Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 11:00




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
 Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 17 dub 2014, 11:23
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Zdravím, jsem začátečník, a chtěla bych od vás schválit výstroj, poradit, opravit, upozornit =). "Airsoft" jsem hrála s kamarády na základce, s manuálkama od číňana z tržnice, v lese za domem, asi jako každý tady. =) Znovu bych tedy chtěla začít hrát, ale trošku na úrovni a nepůsobit jako trubka co vybrakovala fotrovi šatník a běhá s flintou po lese aby si připadala drsná a fotem se chlubila na facebooku =). Fórum už nějakou dobu pročítám, shromažďuji informace, ujasňuji si názor a směr, jakým bych se chtěla ubírat. Takže tady mám pár bodů: 1. Neplánuji nikoho napodobovat 2. nejsem blázen začátečník co chce být vehementně sniper (když se rozdávala trpělivost a rozvážnost, bůh ví kde sem byla =D ;-)) klasika pěšák s nějakou AEG v první linii =D 3. Z kamufláží jsem váhala mezi DPM, vz. 95 a Flecktarnem, ale díky mé oblibě VB, tomu, že 95 mi barevně nějak nesedí, a flecky se mi až zas tak nelíbí, ač jistě maskují dobře, tak jsem zvolila DPM, částečně také díky dostupnosti (jakékoliv námitky beru ;-)). 4. Žádné čínské kopie, nejlépe originál, nebo aspoň kvalitní výrobce. Takže jsem projela eshopy a tak nějak zhruba jsem vybrala následujících pár věcí:

vesta
http://www.e-army.cz/britska-takticka-v ... e1539.html
nebo
http://www.army-shop.cz/produkty/taktic ... /1866.html
(zde ještě nevím, budu ráda za jakékoliv rady, přeci jen jsem holka, tak chestrig by byl asi pohodlnější (?)

blůza + kalhoty
http://www.e-army.cz/maskacove-kalhoty- ... e2221.html¨
http://www.e-army.cz/britska-bluza-dpm-orig-e2222.html

doplňky
http://www.e-army.cz/sala-sniper-sitova ... -e499.html
http://www.e-army.cz/klobouk-britsky-dp ... e2473.html
http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... cts_id=706 (není napsáno, zda splňují ochranou normu, pouze ochrané brýle, snad ok?) =)
http://www.as-tex.cz/as-tex/eshop/14-1- ... obniky-DPM
( klidně doporučte jiný)
první koupím zbraň, naučím se s ní zacházet a pořádně střílet =D pro začátečníka jasný AK od Cymy, ale k DPM? Říkám si, to k sobě sakra nesedí =) ale klidně mě vyveďte z omylu. nebo řekněte, jaká zbraň se k DPM hodí, abych nevypadala jako trouba =D.

Takže jsem ráda za všechny (slušné) názory, rady, kritiku ;-) Nechci udělat na začátek blbost a mít doma například nenositelnou vestu, kalhoty v nepohodlném střihu, případně něco, co v budoucnu třeba neprodám... Jestli jsem napsala nějakou hloupost, tak mě klidně opravte a uveďte věc na pravou míru, budu jen ráda =)
Ještě jednou děkuji
(za případné chyby se omlouvám, snažila jsem se opravit vše)


15 čer 2014, 23:19
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Kdyby měl každý začátečník tolik rozumu jako ty, tak by to byla paráda :D Výběr věcí výbornej, osobně bych šel určitě do chestrigu, na klasickej airsoft je rozhodně praktičtější. Brýle bych si koupil čiré, ta žlutá je otravná, jinak ok.

Co se týče zbraně, tak samozřejmě ideální by byla L85, ale tu je trochu problém sehnat a není to úplně dobrej začátečnickej kvér. Osobně bych zauvažoval třeba o M4/M16 nebo Mp5, to k DPM bude od pohledu docela sedět, půjdou ti zásobníky do rigu atd.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


16 čer 2014, 08:58
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Ještě bych dost zauvažoval o drátěnej polomasce: http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... ts_id=1709, přece jenom při dnešních upgradech už jí nosí i spousta chlapů, proti některejm lidem je to fakt o hubu, a to doslova.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


16 čer 2014, 09:06
Profil ICQ
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Rig je určitě pohodlnější a většinou stačí. Vesta je za krásnou cenu, ale asi bych se taky přikláněl k rigu.

Add zbraň - záleží co od toho chceš do budoucna - chtěl by jsi jezdit s nějakejma jinejma britama, nebo prostě si jít zastřílet jen na pár hodin někde v okolí co bydlíš? Je tu DPM alliance, je v ní dost jednotek a pokud bys chtěl jezdit pěchotu, tak tě vezmou všema deseti. Ale pak bych doporučil rovnou jít do L85 a ušetřil bys na dalším nákupu kvéru. Jen to musíš vědět jasně, abys pak nelitoval že máš kvér co se musel odladit (což ti v alianci lidi klidně udělaj) a blbě se prodává protože ho moc jinejch jednotek netahá.


16 čer 2014, 09:16
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 17 dub 2014, 11:23
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Týjo, nečekala jsem tak rychlou odpověď =D Díky moc chlapi.

Griffon píše:
Ještě bych dost zauvažoval o drátěnej polomasce: http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... ts_id=1709, přece jenom při dnešních upgradech už jí nosí i spousta chlapů, proti některejm lidem je to fakt o hubu, a to doslova.


Jo, na tu sem taky koukala a rozhodně kupuju, nestojim o "kuličkový beďary" a vylámaný zuby =D. I kvůlu práci, šéf by nebyl moc nadšený =D.

Griffon píše:
Co se týče zbraně, tak samozřejmě ideální by byla L85, ale tu je trochu problém sehnat a není to úplně dobrej začátečnickej kvér....


Na L85 jsem koukala, ale jsou celkem "drahé" (jasně, jsou dražší kvéry, ale přeci jen jsem začátečník, a dávat do toho hodně peněz...Ale kdyby se případně dala prodat, asi proč ne. Jen jak říkáš, není to dobrá zbraň do začátku). Nad MP5 jsem taky přemejšlela, koukala jsem na nějaký fotky a snad je občas tahaj SAS ne? (kdyžtak mě v případě naprostý hovadiny opravte a předem se omlouvám xD, nejsem v tom zběhlá).

Jekub píše:
Add zbraň - záleží co od toho chceš do budoucna - chtěl by jsi jezdit s nějakejma jinejma britama, nebo prostě si jít zastřílet jen na pár hodin někde v okolí co bydlíš? Je tu DPM alliance, je v ní dost jednotek a pokud bys chtěl jezdit pěchotu, tak tě vezmou všema deseti...


Tak nejdřív plánuju si zastřílet trochu na zahradě a naučit se s kvérem, střílet a všechno okolo ;-) nechci si udělat ostudu =D. Potom ze začátku asi nějaký plácobitky v okolí, jsem kousek od Prahy, takže by to nebyl asi problém (případně beru někoho, kdo by se mě jako začátečníka časem ujmul =), ale říkám, časem, nebudu hned chodit hrát). A potom bych asi brala přidat se k nějaké jednotce, nicméně ne k nějakejm reenactingovej bláznům co řešej i značku žvejkaček =D (nic proti reenacterům, jen to pro mě není, i z finančního hlediska, jinak máte můj obdiv!). Prostě partu "britů", co jsou aspoň trochu organizovaný, jezdí si to užít, prostě banda kamarádu se stejným zájmem =)
DPM alianci jsem hledala, ale našla jsem dvě stránky, a nevím, jaká je ta pravá =D. kdyby jste mi poslali odkaz, moc ocením, díky =)
(huf, to je zase sloh =D)


16 čer 2014, 09:34
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 bře 2011, 13:09
Příspěvky: 32
Bydliště: Horažďovice
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Ahoj. DPM je dobrá volba, ikdyž mi ho brali taky kvůli ceně. Za 300,- máme kalhoty i blůzu dohromady...:-)
Britskej Chestrig je suprovej, pohodlnější jsem na sobě neměl a do těch sumek nacpeš všechno potřebný minimálně na den .. a dá se stáhnout snad na každou postavu...:-)
AK k DPM je opravdu divný, šel bych taky radši do nějaký varianty M4ky... Teda já to i udělal.:-) Na L85ku jsem za šest let britování sáhnul jen při jedný a zároveň poslední akci, ten sráč už mi do ruky nesmí... :-) Kluci v tom mají sice hezký výkony, ale tím výhody končí... Hodí se maximálně jako klín pod auto..:-)

_________________
Boj proti lidské blbosti není snadný, není zábavný a nelze v něm zvýtězit.. ..přesto je životně důležité v něm neustále pokračovat a neprohrát.


Nelíbí se mi projekt ČFA a nebudu ho podporovat.


16 čer 2014, 10:16
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 17 dub 2014, 11:23
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Tak jsem ráda, že jsem vybrala zatím správně, a nejspíš se tedy přikloním k chestrigu. Malý dotaz, ohledně rukavic, všude čtu Mechanixy, tak jsem si zatím předběžně vybrala ty =D

http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/me ... ix-113936/ doufám že ok =D


16 čer 2014, 11:43
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Já nevim, co jsem viděl na klucích, tak jim mechanixy šly rychle do háje. Pokud chci trvanlivý, tak zatim stále jsou nejlepší BW nomexy. Osobně jsem vyzkoušel různý Hatch, Wileyx a prostě šly hodně hodně rychle doháje (což zamrzí za ty prachy).


16 čer 2014, 13:18
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 18 zář 2010, 03:02
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Nejsem žádný odborník,ale nejsem si jist těmi brýlemi.
Nevím jestli bych svěřil zrak brýlím za 150 Kč a ještě bez nějakých atestů na ochranu.

Když už investuješ tisíce do výstroje,tak na brýlých bych už nešetřil.
Zrovna řeším stejný problém s brýlemi a já nakonec vybral ESS Crosshair One.
Stojí sice 1200Kč,ale myslím,že u nich je jistota toho,že něco opravdu vydrží.


16 čer 2014, 18:31
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 úno 2010, 18:40
Příspěvky: 607
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Zrovna před tejdnem jsem byl v morrisovi pro brejle, ty úplně nejlevnější co tam byly. Maj je tam vystavený po asi 50ti raný dávce z M190 z 10 cm a jsou v pohodě. Levný brejle možná nevydržej ránu z brokovnice, ale na airsoft je to dostačující. Ideální je samozřejmě otestovat brejle zblízka nejsilnější zbraní v okolí.

_________________
Jak na lipolky
__________________________________________
M4A1 G&P SHS M130 - 1.99J 17bb/s
AKS-74U Cyma M120 - 1.58J 25bb/s


16 čer 2014, 18:35
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 17 dub 2014, 11:23
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
No, myslím, že když brýle za 80 korun odolají letícímu zubu z cirkulárky a jsou normu splňující, tak tady problém podle mě nebude =). Kvalita nemusí stát tisíce =). (a není tam napsáno, že se prodávající a výrobce zříkají následků při používání)

A ráda bych se zeptala, jakou barvu některých doplňků brát k DPMku, když je v DPM neseženu, nebo budou přehnaně drahý, olivu?(asi nejspíš co =)) coyote brown? =) díky


16 čer 2014, 19:56
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Určitě olivu, ale nevěřim že budou doplňky k DPM na 90.léta drahý nebo k nesehnání, lidi se toho zbavujou pomalu zadarmo.


16 čer 2014, 20:04
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 17 dub 2014, 11:23
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Ok díky, tak já zatím koukala jen na eshopy, ne na bazary a burzy =). Ptám se jen pro případ, kdyby náhodou =).


16 čer 2014, 20:06
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Znovu DPM alli, tam to všechno seženeš :) ten chestr a oblečení je asi stejný jestli z armáče nebo z druhý ruky, ale jinak se toho spousta dá sehnat tam.


16 čer 2014, 20:12
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Začátečník prosí o schválení, doporučení, radu
Pracovní ochranný brejle jsou naprosto v pořádku, sám jsem dlouhý roky používal dost podobný Astriluxy taky za 150. Průser jsou akorát čínský věci.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


16 čer 2014, 21:41
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz