Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:44




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 Krycí plachta 
Autor Zpráva
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Krycí plachta
Potřebuju plachtu pod kterou se při deštivé noci schovám já a moje výstroj. Do teď jsem používal staré pončo které bohužel nepřežilo poslední cvičení. Potřebuju aby se z toho dal udělat nouzový přístřešek a samozřejmě to musí být co nejskladnější, nejlehčí a nenasákavé. Nějaké tipy? Popřípadě co používáte vy?

Co jsem se tak zběžně díval tak tohle vypadá zajímavě http://army-shop.cz/produkty/celty---pl ... /2018.html

Díky


13 srp 2013, 16:50
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Krycí plachta
Já už asi rok koukám na tuhle: http://www.bullarmyshop.cz/zbozi.asp?kod=6405 teda jen na webu, naživo jsem ji zatím neviděl, ale fakt se mi zamlouvá. 3x3m je už dobrej pokojíček :lol:
Radši bych kupoval nylon, než polyester, kromě lepšího poměru váha/rozměr to bude i o něco odolnější proti vodě a bude to míň nasákat vodu a vlhkost.

Jinak obecně asi všechny armádní plachty jsou těžký jako prase, když nějakýmu outdoor nadšencovi řeknu že mám BW pončo který váží asi tak to kilo, tak se mi vysměje a zašustí svojí ultralehkou plachtičkou... myslím že Humi, nebo i jiní čeští výrobci mají několik zajímavých výrobků i v zelený barvě.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


13 srp 2013, 17:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Krycí plachta
Osobně používam klasický US Army pončo a spokojenost...je to malý, lehký, univerzální. Je teda lepší, když má člověk dvě a udělá z toho Ačko pro dva, ale i s jednim kusem se dá docela v pohodě fungovat. Kromě toho mam ještě takovoutu úplně obyč zelenou plachtu asi za dvě kila, je obrovská a neproprší, ale zase je relativně velká a těžká, takže jí taham jenom když si můžu fakt dovolit plejtvat místem a váhou.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


13 srp 2013, 18:16
Profil ICQ
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Krycí plachta
jo ta britsak basha je super a lehoucka ... a i cena je uchazejici jesli vypada jak nova ...

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


13 srp 2013, 18:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Krycí plachta
ja mam koupene toto - http://army-shop.cz/produkty/plastenky- ... /3449.html

na nejake dlouhodobe bivakovani to rozhodne neni, ale vlezl jsem se pod to i se spacakem a gunslingerpackem. sbalene to je velke asi jako kokos. ted nedavno jsem to to natahoval gumicukem(pavoukem do auta - nevim jak se tomu jinak rika :)) a porad chybelo par cm, ale chtel jsem to zkusit co to vydrzi. zbral jsem poradne a gumicuk dotahl a ponco drzelo. cekal jsem ze se vyrvou ty ocka na krajich nebo ze to roztrhnu, ale prezilo (sam jsem se divil a necekal jsem ze to prezije).

akorat jak se ted divam na cenu, tak vim ze jsem za to tolik nedaval, ale daval jsem za to kolem 390kc (kupoval jsem ho v tom army-shopu na prodejne - docela jim to zdrahlo). za ty penize bych uz asi dival po necem jinem. precejen to je porad jen ponco.

ale spokojenost maximalne vzhledem k pomeru moji ceny/vydrz/rozmery


13 srp 2013, 19:20
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Krycí plachta
Už roky spim pod obyčejnou plachtou z obi. Je asi těžší, ale jedná se ospotřební zboží - nepálí mě, když mi to někdo rozstřílí (a co rozstřílenejch bash, ponč a pod jsem už potkal). Dá se klidně ostříhat na menší, udělat nový oka a je to. Sám váhu vybavení hodně řešim, ale tady se radši spokojim s vyšší váhou, ale skvělou izolací a směšnou cenou.


19 srp 2013, 12:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz