Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 14:58




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 62 ] 
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 Kukly 
Autor Zpráva
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2010, 18:18
Příspěvky: 623
Nový příspěvek Kukly
(zakaládám tohle téma protože žadné takové co pojednává obecně o kuklách tu ješte není)

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli nemáte zkušenosti s nejakou kuklou která je fakt dobře vetraná. ( našel jsem tuhle http://www.alfatactical.cz/index.php?Ku ... tail=15339
máte někdo zkušenosti ? )

_________________
Challenges
[Zkrvavené BB],[Gaučový generál],[Fortunate son],[Tourretův syndrom],[Myslím to vážně],[Banzai!]

>G&P M4 RAS<


01 led 2011, 12:12
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Kukly
umaxer píše:
(zakaládám tohle téma protože žadné takové co pojednává obecně o kuklách tu ješte není)

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli nemáte zkušenosti s nejakou kuklou která je fakt dobře vetraná. ( našel jsem tuhle http://www.alfatactical.cz/index.php?Ku ... tail=15339
máte někdo zkušenosti ? )


Tuhle mam na lyže, sice uchycenou už v bundě a řeknu ti na houby, jakmile začneš trochu víc vydechovat tlamou tak to vůbec nepropouští a všechna vlhkost zůstane na kukle... za mě ne


01 led 2011, 13:30
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Kukly
Docela fajn jsou kukly od Klimatexu, prodávali je na armyshop.cz jako policejní kukly - zelený a černý v různých provedeních. Ale už je to nějakej rok zpátky a nevím na 100% jestli to co tam teď prodávaj jsou pořád ty samý (ale asi jo). Kukla mě stála asi 250 a nemůžu si vůbec stěžovat.
http://armyshop.cz/zbozi.asp?id=42&DTM=761027924167

Jinak teď používám nomexovou od x-police a taky se v tom dá přežít, ikdyž je to někdy trošku otrava (materiál je trochu silnější). Hlavně je ale xicht dobře chráněnej třeba v baráku před pyrotechnikou... člověk nikdy neví co kam přiletí, nebo co mu blafne u xichtu.
http://www.x-police.eu/kukla-nomex-7-oz ... 36801.html

_________________
http://www.Sniperblog.cz


01 led 2011, 13:37
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2010, 18:18
Příspěvky: 623
Nový příspěvek Re: Kukly
reyes102 píše:
Docela fajn jsou kukly od Klimatexu, prodávali je na armyshop.cz jako policejní kukly - zelený a černý v různých provedeních. Ale už je to nějakej rok zpátky a nevím na 100% jestli to co tam teď prodávaj jsou pořád ty samý (ale asi jo). Kukla mě stála asi 250 a nemůžu si vůbec stěžovat.
http://armyshop.cz/zbozi.asp?id=42&DTM=761027924167

Jinak teď používám nomexovou od x-police a taky se v tom dá přežít, ikdyž je to někdy trošku otrava (materiál je trochu silnější). Hlavně je ale xicht dobře chráněnej třeba v baráku před pyrotechnikou... člověk nikdy neví co kam přiletí, nebo co mu blafne u xichtu.
http://www.x-police.eu/kukla-nomex-7-oz ... 36801.html

Díky, kupuju.

_________________
Challenges
[Zkrvavené BB],[Gaučový generál],[Fortunate son],[Tourretův syndrom],[Myslím to vážně],[Banzai!]

>G&P M4 RAS<


01 led 2011, 15:00
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Kukly
umaxer píše:
Díky, kupuju.

Kterou? Jestli tu za armyshop.cz, tak bys pak mohl napsat kdo to vyrábí - jestli pořád Klimatex (uvnitř je štítek). Díky :-)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


01 led 2011, 15:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2010, 18:18
Příspěvky: 623
Nový příspěvek Re: Kukly
reyes102 píše:
umaxer píše:
Díky, kupuju.

Kterou? Jestli tu za armyshop.cz, tak bys pak mohl napsat kdo to vyrábí - jestli pořád Klimatex (uvnitř je štítek). Díky :-)

toho co si poslal tak zelenou P4, potom napíšu

_________________
Challenges
[Zkrvavené BB],[Gaučový generál],[Fortunate son],[Tourretův syndrom],[Myslím to vážně],[Banzai!]

>G&P M4 RAS<


01 led 2011, 17:23
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2010, 18:18
Příspěvky: 623
Nový příspěvek Re: Kukly
reyes102 píše:
umaxer píše:
Díky, kupuju.

Kterou? Jestli tu za armyshop.cz, tak bys pak mohl napsat kdo to vyrábí - jestli pořád Klimatex (uvnitř je štítek). Díky :-)

tak mi přišla a žádnej štítek tam nebyl, jen štítek od armyshop.cz 50% cotton/bavlna a 50% polypropylen

_________________
Challenges
[Zkrvavené BB],[Gaučový generál],[Fortunate son],[Tourretův syndrom],[Myslím to vážně],[Banzai!]

>G&P M4 RAS<


07 led 2011, 18:37
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2010, 18:18
Příspěvky: 623
Nový příspěvek Re: Kukly
nevíte nekdo co to je za druh masky nebo kukly co to má ten týpek na pravo na sobě na tom obrázku na http://www.alfatactical.cz/

_________________
Challenges
[Zkrvavené BB],[Gaučový generál],[Fortunate son],[Tourretův syndrom],[Myslím to vážně],[Banzai!]

>G&P M4 RAS<


14 led 2011, 22:29
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Kukly
podle mě je to takovej ten šátek přes tlamu...


15 led 2011, 00:02
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Kukly
Jestli myslíš toho "policajta" na horní liště uprostřed stránky tak ten má podle mě obyčejnou kuklu, řekl bych nomexovou.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


15 led 2011, 08:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 24 zář 2010, 18:18
Příspěvky: 623
Nový příspěvek Re: Kukly
reyes102 píše:
Jestli myslíš toho "policajta" na horní liště uprostřed stránky tak ten má podle mě obyčejnou kuklu, řekl bych nomexovou.

a jaký to má vlastnosti ten nomex? je to do léta nebo do zimy nebo universal

_________________
Challenges
[Zkrvavené BB],[Gaučový generál],[Fortunate son],[Tourretův syndrom],[Myslím to vážně],[Banzai!]

>G&P M4 RAS<


15 led 2011, 13:45
Profil
Desátník
Desátník
Uživatelský avatar

Registrován: 10 pro 2010, 18:22
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Kukly
Chci se zeptat zda nekdo nevite co ma tenhle typek za kuklu a kde bych ji mohl sehnat diky za odpovet :)
http://www.youtube.com/watch?v=fHt-tREJ_pM


11 čer 2011, 22:23
Profil
Rotný
Rotný
Uživatelský avatar

Registrován: 11 čer 2011, 16:18
Příspěvky: 24
Nový příspěvek Re: Kukly
malo by ist o tuto kuklu, nech sa paci:
http://airsoftmorava.cz/index.php?_a=vi ... uctId=1849


11 čer 2011, 22:47
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Kukly
potřeboval bych kuklu s jednim otvorem na oči, ale aby měla vyřešený dejchání i pusou (ale bez toho že by tam byla vyloženě díra)

dělá se něco takovýho ?zjistil sem že v obyčejný kukle nebyl problem bejt i pár hodin v kuse v asi 30C..


12 čer 2011, 09:23
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 12 pro 2010, 11:27
Příspěvky: 402
Nový příspěvek Re: Kukly
Hele mám několik kukel, a v každý po pár hodinách bylo trošku nepříjemně. Nevim jestli se něco takového vyrábí, ale zkus takovej ten multifunkční šátek. Ten se mi zdá o dost lepší. Otázka je jestli k tomu budeš mít nějakou pokrývku hlavy.
Jako když si dáš helmu tak není skoro poznat rozdíl jestli máš kuklu nebo ne, ale s tou výhodou že máš půlku hlavy nezakrytou takže se ti líp dejchá, neni ti takový vedro.
Pokud ale na hlavě nic jiného nemáš tak se omlouvám za tento příspěvek.
Ale prostě jsem nenarazil na kuklu která by byla tak perfektní že bys po 5ti hodinách neměl chuť ji zahodit..

_________________
Airsoft 18+
Upgrade 120 Max


12 čer 2011, 10:16
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Kukly
no já nechci mít holý zuby a zároven je mi fakt nepřijemně když se mi to zvlhčí kolem tlamy


12 čer 2011, 11:19
Profil
Kapitán
Kapitán

Registrován: 12 pro 2010, 11:27
Příspěvky: 402
Nový příspěvek Re: Kukly
tak to ti ale udělá snad každá látka před pusou ne?..to nevim jestli něco existuje aby ti to vyhovovalo...
jsou možnosti jako maska (tu bych já osobně na sebe nevzal), pak kukla s otvorem u úst + chrániče zubů...
pokud existuje nějaká kukla která odvádí vlhkost směrem ven a není cítit na kůži tak sem s ní :D myslim že by se pak vyřešil problém

_________________
Airsoft 18+
Upgrade 120 Max


12 čer 2011, 14:27
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Kukly
oni se dělaj takovej hanibal styl kukly :D ... že přes pusu je v podstatě to pletení řidčí ale je zase z nějakýho jinýho materiálu a tim je pevnější... takže ta vlhkost přes to projde


12 čer 2011, 15:25
Profil
Major
Major

Registrován: 22 bře 2009, 17:08
Příspěvky: 527
Nový příspěvek Re: Kukly
Po osobních zkusenostech z klasickou kuklou bych do ní znova nešel.. když jsem vyběhl nejaky kopec a dejchal jsem jak lokomotiva, tak jsem měl pekelne zamlzene brýle. Ale pokud by existovala, ta co řesite, bylo by to OK.

_________________
ICQ:388082022


Challenges: Zkrvavené BB Navigátor Sběratel hmyzu Shit hunter Slaďouš Die Hard Klidný pod palbou Kutil

viewtopic.php?f=245&t=5307


12 čer 2011, 19:09
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2010, 20:44
Příspěvky: 1463
Nový příspěvek Re: Kukly
hele já sem měl kuklu s otvorem na pusu, na hlavě sem měl ESS NVG , přes to ještě arabskej shemag (palestinu nebo whatever) a nezamlžilo se mi to...musí se to vychytat nějak prostě


12 čer 2011, 21:53
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 06 bře 2009, 14:59
Příspěvky: 473
Nový příspěvek Re: Kukly
A kvůli jakýmu účelu tu kuklu vlastně sháníš? Kvůli maskování? Teplu? Nechceš to nakupovat přímo do ksichtu? :)

Jen se ptám, páč mě to zajímá. Kukly zpravidla nejsou věc, kterou by někdo tahal delší dobu - tak max na DA, MOUT nebo tak :)

_________________
http://www.zeleznakoule.cz

Krav Maga & Hardstyle Kettlebell instructor


12 čer 2011, 22:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Kukly
umaxer píše:
reyes102 píše:
Jestli myslíš toho "policajta" na horní liště uprostřed stránky tak ten má podle mě obyčejnou kuklu, řekl bych nomexovou.

a jaký to má vlastnosti ten nomex? je to do léta nebo do zimy nebo universal


Tak Nomex je aromatický polyamid, který je nehořlavý. Navlhavost má do 7% podobně jako Kevlar. Působí funkčně podobně jako Polypropylen tzn. odvádí vlhkost do vyšších vrstev. Zároveň jak Kevlar tak Nomex díky vysokým tepelným kapacitám materiálu vedou rychle teplo tzn. že pokud si ji v zimě nasadíš venku, rychle tě ochladí a máš pocit zimy. Je třeba si ji nasadit v teple a vytemperovat na teplotu těla. Pak už teplo udrží. Ale např. rukavice jsou tak do -5°C, potom už cítíš chlad.
V létě Nomex a Kevlar rychle schnou a subjektivně mají tendenci z výše popsaných vlastností ochlazovat (tepelná vodivost a vypařování vlhkosti). Bohužel oba materiály postupně ztrácí své užitné odolností vlastnosti do 2 let díky UV záření a stykem s vlhkostí. (učím to lidi ve škole, tak vím o čem mluvím) :)

Osobně mám vyzkoušeno (bez ochrany před plamenem), že nejpříjemnější je Polypropylen (Klimatex, MARS) a pokud se nesežene toto, tak není špatná kukla ve složení bavlna 96% a lycra 4%. Levná, rychle schne a díky lycře se nevytahá a drží tvar. Vyrábí např. Helikon ;-)

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


13 čer 2011, 09:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Re: Kukly
Pozor nomex sice nehoří ale při určité teplotě se začíná škvařit a výsledný škvarek se pak drolí .Při jednom přežití sem vyškvařil do BW nomexových rukavic dírky.


13 čer 2011, 11:57
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 05 dub 2009, 15:48
Příspěvky: 558
Bydliště: Liberec
Nový příspěvek Re: Kukly
Bohouš: Ano, to se stane při teplotě degradace tj. nad 450˚C podle přesného typu vlákna (jemonosti). Prostě to zuhelnatí. Měl jsem na mysli, hořet plamenem tzn. že když tě ožehnu, nevzplaneš nebo se nepopálíš o rozpálenou hlaveň apod. Ale díky za připomínky :-) lepší to napsat, než aby to někdo zkoušel a stala se nehoda.

Ty tvoje nomexy byly originální a nové ? Protože profesionální hasiči mají nomexové komplety a ten žár v budovách je vyšší než teplota degradace a stejně neshoři. Nemají čisté nomexy, ale je to mixlé i teflonovým vláknem. Ale to je do jiného tématu ;-)

_________________
LCpl. Freeman G.
4th Recon Bn. USMC
2006-2007 Reenacted
(Finished 2013)

Můj Airsoft MEGAVÝPRODEJ na Rajčeti
Prodej vlastních airsoft přebytků již od 10 Kč


13 čer 2011, 13:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 12 pro 2010, 11:27
Příspěvky: 402
Nový příspěvek Re: Kukly
no mě absolutně nevyhovovaly ty otvory na oči...furt sem to musel štelovat a stejně jsem viděl kulový...je to dobře vidět i na těch shopech kde to maj nasazený na tý umělý hlavě ...otvory na oči jsou umístěny na čele :D...proto jsem si pořídil klasickou jednootvorovku a spokojenost..využívám ji při nočních akcích nebo když nemám blembák a chci mít trochu chráněnej/maskovane obličej..jinak jsem si pořídil takovej ten multifunkční šátek...

Jinak i kuklu s otvorem pro pusu jsem schopnej "oslintat" :D vzhledem k tomu že mi to stejně sjíždělo jinam než kde b to mělo bejt

_________________
Airsoft 18+
Upgrade 120 Max


28 črc 2011, 16:45
Profil
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 28 pro 2010, 12:16
Příspěvky: 199
Nový příspěvek Re: Kukly
-ROOKiE- píše:
... Ty tvoje nomexy byly originální a nové ? Protože profesionální hasiči mají nomexové komplety a ten žár v budovách je vyšší než teplota degradace a stejně neshoři. Nemají čisté nomexy, ale je to mixlé i teflonovým vláknem. Ale to je do jiného tématu ;-)


dokonce i dobrovolní hasiči mají nomexové obleky, jde o to, že mají i tepelnou vložku a jsou celkově daleko silnější než nomexové rukavice takže to těžko můžeš porovnávat, jinak hasičské „bojáky“ sice neshoří nebo se neseškvaří ale, pokud je teplota přes limit tak látka zuhelnatí… ale to je opravdu jinam ;-)

_________________
Dulce et decorum est pro patria mori. Horatius

Perky: Sběratel hmyzu, Banzai!, 1 z 300, Speedy Gonzales, Tancuj!, Vítězství nebo smrt, Terminátor, Člen strany


28 črc 2011, 16:54
Profil
Major
Major

Registrován: 28 srp 2010, 16:32
Příspěvky: 524
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Kukly
Já teda používám civilní jedno otvorou Polartec kuklu, která je do zimy spíš určená proti větru, než jako zateplovací pomůcka, takže se v tom neseškvařim, když je teplo a je dosti pohodlná. Normálně nechám koukat jenom oči, vezmu si helmu, přes to ESSka NVG a jedu.


28 črc 2011, 18:32
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Kukly
dotaz: na zimu je lepsi kukla s otvorem pro hubu nebo bez. logickou dedukci mi nejak vyplyva, ze pokud nebude a budu do toho dychat tak mi to jednak bude mrznout na xichte a potom jako uzivatel dioptrickych bryli bych mohl byt nonstop zamlzen.

jake jsou vase zkusenosti a co byste na zimu doporucili? dopredu rikam ze pletenou nechci a chci ani ty kukly co jsou sesite k sobe mezi ocima. kuklu planuju koupit bud: viz priloha


Přílohy:
s otvorem.jpg
s otvorem.jpg [ 10.9 KiB | Zobrazeno 35308 krát ]
bez otvoru.jpg
bez otvoru.jpg [ 6.11 KiB | Zobrazeno 35308 krát ]
04 pro 2011, 15:20
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Kukly
Klasicky oboje má svoje výhody a nevýhody...s kuklou bez díry se ti budou dost mlžit brejle, s dírou zase přímo dejcháš ledovej vzduch a kukla tudíž neplní jednu ze základních funkcí, kterou od ní člověk v zimě požaduje. Jinak na xichtě to nemrzne, ono si to tělesnym teplem ohřeješ, maximálně trochu namrzá z vnější strany vydejchaná vlhkost a to ničemu nevadí.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


04 pro 2011, 15:57
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Kukly
Já bych řekl že to co ti vyhovuje v létě ti bude sedět i v zimě ;) Já mám na zimu pletenou kuklu s dírou a je to ideálka. Na léto mám nomexku bez díry a občas mě to štve. Když si vezmu kuklu bez díry v zimě tak při větší fyzický námaze a při nízkých teplotách postupně začne mrznout vydejchaná vlhkost na vnější straně kukly... ničemu to nevadí, vypadá to hardcool, ale občas to může být nepříjemný.
Jo a blbě se s bezdírovou kuklou pije a papá :lol: :lol: ... může se to zdát jako samozřejmost a blbost, ale když si člověk pěkně srovná kuklu, šálu, límec atd. tak docela naštve vyhrnovat si kuklu kvůli pití :wink:

_________________
http://www.Sniperblog.cz


04 pro 2011, 16:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 62 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz