Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 22:05




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 Upgrade CM.701 Black 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 18 čer 2018, 18:46
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Upgrade CM.701 Black
Zdravím všechny co se v upgradech pušek vyznají lépe než já, a to je určitě většina lidí. Jsem nováček a začínající sniper se zbraní cm.701 a hejkalem. Po pár akcích jsou doopravdy znát nedostatky zbraně, a to vcelku malá přesnost s občas i velkým rozptylem. Zatím co jsem hledal na internetu, tak je toho potřeba vyměnit hodně, problém je, že se v tom moc nevyznám. Viděl jsem různé upgrade kity jako třeba zero kit od airsoftpro ale nevím jestli pro dosažení požadovaného efektu nebude potřeba vyměnit například i hlaveň a hop up gumičku či komoru. Dále při výměně těchto části je potřeba i hlavně z AEG a dále se to komplikuje a prostě se v tom neorientuju. Tak jsem tady a hledám pomoc zkušenějších odstřelovačů. Jakékoliv rady ohledně tématu budou vítány. Děkuji všem už jen za přečtení, a ještě víc těm, kteří poradí. :lol:


18 čer 2018, 18:58
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Upgrade CM.701 Black
Presnosť ovplyvňuje hop up guma (napríklad ak je mastná velmi drstna a podobne) vibrácie hlavne treba skontrolovať čo sedí pevne, váha a rýchlosť streliva rýchlosť by sa mala chýbať niekde do 126 m/s no a najdôležitejšia súčasť zbrane je samotný strelec.
A ešte ma napadlo konferencia výkonu (namáhavé tesne nie hlavy piestu nevhodným mazivom ako sú silikonovy olej a rôzne vazeliny.


23 čer 2018, 14:23
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 27 pro 2015, 13:15
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Upgrade CM.701 Black
Ahoj, problém s upgrady je ten, že neexistuje jednoznačná cesta ve smyslu - kup tohle, tohle a tohle a budeš mít špičkovou flintu. Někdy to jsou týdny a týdny práce a zkoušení. Hodně informací najdeš třeba tady https://www.airsoftsniperforum.com/
Obecný postup:
0. Kvalitní střelivo - bez toho nemá cenu nic dělat. Preferuj těžší kuličky - 0,30-0,36. Kvalitní těžší střelivo je drahý.
1. Těsnost - flintu rozeber (to se nauč, budeš to dělat často). Natáhni závěr, prstem ucpi trysku a vystřel. Po nějaké době - 15 sekund - dej prst pryč a měl bys slyšet a cítit, že píst narazí dopředu. Pokud je to slabé, nebo vůbec, nemáš to těsné - buď píst ve válci nebo hlava válce (ta se dá vyšroubovat a dotěsnit teflonovou páskou). Pak flintu sestav a pokud dokážeš ucpat prstem hlaveň (asi budeš muset vyšroubovat něco z konce hlavně), tak opět ověř těsnost. Samozřejmě se ujisti, že flinta není nabitá (bez zásobníku) a nemáš někde zapomenutou kuličku (hopup komora, hlaveň). Pokud to nebude těsnit, je buď neutěsněná hlaveň v hopup komoře (opět teflonová páska nebo lepší komora) nebo netěsní tryska v komoře. To už se řeší hůř. Pokud máš možnost, změř si flintu na chronech, kromě rychlosti ověř i konzistenci - tedy že např. 10-20 ran je zhruba stejně rychlých - řekněme plus minus 3 m/s. Pokud není konzistence, nikdy nebude dobrý soustřel.
2. Soustřel - tím se myslí, že sérií několika ran dokážeš při stejném míření zasáhnout zhruba stejné místo - třeba papír A4, člověka apod. To, jestli rány letí tam kam míříš, moc neřeš, to se vyřeší později nastavením optiky. Pokud je soustřel špatný - hlaveň, hopup komora, hopup guma, vibrace hlavně. Tady už je to hodně o zkoušení a hraní si. Pokud budeš chtít měnit, tak docela dobrá značka pro VSR je Action Army https://www.anareus.cz/detail.php?id=11350
https://www.anareus.cz/detail.php?id=11386
https://www.anareus.cz/detail.php?id=11114
Používá VSR hopup gumy a hlavně, říká se, že jsou pro sniperky lepší než AEG systém (ten má Airsoftpro).

Když tohle vyřešíš, měl bys mít flintu, co má slušný soustřel a správně nahopované kuličky i slušný dostřel.

Pokud budeš chtít ještě vyšší dostřel, musíš už jít cestou silnější pružiny. To ale znamená, že všechno ve flintě bude více namáhané a tedy i více poruchové. Pak to bude zpravidla znamenat 90 stupňový spoušťák, odpovídající píst, pružinu, někdy i válec. Rozhodně nezačínej s tím, že tam dáš silnější pružinu.


24 čer 2018, 19:31
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 18 čer 2018, 18:46
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: Upgrade CM.701 Black
Jako první, děkuji za podrobné odpovědi. Pružinou jsem začínat ani nechtěl, něco už jsem načetl, šlo mi spíše o ten hopup, těsnění, kompatibilitu částí vevnitř. Jestli je vůbec třeba měnit hopup komoru apod. Někde píšou, že komory s dvoumi přítlačnými rameny jsou lepší, ale co dále píšou u takové komory, je třeba potřeba AEG hlavně. Ale začínám se v dílech pomalu orientovat, takže díky za pomoc, kdyby byly další rady tak klidně připište. Utěsnit to asi budu muset taky.


24 čer 2018, 21:29
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 4 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz