Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:33




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Jaké noční vidění? 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 31 srp 2010, 11:01
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Jaké noční vidění?
Zdarec lidi,

čímdál tím více pozoruji, že se na akcích objevují týmy s nočním viděním a když se s nimi bavím, tak ty ceny už nejsou tak otřesně vysoké. Přemýšleli jsme v týmu, že bychom si alespoň jedno pořídili, ale nemáme s tím absolutně žádné zkušenosti. Mohli byste mi prosím nějaké doporučit, popřípadě klidně i víc možností, značek, rozdílů, výhody a nevýhody apod. Budget je 10-15k kč.

Předem díky za odpovědi.

M.


14 zář 2014, 12:36
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Jaké noční vidění?
Noční vidění má v podstatě dvě možnosti:

a) koupit levně z druhý ruky jedničku na statický pozorování
b) koupit 3.gen.

Vše mezi jsou vyhozený peníze (ještě víc vyhozený než když si vezmeš že dáš 60-100k za něco na víkendovej koníček :). Jakou značku za 1.gen pořádně neporadim. Mám doma Yukon NMT něco, vyzkoušel jsem na něm skoro všechno příslušenství co jde a použitelný to je jen když jsou slušný podmínky....jenže to pak vidíš skoro stejně dobře jen očima.

Velice teda doporučuju tyhle peníze vložit do něčeho jinýho, budete jinak litovat.


14 zář 2014, 12:47
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Jaké noční vidění?
Cokoli v tomhle rozpočtu budou vyhozený prachy. Měl jsem gen 1+ monokulár od Yukonu a bylo to dobrý leda tak k tomu, aby člověk viděl IR přísvity protivníka, jinak absolutně k ničemu...chodit se podle toho absolutně nedá, pozorovat sice jo, ale za chvíli člověk zjistí, že je lepší to schovat a dívat se normálně.

Jinak pokud si to chceš ověřit sám, tak sháněj bazarově, já ho tenkrát koupil asi za 1500Kč (a po chvíli zkoušení za stejné peníze prodal), což je cena zhruba odpovídající výkonu. Dát 5-6k za novej kus, tak si vyrvu všechny vlasy.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


14 zář 2014, 15:19
Profil ICQ
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 09 lis 2010, 00:56
Příspěvky: 59
Bydliště: Ostrava
Nový příspěvek Re: Jaké noční vidění?
Na poslední akci jsem slyšel celkem chválu na tohle
http://shop.ehobbyasia.com/aabb-functional-pvs-14-style-nvg.html
ale přiznávám, bylo to jenom zprostředkovaně a na očích jsem to neměl.

_________________
homer: co budu dělat s takovou spoustou špinavých peněz? spálím je!
líza: NE! pomysli na děti v africe.
homer: máš pravdu, lízinko, musím si koupit pušku..


15 zář 2014, 11:20
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Jaké noční vidění?
Pořád je to jen digitální jednička, bez přísvitu to nebude o moc lepší než na vlastní oči, takže za ty prachy to podle mě nestojí. Buď hodně levně jedničkový noční nebo něco od 3.gen vejš nebo nic.


15 zář 2014, 11:58
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Jaké noční vidění?
CHlustanec píše:
Na poslední akci jsem slyšel celkem chválu na tohle
http://shop.ehobbyasia.com/aabb-functional-pvs-14-style-nvg.html
ale přiznávám, bylo to jenom zprostředkovaně a na očích jsem to neměl.


Tohle je zhruba totéž, jako ta hračka, co se dodávala k Call of Duty. Hračka to je docela cool, ale $250? Bitch please, reálná hodnota je tak litr...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 zář 2014, 12:00
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2011, 00:23
Příspěvky: 182
Bydliště: Žiar nad Hronom + Brno
Nový příspěvek Re: Jaké noční vidění?
nemá niekto z vás skúsenosti s pôvodne NVG pre tanky, vozidlá a podobne? http://www.russianwarrior.com/STMMain.htm?1969fieldgear_PNV57pict1.htm&1

Videl som ich na nete konktretne na eArmyshop za cenu 1000kč a podľa toho čo som našiel fotky cez google tak ich upravuju a montuju na takticke helmy a napájať sa to dá 11,1V lipolkou pričom 1600mAh má vydržať cca 24 hod.

Netuším ale moc ako je to použiteľné, teda nejde mi ani tak o ostrosť obrazu napriklad alebo že pri videni na diaľku je treba pridať IR svetlo a podobne, skorej či sa s tým dá pochodovať lesom a nepadať stále na hubu. Teda či je videnie aspoň ako tak prirodzené a dá sa s tým na očiach pohybovať pri nočnom Airsofte.

PS: že by som videl IR svetlo protivníka a on moje by nebol problém, používal by som IR svetlo na zbrani rovnako ako baterku a s ten nočák by bol vlastne pre videnie okolo seba.

_________________
Válčíme abychom mohly žít v míru
Aristoteles

Maskáče: BW flecktarn / MTP
Zbraň: M4 A1 [AimTop] 510FPS FlatHop + VisionKing 1,25-5x; Mosfet s aktívnou brzdou[Homemade]; Aku 11,1V 1800mAh 50-75C Li-Pol; Glock 17
Ostatné:Ultrafire C8; JPC Tan[GFC]; opasok + kydex sumky[Homemade]


08 črc 2015, 10:28
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Jaké noční vidění?
a) Bez IR přísvitu to je absolutně k ničemu.
b) Na chození je to docela zlo, jelikož to zkresluje a likviduje odhad vzdálenosti.
c) Po patřičných úpravách je to nicméně stále nejlepší možnost v téhle cenové relaci, rozhodně lepší než civilní 1/1+ monokuláry. Takže pokud chceš přece jenom něco takovýho vyzkoušet, tak tuto.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


08 črc 2015, 11:04
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2011, 00:23
Příspěvky: 182
Bydliště: Žiar nad Hronom + Brno
Nový příspěvek Re: Jaké noční vidění?
Dík za odpoveď a sorry viem že tu na fore to pnv 57 už bolo riešene, našiel som to až po tom čo som pisal. Inač je veľký rozdiel medzi klasickou 57 a 57E? dá sa zohnať ? prípadne za kolko cca? Tam ma napadlo že je telo nočáku oddelené prave lave oko tak ma napadlo to zprasiť a spraviť monokulare dva z toho :-D a vyrobiť ešte jeden zdroj k tomu.

Ešte dlkšiu dobu rozmyšlam nad výrobou vlastného digitálu z 700tvl ccd kamerky a crt trubice zo starej kazetovej kameri + napajanie 12V lipo a nastrkať to do nejakej repliky pvs 14 alebo si spraviť vlastný tubusoidný tvar iba ale cena bude vlastne rovnaká ako to PNV 57 keďže kamerku musim kupiť a k tomu šošovku so spravnym zväčšením. Tak neviem že či sa na to vykašlať uplne alebo ktorú z týchto variant použiť.

Inač nevieš ako je to s citlivosťou PNV 57 na vlnovú dĺžku 940nm ? taka ledka sa da kúpiť ako náhrada do cree svetiel s výkonom 3W a túto dĺžku už by nemalo byť vidno volnym okom, teda ani zvyškovu červenu čo pri 840 a 880 ešte býva.

_________________
Válčíme abychom mohly žít v míru
Aristoteles

Maskáče: BW flecktarn / MTP
Zbraň: M4 A1 [AimTop] 510FPS FlatHop + VisionKing 1,25-5x; Mosfet s aktívnou brzdou[Homemade]; Aku 11,1V 1800mAh 50-75C Li-Pol; Glock 17
Ostatné:Ultrafire C8; JPC Tan[GFC]; opasok + kydex sumky[Homemade]


08 črc 2015, 13:01
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Jaké noční vidění?
Asi vím, co by se ti líbilo. My jsme na IWA před dvěma roky hodně pod pultem (páč se tam prodávat nesmí) koupili tohle.
http://www.armasight.com/night-vision/n ... spark-core

Je to vlastně stále 1+ generace, ale má to daleko vyšší rozlišení (72 řádků - jedničky mají kolem 30ti), upozorňuji není to digital, ale jsou tam klasické nasvětlovací trubice a nemá to žádné rybí oko. Je tam i ochrana proti přesvícení. I bez IR přísvitu to běhá moc hezky, s ním je to samozřejmě ještě lepší. Má to moc pěkný obraz. Je to novovýroba z USA. Není to žádný repas apod.

Dost jsme si s tím nahráli a v té ceně do 15k to nebylo vůbec špatné. Ano, nedá se to srovnávat s gen.3 ale taky se to vůbec nedá srovnat s klasickou gen 1+ a digitálníma viděníma (aka yukon).

Btw přioznám se, jak jsem vždy NVG chtěl, tak prostě vyměnit rodinné auto za jedny brýle...no já dodnes nevím nevím. Pořád jsem asi moc airsofťák a málo militarista. XD

Ještě dodá, že z Amazonu se to dá sehnat za slušné peníze úplně nové.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


08 črc 2015, 13:14
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 srp 2011, 00:23
Příspěvky: 182
Bydliště: Žiar nad Hronom + Brno
Nový příspěvek Re: Jaké noční vidění?
Na pohlad pekna vecička ale ja patrím medzi airsofťakou čo idu na nočnu akciu 2 krat do roka a inačj e to skôr blbosť na hranie takže u mňa je cenový strop dosť nízko, asi v cene tej PNV 57.

_________________
Válčíme abychom mohly žít v míru
Aristoteles

Maskáče: BW flecktarn / MTP
Zbraň: M4 A1 [AimTop] 510FPS FlatHop + VisionKing 1,25-5x; Mosfet s aktívnou brzdou[Homemade]; Aku 11,1V 1800mAh 50-75C Li-Pol; Glock 17
Ostatné:Ultrafire C8; JPC Tan[GFC]; opasok + kydex sumky[Homemade]


08 črc 2015, 13:20
Profil ICQ
Svobodník
Svobodník

Registrován: 30 kvě 2014, 13:30
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: Jaké noční vidění?
Mrkni se na tohle http://www.infoto.cz/nocni-videni/digitalni-nocni-videni/digitalni-nocni-videni-hornet-3-5x42, to by mohlo bejt fajn.


23 srp 2015, 21:55
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz