Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:19




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
 P&J M16A4 předělávka na DMR 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 24 dub 2017, 16:46
Příspěvky: 7
Nový příspěvek P&J M16A4 předělávka na DMR
Zdravim,

Zhruba před čtyřmi / pěti lety jsem koupil P&J M16A4, zbraň je pořád v TOP stavu (promazávaná, udržovaná) a všechno funguje. Omrzel mě ale styl hry a protože mám tu zbraň hodně rád, chtěl bych ji předělat na semi-snipu.

Nebojím se vyměnit všechno co bude potřeba, ale v dílech se absolutně nevyznám, tak bych se rád obrátil na zdejší upgrade mastery :P. Cílovku bych viděl rád na 150-160 ms. Budu rád když poradíte díly, které jsou v dnešní době k dostání a spolehlivé / výkonné, aby zbraň posloužila k novému účelu. Budu taky rád, když porádíte jaké konkrétní BBs jsou podle vás pro danou úsťovku a účel nejlepší.

Pro představu takhle vypadala zbraň v původním stavu: (teď je hodně předělaná)

Obrázek


24 dub 2017, 17:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
hlaveň 6,03 ASG ultimate 509mm
komora pre M4 pro-win
Hlava valca ASG Ultimate V2
Hlava piestu Airsoftpro rovná, Airsoftparts alebo tiež ultimate
Tryska s tesnením Airsoftpro
Hop guma, aimtop, systema energy, madbull X-shark, maple leaf
Piest SHS modrý.
Pružina SP-140 Guarder
Pôvodný motor je silný ale pomalší, takže ultimate alebo záťažák SHS
Kolesá Ultimate/ SHS 100:300
Procesorovka Jefftron
Hociaký klasický plný valec (pôvodný máš NBU)
Otázne je aký dať mecháč, pre CNC mecháč budeš museť brúsiť telo
ASG Ultimate by bol tiež fajn ale zrejme bude treba tiež brúsiť telo + bude treba ramienko trysky tiež od ultimate.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


24 dub 2017, 19:29
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 24 dub 2017, 16:46
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
Skvely, diky moc. Bude ta 140 stacit nebo tam mam rvat 150?

Je mos fet 100% potřeba? Riskuju reálně zkrat s tím vysokozátěžákem? Snažím se i ušetřit, ale jestli to nejde, tak se nedá nic dělat a musí se sáhnout hloubš do kapsy.

Jeste jsem se chtel zeptat, kolik toho brouseni asi bude, ze bych vzal ten CNC mech.


24 dub 2017, 20:23
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
No podla toho aký si šikovný a ako moc budeš museť dopasovávať.
Ja som do nej bral X-high tech CNC mecháč pri ktorom jasne napísané že nevôjde do tela od A&K.
Moja PJ je práve A&K no aj tak som ho kúpil a za pár minutiek s ručným pilníkom tam sadol ako uliaty. Ale X-high tech považujem dodnes za jeden z najlepších CNC V2 mechaboxov čo som kedy mal v ruke. Záleží to dosť od tvojej šikovnosti aby si nenarobil viac škody ako úžitku. Iné CNC mechaboxy môžu byť omnoho pracnejšie. Málokedy sadne bez úprav. SP-140 by mala byť úplne o.k aj na ASG mecháč. Strelivo na výslednú zostavu by som videl na BLS 0,36-04g ale to je ešte ďaleká pesnička.
Mosfet je pri SP-140 potrebný.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


24 dub 2017, 20:50
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
Mech vyměnit rozhodně- a jako majitel PJ těla a RetroArms mechaboxu dodám, že se tam ladí špatně. Není těžké se dostat třeba 10 m/s nad sílu pružiny, ale na více mohu zapomenout kvůli horší ose, kterou nezachrání ani podkládání. Chci proto přejít na SHS (který z mých zkušeností pasuje lépe) a ten bych doporučil i tobě.


24 dub 2017, 21:09
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 24 dub 2017, 16:46
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
Tak supr, díky díky.

Nebyla by nějaká levnější alternativa toho fetu?

Miku můžu tě poprosit o link přímo na ten model, který plánuješ v budoucnu zabudovat do zbraně? Abych na něj hodil voko. Díky moc.

Co se úsťovky týče, těch 150 nebo něco málo přes bude na tenhle styl hry stačit? Jak říkám, vždycky jsem hral normální útočnou pušku, tak mě zajímá, o jakém dostřelu se tak bavíme se 150+ ms.


24 dub 2017, 21:26
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
Ono ak chceš brať fet ber rozhodne jefftron, nemusí byť nutne procesorovka, ja ju mám kvôli 3rd dávke. Stačí niečo lacnejšie, napr. aktívna brzda jefftron.
Na sharpshootera ti bohate stačí aj 140m/s. Ide skôr o to prispôsobiť a používať tú zbraň na precíznu streľbu a získať také návyky a zbaviť sa "zlozvykov" nadobudnutých s klasickým AEG.
Dostrel bude v rozmedzí 140-170m/s výkonu aj tak veľmi podobný. Krásne fungujúce a použiteľné DMR sa dá postaviť už s pružinou SP-130 a strelivom 0,28-0,36g. Nieje to o výkone.
Neviem ako je na tom tvoja M-16. Ale ja keď som v mojej ako prvý upgrade vymenil hlaveň, gumu a komoru a ostatné som nechal v základe, tak tá zbraň strielala s 0,28g fakt krásne a ďaleko.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


24 dub 2017, 21:52
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
Já plánuji tento http://airsoftpro.cz/cz/dily-zbrani-upgrade/pro-elektricke-zbrane-vnitrni/mechaboxy-a-vnitrni-dily/mechaboxy/skelety/cnc-hlinikovy-skelet-mechaboxu-typ-2-s-rychlou-demontazi--detail nebo rovnou komplet http://airsoftpro.cz/cz/dily-zbrani-upgrade/pro-elektricke-zbrane-vnitrni/mechaboxy-a-vnitrni-dily/mechaboxy/kompletni/kompletni-cnc-qd-mechabox-m4-s-m150-kabely-do-pazby-detail
Jinak ale souhlasím se sestavou od kolegy, např. ASG vzduch je lepší. Ale chtěl jsi vědět, co chystám já :) Rozhodně tam ale dám slabší pružinu, 130-140, ta 150 mi už přijdde moc.
PS: Kámošova M16 od AGM dává po pár úpravách s M120 a SHS tryskou (všechna ostatní vzduchotechnika je základ) krásných 142 m/s. Prostě stačilo jen dotěsnit... Tak se rozmysli, jestli nechceš jít touto cestou, než rozfofrovat tisíce za díly a mít jen o trochu výkonu více.


24 dub 2017, 22:01
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 24 dub 2017, 16:46
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
Ten komplet vypadá dobře, už jen proto, že bych to mohl sestavit i já nezkušák. Každopádně hlavu válce bych asi vyměnil, stejně tak dokoupil hlaveň, hop a motorek. Pružinu bych tam hodil taky 140 teda.

Mikrospínač předpokládám zastává funkci mos fetu?

Každopádně zatím díky moc kluci.


24 dub 2017, 22:09
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
Mosfet k tomu potřebuješ, ten spínač nahrazuje jen spoušťové kontakty. A do 16 potřebuješ plný válec. Nenech se oklamat tím, že kompletní mech je lehčí skládat. Ten válec tam stejně musíš měnit a dále se přesvědčit o tom, že je správně vypodložkovaný apod., stejně tak usazení do těla si musíš vyřešit sám.


25 dub 2017, 08:07
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 24 dub 2017, 16:46
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
V tom případě bude asi jednoduší poskládat ten mechbox sám.


25 dub 2017, 10:59
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 24 dub 2017, 16:46
Příspěvky: 7
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
Ještě jsem se chtěl zeptat, z jakého důvodu je potřeba tak drahý mechbox? Kvůli výdrži? Nebo levnější neutáhne ty díly?

Díky předem za odpověď.


26 dub 2017, 09:48
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
Na pružiny M-140 a vyššie je potrebný CNC mechabox z hľadiska dlhodobej výdrže. Klasický odlievaný ZnAl mechabox udrží silnejšie pružiny len dočasne. Niekedy len pár rán. Ide celkovo o materiál a o technológiu akou bol mechabox vyrobený, preto tá cena. Proste pri klasickom mechaboxe na silnej pružine človek nikdy nemá uplnú istotu toho že mu to nerupne. Poznám pár ľudí čo menili toľko krát prasknutý skelet mechaboxu za nový, že by už dávno mali CNC mecháč a nemuseli sa o nič báť a starať a ešte by aj ušetrili. Ide len o to dostať ten mecháč do tej zbrane a doladiť, alebo nepachať do zbrane silnú pružinu.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


26 dub 2017, 16:28
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
Mike_223 píše:
Mech vyměnit rozhodně- a jako majitel PJ těla a RetroArms mechaboxu dodám, že se tam ladí špatně. Není těžké se dostat třeba 10 m/s nad sílu pružiny, ale na více mohu zapomenout kvůli horší ose, kterou nezachrání ani podkládání. Chci proto přejít na SHS (který z mých zkušeností pasuje lépe) a ten bych doporučil i tobě.

Potvrzuju.

Mam M4A1 PJ s CNC RetroArms a i při délce hlavně 510mm SRC jsem se dostal jen nad 15m/s nad silu pružiny. Měl jsem to i v Anareusu kde mi bylo sděleno, že PJ těla (ta stara serie, ne ta od Cymy) maj uložení mechu o par milimetru víc dozadu a děla to v ose neskutečny bordel.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


29 dub 2017, 16:06
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
Tak ono tak či tak všeobecne platí pravidlo že čím silnejšia pružina, tým menší nárast výkonu nad jej silu sa dá nahnať. Ja mám v PJ os úplne eňo ňuňo, až sa mi tomu nechcelo veriť že sa mi to tak podarilo. Taktiež ale nezabúdajme na to že neni PJ ako PJ. Jedny sú SRC, iné A&K, iné D-boys atď atď. Ja mám práve A&K a telá od A&K považujem stále za jedny z najlepších základných AR-15 tiel obecne.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


29 dub 2017, 20:53
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: P&J M16A4 předělávka na DMR
No ja mam právě A&K tělo a právě kvuli tomu zadnimu uloženi se musi tělo vzadu lehce ubrousit, pak je všechno perfektně v ose. Třeba u SR25 od A&K jsme vubec osu nijak neřešili a na CNC RetroArms + Prowin vytahli taktéž na 165 m/s s pružinou M140.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


03 kvě 2017, 09:51
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz