr, volné=nestejnoměrný výkon-rychlost, pomalejší cyklus, menší kopnutí). Nesmí se zasekávat.

Vše jde řešit případně výměnou O-kroužku. Zmiňuje se o větší spotřebě díky přiložené pružině, což je pochopitelné, tryska zůstane déle otevřená. Možná by to mohlo zvýšit rychlost. Zatím nemám vyzkoušeno i když mám doma kopii od 5KU. Sehnal jsem ji za 2,5 USD :D Na pokus přijatelná cena.

Tužku měkkou, nastrouhat nožíkem nebo pokud seženeš práškový grafit. Nápad Illusiona.

http://www.airsoftcanada.com/showthread ... ion+Kimber

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


01 dub 2011, 21:57
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 29 bře 2011, 17:30
Příspěvky: 251
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Ok, takže spíš těsněji, než volně. Pakliže bych použil tu pružinu, tak se trochu zvýší dostřel, ale sníží síla blowback? Jestli jsem to dobře pochopil?

Jinak ten Dynam Nine ball už mám stejně zaplacenej, takže zkusím ten a pak tu hlavu od Firefly a nechám to, co bude lepší.

S tou tužkou jsem to zkoušel, trochu to pomohlo. Akorát mám pocit, že by mohla být silnější pružina, ta 150% by mohla být o něco živější. Ikdyž pak by to třeba nedotáhlo tak, aby se zachytil závěr při prázdném zásobáku.

_________________
AimTop M4A1 Magpul MOE - 155m/s
ASG Socom MK23 - 115m/s
GP Aimpoint M2 + GP 2x Magnifier
Navy Seals silencer


01 dub 2011, 22:22
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Nevím jestli dostřel, ale bude potřeba delší doba na uzavření ventilu (při silnější pružině) - je to moje doměnka, tudíž půjde do hlavně více plynu, než dojde k uzavření ventilu. Blowback bude stejný (až po uzavření ventilu doje k aktivaci blowbacku).

Problém se slabším Blowbackem může nastat, pokud zcela netěsní píst, čím volnější, tím je menší kopanec a větší spotřeba.

Pružina je 150 % Guarder???????? Ta by měla být OK. Pak pro ostřejší chod Airsoft Surgeon 150 %.

Určitě taky dobře promazat pro hladký chod.

Co mě pomohlo, bylo vybroušení a vyleštění hlavně, což v tém případě nepůjde a vybroušení a vyleštění trnu pro vratnou pružinu. Změnil se chod závěru k nepoznání!!!!

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


01 dub 2011, 22:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Dnes jsem prubnul svého nového mazlíka, TM Hicapu 7 palců celokov, tak jsem v tuto chvíli na cca 397 FPS (použitý plyn ULRAAIR power gas + GG 0,2 g), ještě musím ale vyměnit píst :O) a bude hotov.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


14 dub 2011, 13:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2011, 10:48
Příspěvky: 63
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Zdravim,
Nechcem zakladat novu temu, tak to pisem sem.
Potrebujem poradit ohladne mazania GBB zbrane.
V prvom rade ma zaujima ci mozem pouzivat "tekasol silikon spray" Obrázek
Je to jedine mazadlo ktore sa zda byt vhodne aj na gumu/plasty z tych co mam doma.

Ale hlavne ma zaujima kde presne mam a kde nemam mazat.
Obrázek

Zaver - mazem plochu kde dochadza ku kontaktu s udernikom a samozrejme kolajnice po celej dlzke. Videl som video kde autor strekol aj do toho modreho plastu pri ktory som dal otaznik. Je vhodne mazat aj tam - resp. nedostane sa tak silikon aj do hlavne?
Dalej k zasobniku - je vhodne mazat na miestach ktore som vyznacil - hlavne ma teda zaujima horna tesniaca gumicka a spodny ventil.
Vdaka.

_________________
http://bodo.minitroopers.com


14 kvě 2011, 12:35
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Zásobník nemažu vůbec, Gas route by měla zůstat ve spojení s pístnicí po celou dobu než dojde k odpojení ventilu. Dřívější odpojení je nežádoucí kvůli funkci blowbecku, k čemuž promazání může vést. Pístnici uvnitř nemažu taktéž, k mazání dochází při používání plynu, obsahuje mazivo. Ventil taktéž, promaže se při používání - mazivem obsaženým v plynu.

V případě plastu mažu kolejnice silikonovým olejem, velmi slabou vrstvičku. V případě celokovu olejem na zbraně, pak přebytečný olej setřu.

Všechny pohyblivé vnitřní části pak promažu vazelínou na zbraně.

Hlaveň čistím po každé střelbě - kvůli přesnosti střelby.

Vodící trn pro vratnou pružinu promažu taky lehce olejem pro hladší chod. Závěr pak běhá rychleji a nedrhne.

Tm Hi Capa k dnešnímu dni při takovéto údržbě ma něco kolem 30000 výstřelů při použití plynu Predator 134a.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


14 kvě 2011, 21:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Tak sem nahazuji jednu z mých plynovek od TMka.

Původní TM HiCApu jsem musel upgradovat z důvodu opotřebení a něco jsem přidal navíc. Již z krabice překvapila vysokou přesností.

Hlaveň Tanyo Koba Twister 6,04 mm, Hop Up guma Nine Ball fialová, pera AIP 120 %, shock buffer Airsoft Surgeon, píst Shooters Design, přenastavené třílisté pero, pracovní plochy leštěné, spoušť AIP stavitelná, pažba STI WE, šachta WE, kosmetická úprava kohoutu - obroušen chrom, vybroušený povrch a část je brynýrovaná, muška Davidson Custom optické vlákno zelené.

Před úpravou do 225 fps s kulemi G&G 0,2 g a plynem Predátor 134a, po úpravě 245 fps. Na jednu láhev cca 2500 ran. Zvýraznilo se kopnutí a je důraznější pohyb závěru.

Terče jsou nastřeleny na vzdálenost 5 m, velikost 2 cm, použité střelivo G&G + plyn Predátor 134 a, 6 ranné položky vkuse.


Přílohy:
IMG_0729.jpg
IMG_0729.jpg [ 360.22 KiB | Zobrazeno 51899 krát ]
04.jpg
04.jpg [ 96.54 KiB | Zobrazeno 51916 krát ]
TM HiCapa 5.1.jpg
TM HiCapa 5.1.jpg [ 386.58 KiB | Zobrazeno 51916 krát ]
Poznámka: Úprava povrchu kohoutu.
03.jpg
03.jpg [ 119.82 KiB | Zobrazeno 51916 krát ]
Poznámka: Úprava šachty pro zásobník.
01.jpg
01.jpg [ 104.88 KiB | Zobrazeno 51916 krát ]

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


Naposledy upravil Severan dne 21 kvě 2011, 15:21, celkově upraveno 3

20 kvě 2011, 22:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Tady jsou terče.


Přílohy:
12.jpg
12.jpg [ 34.99 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]
11.jpg
11.jpg [ 40.39 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]
10.jpg
10.jpg [ 33.82 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]
09.jpg
09.jpg [ 35.15 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]
08.jpg
08.jpg [ 36.33 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]
07.jpg
07.jpg [ 36.37 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]
06.jpg
06.jpg [ 30.45 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]
06.jpg
06.jpg [ 30.45 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]
05.jpg
05.jpg [ 35.09 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]
04.jpg
04.jpg [ 39.68 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]
03.jpg
03.jpg [ 32.83 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]
02.jpg
02.jpg [ 32.14 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]
01.jpg
01.jpg [ 31.83 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]
00.jpg
00.jpg [ 35.19 KiB | Zobrazeno 51915 krát ]

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4
20 kvě 2011, 22:55
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
tak to už je asi duševní pouto co ? :D ... kolik tě to celkem vyšlo ?


20 kvě 2011, 22:56
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Pár desítek dolarů to bude. :D

Hlaveň byla nejdražší, určena původně pro jiný kousek. Ostatní je to nejlevnější co seženeš. Vlastně jsem použil zbytky z dalších dvou kousků. Člověk neodolá vylepšovat.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


20 kvě 2011, 23:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2011, 10:48
Příspěvky: 63
Nový příspěvek Re: Upgrade Tokyo Marui Glock 17 GBB a plynovek obecně
Zaujimava uprava... cervenu hi-capu som este nevidel.

_________________
http://bodo.minitroopers.com


21 kvě 2011, 08:35
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 238 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz