Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 23:20




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 jaký nosný systém 
Autor Zpráva
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 12 říj 2014, 15:55
Příspěvky: 40
Nový příspěvek jaký nosný systém
Zdarvím. Vím, že tu na toho téma je několik diskuzí, ale problém je, že 99% odkazů v nich jsou nefunkční.

Vzhledem k nedávnému dokoupení několika zbraní jsem nucen koupit i novou výbavu a potřeboval bych trochu poradit.
Nejsem žádnej PRO hráč. Airsoft beru jako koníček a sport a jezdím jen na 1 denní nebo půldenní akce takže čím míň toho na sobě a s sebou mám tím líp - jsem spíše akčenější hráč takže mi vyhovují věci co co nejméně brání v pohybu a když běžím tak na mě nelítají a neposkakují.

Doteď jsem měl AK74 a tuto vestu http://www.airborne-ranger.cz/shop/product/p587-bojova-vesta-tactical-acr-vz95--mfh.aspx (Standartní mole vesty mi moc nevyhovovali) s tím, že většinou jsem jezdil jen s malou kapsou na opasku, pití nechal na mrtvolišti a zbytek po kapsách v maskáčích nebo v batohu u pití - vestu jsem bral jen když bylo nutné pití nosit s sebou.

Problém je, že se mi AK vysipalo a jelikož jsem už delší dobu přemýšlel nad G36 tak nebylo co řešit. Domluvil jsem si tedy G36C a rozhodl se, že zkusím i snipu a k ní tedy budu potřebovat i pistoly.
Vznikli tedy 2 problémy. G36 má menší kapacitu zásobníků a chci přejít na tlačáky takže už budou potřeba sumky na zásobníky (ty sice můžu dát na opasek u kalhot, ale jen když nebudu mít blůzu) a jelikož jsem hubenej tak jsem zjistil, že nošení pistole v pouzdře na stehně je pro mě dost nepohodlné a nepraktické takže ji budu muset dát na mole vestu (které mi vzhledem k mohutnosti, váze, uzavřenosti moc nevyhovují) nebo na opasek na nějaký nosný systém.

Vytypoval jsem si několik nosných systémů, ale bylo by fajn slyšet názor i někoho dalšího, zkušenějšího a někoho kdo s těmito systémy má už zkušenosti narozdíl ode mě.

Ještě dodám, že moje výbava na akci bude následující: AEP USP + náhradní zásobník, G36C nebo sniperka + 1 náhradní zásobník, kuličky do zbraní + plnička, nějaká malá kapsa na klíče, pár proteinových tyčinek, pití (ne camelbak)a když by se jednalo o větší akci tak možná i vysílačka

https://www.youtube.com/watch?v=mTM0WQRcfNU - lehký, vzdušný a hlavně nosí to borec :) ale cena a dostupnost jsou už někde jinde

http://www.as-tex.cz/as-tex/eshop/2-1-Opasky-a-nosne-remeni-vz-95/0/5/144-Nosne-remeni-vz-95 + taktický opasek od stejné firmy - cena cca 1000 Kč + sumky. Když půjdu se sniperkou tak ideální ale s G36 mi asi ve předu budou chybět sumky na zásobníky a tahat je z boku nebude úplně nejlepší volba. Plná horní část zad pak bude asi nepříjemná v létě když budou horka, na druhou stranu může se dokoupit mole batůžek a do něj dát flašky s pitím, kuličky apod. a ulehčit tak opasku.

http://www.armymarket.cz/vesta-takticka-condor-chest-rig-ronin-oliva-condor-outdoor-d5644-OD - téměř stejné jako AS-Tex jen bederní pás je širší než opasek - nevím zda to je + nebo -

http://www.airsoftguns.cz/bojovy-opasek-s-treky-molle-od-acm - bezkonkurenční cena, ale oproti AS-Texu nemá plná zada což může být + ale i - jak jsem psal

Nejraději bych neměl na sobě žádný systém a chodil jako doteď bez blůzy jen s malou kapsou. Když vyrazím s G36 tak můžu AEP nechat doma a na opsaek jen připnout sumku na zásobníky a pití nechat na mrtvolišti, ale v zimě když budu mít blůzu bych musel mít ještě jeden opasek na blůze a to mám strach, že na mě bude lítat když popoběhnu a vzhledm k hubené postavě je pro mě zase nepříjemné kdybych ho hodně stáhnul. Pokud bych šel se snipou tak tu pistolku musím vzít a tam už nějakej ten nosnej system bude potřeba. Nechci za to utracet moc, ale zase nechci koupit nějakej uplnej šmejd ktere se mi po pul roce rozpadne, bude mě dřít do ramen apod.


16 črc 2016, 17:42
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 12 říj 2014, 15:55
Příspěvky: 40
Nový příspěvek Re: jaký nosný systém
ještě dodám, že např. něco takového se mi líbí http://ghos.rajce.idnes.cz/blast_belt/ - jen místo nože dát láhev s pitím a na 1 denní akci bych řekl, že je to dostačující


16 črc 2016, 17:45
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: jaký nosný systém
Kolik do toho chceš dát?
Já osobně mám tu první cos ukazoval (http://www.airborne-ranger.cz/shop/prod ... --mfh.aspx) a všem ji doporučuju, ve středu na ní udělám sem i recenzi po dvouletem využívání. Sice vytahování zásobníků je tak trošku naprd (o jejich opětovném vkládání ani nemluvě), ale jinak je to naprosto skvělý nosný system jak pro začátečníka, tak pro pokročily hráče. Má to všechno, prostor na 3L camelback, sumky jak u pasu, tak na hrudníku, granátovky dvě (jedna pojme cely MREčko + nějake kraviny), všude další pásky a popruhy na rozšíření, dle meho nazoru asi nejuniverzálnější vesta co se dá sehnat. Neni problem tu hrudní sumku použít jako pouzdro na pistoli (sám tam nosím CZ P-07 + dva jeji zasobniky).

Já si tu vestu jen a jen vychvaluju, nosím v ní takřka všechno potřebný, od zásobníků/pytlu s municí, po nářadníčko a baterky. Byl jsem s ní i na dvoudenní nonstop akci a všechno mi krásně vystačilo, díky těm popruhům co má na zádech jsem si krásně přidělal celtu co vůbec nepřekážela a pak jsem za ní byl vdečný. Její asi největší taktická výhoda je ta, že tě nelimituje (narozdil od plátovek), v hrudníku a shýbání k zemi. Co se týká zbraně, doporučuju ti si nechat AEG. Sniperky jsou dle meho nazoru jen pro lidi, co se hold smířili s tím, že budou vždycky pozadu, nebo chtěji takticky za jednu hru vyndat par lidi a šmitec. S AEGečkem můžeš narozdíl od snipy hrát jako divoch a limit neustaleho nabíjení tě nečeká.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


16 črc 2016, 19:04
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 11 bře 2012, 18:03
Příspěvky: 332
Nový příspěvek Re: jaký nosný systém
Ak chces nosni opasok, tak sa dvom opaskom nevyhnes, nosi sa to tak standartne. Neviem kolko zasobnikov do G36 chces so sebou nosit ale na jednodnove akcie ti stacia 4 a priebezne si doplnat. Tiez si nenapisal koko vody chces so sebou nosit. Na tvojommieste by som siel do kvalitnejsieho nosneho opasku + traky a na vacsie + akcie batoh s camelom. Na jednu stranu das zasobniky s vysielackou na druhu stranu pistol s vodou, do zadu ostatne drobnosti.


16 črc 2016, 19:32
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 12 říj 2014, 15:55
Příspěvky: 40
Nový příspěvek Re: jaký nosný systém
se soucasnou vestou jsem spokojenej, ale nevidim důvod proč jí tahat a v létě se v ní pařit když tam mám 3/4 kapes prázdných. I z toho důvodu chci něco volnějšího, menšího, lehčího.

Jinak cenový limit - 2 000 za ní dávat nechci. Čím levnější tím lepší - např. ta z airsoftguns za 330 Kč by asi i stačila, otázka, ale je co to bude za kvalitu když je 3x levnější než ostatní podobného typu


16 črc 2016, 21:00
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: jaký nosný systém
NoobsRush píše:
Kolik do toho chceš dát?
Já osobně mám tu první cos ukazoval (http://www.airborne-ranger.cz/shop/prod ... --mfh.aspx) a všem ji doporučuju, ve středu na ní udělám sem i recenzi po dvouletem využívání. Sice vytahování zásobníků je tak trošku naprd (o jejich opětovném vkládání ani nemluvě), ale jinak je to naprosto skvělý nosný system jak pro začátečníka, tak pro pokročily hráče. Má to všechno, prostor na 3L camelback, sumky jak u pasu, tak na hrudníku, granátovky dvě (jedna pojme cely MREčko + nějake kraviny), všude další pásky a popruhy na rozšíření, dle meho nazoru asi nejuniverzálnější vesta co se dá sehnat. Neni problem tu hrudní sumku použít jako pouzdro na pistoli (sám tam nosím CZ P-07 + dva jeji zasobniky).

Já si tu vestu jen a jen vychvaluju, nosím v ní takřka všechno potřebný, od zásobníků/pytlu s municí, po nářadníčko a baterky.


Bože to je zase bbst, jak to můžeš vypustit z pusy, je to jedna z nejhorších vest co jsem kdy zažil, a zaplať pánbůh jsem si ji nikdy nekoupil... :)

ad Spulik: Klasický bojový opasek a k tomu "kšandy" když počekuješ armyburzu tak tam občas bývá opasek od alpu nebo jiných firem do pětikila a k tomu kšandy v tomhle stylu http://www.kerberostactical.cz/nosne-op ... ulticam-2/ a máš to... :)
Když se časem rozhodneš pro nsč, tak to můžeš nosit k tomu jako 1st line... :)


18 črc 2016, 13:17
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: jaký nosný systém
Bohuš: nebere ti to, ukaž mi ale vestu co ma dohromady 8 sumek na zásobníky/blbosti, dvě granátovky a válec na camelback v tyhle cenovy relaci. Navic, jak na ní můžeš mít názor když sis ji "nikdy nekoupil"? wtf :-D

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


18 črc 2016, 18:50
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: jaký nosný systém
Protože je to ta nejhorší a nejobyčejnější vesta co existuje... :) Já jsem začal na nosném systému BW, potom měl tl98, warrior dcs teď mm ricas compact a budu pořizovat raptora... :) takže myslím že něco vyzkoušené už mám... :) Prostě klasický bojový opasek a pár sumek je na airsoftění bohatě dostačující, navíc se na armyburzeobčas oběví alpácké vesty okolo 1500 coš je směšná cena, navíc se po čase dají na rozdíl od tohodle šmuku prodat bez větší ztráty na hodnotě,... :P


19 črc 2016, 04:35
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: jaký nosný systém
Bohuš píše:
NoobsRush píše:
Kolik do toho chceš dát?
Já osobně mám tu první cos ukazoval (http://www.airborne-ranger.cz/shop/prod ... --mfh.aspx) a všem ji doporučuju, ve středu na ní udělám sem i recenzi po dvouletem využívání. Sice vytahování zásobníků je tak trošku naprd (o jejich opětovném vkládání ani nemluvě), ale jinak je to naprosto skvělý nosný system jak pro začátečníka, tak pro pokročily hráče. Má to všechno, prostor na 3L camelback, sumky jak u pasu, tak na hrudníku, granátovky dvě (jedna pojme cely MREčko + nějake kraviny), všude další pásky a popruhy na rozšíření, dle meho nazoru asi nejuniverzálnější vesta co se dá sehnat. Neni problem tu hrudní sumku použít jako pouzdro na pistoli (sám tam nosím CZ P-07 + dva jeji zasobniky).

Já si tu vestu jen a jen vychvaluju, nosím v ní takřka všechno potřebný, od zásobníků/pytlu s municí, po nářadníčko a baterky.


Bože to je zase bbst, jak to můžeš vypustit z pusy, je to jedna z nejhorších vest co jsem kdy zažil, a zaplať pánbůh jsem si ji nikdy nekoupil... :)

ad Spulik: Klasický bojový opasek a k tomu "kšandy" když počekuješ armyburzu tak tam občas bývá opasek od alpu nebo jiných firem do pětikila a k tomu kšandy v tomhle stylu http://www.kerberostactical.cz/nosne-op ... ulticam-2/ a máš to... :)
Když se časem rozhodneš pro nsč, tak to můžeš nosit k tomu jako 1st line... :)


Hele neodsuzuj ji tak rychle, tahle původem jihoafrická vesta (byť je tohle její laciná kopie) je velmi praktická, protože obvykle není nutné tahat nic více. Proto se používá po celém blízkém východě i Africe. Regulérní armády ji už tolik nevyužívají (je to vesta z 90. lét) ale polovojenské síly a jiné jednotky ano. Je pohodlná, nemá složité zapínání atd.
Bohužel na této kopii jsou drobné úpravy, které originál nemá, a trochu jí po stránce funkčnosti degradují, přesto není tak špatná jak se říká. A je pravda, že tyhle vesty (i v této kopii) mají dobrou životnost (překvapivě).
A když se dobře budeš koukat, používá se po celém světě dodnes. Není to sice tacticool, ale co vím, tak na fotkách mnoha různých povstalců, skupin či starší fotky vojáků, ji běžně mají.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


20 črc 2016, 08:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: jaký nosný systém
To sice ano, vím že je to kopie existující vesty, ale nevyplatí se kupovat už kvůli ztrátové hodnotě, když koupím warriora nebo alpáckou vestu z armyburzy tak vím že za rok to budu schopný prodat za podobnou cenu, tohle určitě ne... :)


20 črc 2016, 16:31
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: jaký nosný systém
Bohuš píše:
To sice ano, vím že je to kopie existující vesty, ale nevyplatí se kupovat už kvůli ztrátové hodnotě, když koupím warriora nebo alpáckou vestu z armyburzy tak vím že za rok to budu schopný prodat za podobnou cenu, tohle určitě ne... :)

Tak vzhledem k tomu, že ta vesta stála původně 500kč a dneska se ještě občas dá sehnat kolem 700-1000 kč, tak je snad jasny, že jeji "bazarova" cena nebude stejna. Ja si teda gear nekupuju s vědomím, že ho za rok prodam, většinou ho mám dokud se bud nerozpadne, nebo dokud se neobnosí natolik, že je potřeba nový.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


20 črc 2016, 17:39
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 21 lis 2015, 09:29
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: jaký nosný systém
Předpokládám že moje odpověď bude mít spíše vyšší nasírací hodnotu než užitek ale stejně -

Vestu o které se bavíte, tedy ( http://www.airborne-ranger.cz/shop/prod ... --mfh.aspx ) bych si nekoupil z dvou důvodu, a to : zpracování mi přijde šílený - Jasně, věřím že se hned nerozpadne, ještě aby jo při airsoftu, ale co jsem jich pár viděl, tak opálený nitě který lezou odevšaď pro mě moc přitažlivý nejsou. Co mi ale přijde horší je to, že každej začátečník si tuhle vestu pořídí, nejlépe teda ještě v nějaké super kombinaci ( totálně sepraný hadry vz.95, a k tomu tahle vesta, buď oliv, a nebo pokud je dotyčný fajnšmekr, tak rovnou v flecktarn maskáči), polovina kapes zeje prázdnotou, a zezadu z velké kapsy mu vykukuje lahev od magnesie nebo nečeho podobného. Tvrdím že velká část airsoftu je o tom jak při tom vypadáme ( proč také utrácet za výbavu kterou nevyužijeme, jako jsou nosiče plátů?) a rozhodně nechci vypadat jako skupina lidí, které jsem popsal.

Abych ale dal i něco k tématu - psal si že si rád aktivní, proto ti doporučuji tvou poslední postovanou možnost, a to ten opasek, na který si přidáš kapsy co potřebuješ. Ale rozhodně záleží na tvé preferenci, sám jsem obrněn od hlavy až k patě z toho důvodu, že se v tom prostě cítím lépe..

_________________
Norské maskovaní M/98, tasmanian tiger chest rig

Heckler & Koch G28 GBB, Walther PPQ GBB


22 črc 2016, 22:03
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz