Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 06:27




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
 prosim o radu 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 02 zář 2012, 13:53
Příspěvky: 1
Nový příspěvek prosim o radu
Zdravím,

Mám v plánu si pořídit nějakou silnou sniperku ae nevim jaka je nejlepsi volba proto zakladam toto tema aby vas poprosil o nejakej typi ma investice je okolo12 000
jak tak jsem si pročítal forko, tak na toto tema nejsou moc kladné odpovědi proto to skousim sam a zakladam toto tema predem vsem dekuji za odpovedi


12 zář 2012, 20:29
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: prosim o radu
Jak dlouhá je tvoje zkušenost s airsoftem?

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


12 zář 2012, 21:16
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: prosim o radu
No jak psal Vanhouten v jednom tématu, omrkni tyhle ty:
http://www.airsoftguns.cz/katalog.php?& ... =62&list=1

což jsou ty z nejlepší třídy, které jsou na vysoké úrovni hned jak je vytáhneš z krabice.

Osobně, já kdybych už vydělával a měl nějaké peníze. byl šel do té Tanaky L96.

Nebo pěkné jsou třeba tady ty:
http://airsoftpro.cz/eshop/product_info ... ts_id=2186
dáš upgrade, a taky krásná a přesné puška.

Nebo Dragunov je taky pěkný, to už je potom na tobě.
O L96 a SVD tu jsou obsáhlé témata, tak kdyby tě zaujaly, tak si je pročti.

Ohledně těch Tanaka mrkni nejlíp na YT na videa uživatele ripperkon, který ji hodně používá.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


12 zář 2012, 21:31
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: prosim o radu
jak psal jeryk tak tanaka je asi nejlepsi kver ktery muzes vytahnout z krabice a strilet.

nicmene jak vidim na obou forech, tak mas po jednom prispevku, takze neocekavam nejake zkusenosti v airsoftu, tudiz silna zbran by ti nemela prijit vubec do ruky. ono hlavne jestli chces byt sniper a myslis ze ti k tomu pomuze kver za 12 litru, tak te vyvedu z omylu. i kdybys mel kver za 50k a nemel zadne zkusenosti tak si netuknes. jestli se softem zacinas, kup si aeg a rok hraj s nim. naucis se zaklady a pak te ten sniper mozna bude i bavit. takhle ver, ze budes litovat 12k ktere jsi vyhodil za sniperku.


12 zář 2012, 22:05
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 16 úno 2009, 19:11
Příspěvky: 1271
Bydliště: Chrudim a Praha
Nový příspěvek Re: prosim o radu
Pokud jiz nemas nejaka leta odehrana tak ti sniperku vubec nedoporucuji, viz clanek:
viewtopic.php?f=64&t=13422

spis do zacatku dlouhe AEG ktere se pouziva treba jako sharpshooter a postupem casu upgradovat

_________________
Jo H&K G3A4 od TM je vážně rarita ... člen Airsoft Teamu Chrudim


12 zář 2012, 22:11
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: prosim o radu
hele kolik ti je vůbec let?
Na začátek s airsoftem je nejlepší parta lidí s manuálama. Lidi co začínaj hned s AEG neumí mířit, strašně kropí.
Dál se asi moc nevyznáš ve zbraních a jejich opravě a údržbě a věř mi, že to bude třeba umět (alespoň základy: vyměnit hopgumu, namazat atp).
Nevíš, čeho je airsoftová zbraň schopná.

Bohužel dneska na manuálu už nikdo nezačíná (což je dost škoda), takže pokud nemáš skupinku lidí, kteří by s tebou hráli s manuály, jdi do AEG. Protože běhat s manuálem mezi elektrikami je kontraproduktivní.
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že sniping opravdu není pro každého. Taky jsem se chtěl stát sniperem, to v době, kdy mé staré AEG dosluhovalo a měl jsem za sebou 4 roky frekventovaného hraní. Pokud chceš mít pár fragů, chceš se zapojovat do přstřelek, chceš si užít airsoft v pravým smyslu toho slova, vol AEG. Se sniperkou jsi mrtvý okamžitě, jak se zapojíš do přestřelek a nemáš dostatečné krytí od spoluhráčů s AEGčkama. S sniperkou si uděláš za den 5 fragů a bude to tvůj "nejlepší den" v roce. Se sniperkou se budeš půl hodiny plížit do dobrý pozice ke střelbě, ze které se můžeš dobře stáhnout a když už jsi skoro tam, tak ti cíl sundá kolega jednou dávkou z kalacha, nebo se tvoje kořist prostě přesune o pár metrů dál a celá snaha přijde vniveč.

Napadlo mě ale eště jedno řešení (dost divný, ale pokud hraješ s lidmi s AEG v základu nebo manuálama, mohlo by to fungovat)
Taková hicap brokovnice má větší dostřel, sílu než většina AEG v základu. Má rychlé natahování a kadencí se přiblížíš semi palbě z AEG. Brokovnice s dlouhou hlavní jsou přesné a díky pažbě se snimi pohodlně míří. Navíc jí můžeš později sundat pažbu (pokud to jde, jinak třeba upilovat) a používat jí jako záložní zbraň.

Tady máš jednu tu brokovnici na ukázku (vzal jsem jí z jiného tématu, protože se mi nechce prohledávat shopy), nemá bohužel mířidla nebo lišty, ale je tu téma, jak na ní přidělat kolimec/mířidla.
http://airsoftmorava.cz/index.php?_a=vi ... uctId=1310

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


13 zář 2012, 09:01
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: prosim o radu
Lidi chápete že to je fail? :roll:

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


13 zář 2012, 15:23
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 03 bře 2015, 10:10
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: prosim o radu
Páni, aj ja by som potreboval radu ale trochu z iného súdka.

Ktorá zbran - sniperka bude strielať presnejšie?
Zbran ktorá má menšie FPS ale nastavený hop up, alebo zbran s vyšším FPS bez hop upu pri rovnakom strelive?

Podľa vlastných pokusov a stoviek strán fór vrátane vysoko odborných experimentov a štúdií si myslím že ak má zbraň prebytok výkonu, je lepšie u takejto zbrane nepoužívať hop up a mala by podľa mňa strieľať presnejšie ako zbraň ktorá potrebuje dostrel predlžovať hop upom. Pokiaľ ja viem, hop up vzhľadom na nedokonalé vlastnosti guličiek v ktorých je nerovnomerne rozložená hmotnosť vzhľadom na objem ktorý vyvoláva pri roztočení excentricitu spôsobuje vychyľovanie takýchto guličiek a teda tá istá zbraň bez hop upu by mala strieľať na kratšiu vzdialenosť ale presnejšie.

A ešte jedna vec... mám takú zbraň. Mám dve SVD. co2 od Aimtopu a AK AEG SVD s "marťanským" tuningom. Ešte som nemal príležitosť zmerať na nej FPS ale odhadom by to malo byť cca 800. co2 pri 20 stupňoch má cca 620. Problém je že obe sú podľa mňa nepresné. Rozptyl na 55m je skoro 1m

Hop up u co2 nijak presnosť nezlepšil. U toho AEG som hop up ešte neskúšal lebo som to vzhľadom na silu nepovažoval za potrebné, ani žiadúce...

Teraz sa takmer bez úspechu snažím dostať k Maruzen SGM .29 aby som zistil či je problém v zbraniach alebo v strelive (tieto BB pokiaľ viem sú považované za to najlepšie čo sa dá do ostrelovačky vložiť).

co2 dosahuje spomínanú presnosť pri BLS .36 a AEG pri Guarder .43

V obidvoch som testoval obe BB, s podobným výsledkom aj keď co2 bez hop upu 55m a .43 BB dostrelilo len z námerom v metroch, čo je nepoužiteľné samozrejme a s hop upom bola úplne nepresná

Budem veľmi vďačný za odpovede a názory

Deltafox


03 bře 2015, 10:40
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: prosim o radu
U airsoftovejch kvérů se bez hopu neobejdeš, pokud bys ho chtěl dát pryč a dostřel honit úsťovkou, tak dostaneš kvér, se kterym na blízko nepůjde střílet, protože bude příliš silnej a na dálku nepůjde střílet, protože bez hopu nebude mít dostatečnej dostřel.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


15 bře 2015, 18:47
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: prosim o radu
Bohužel, ale přesnost airsoftových zbraní je limitovaná především tím, že nemáme drážkovanou hlaveň, resp. nemáme kromě hop-upu nic co by stabilizovalo střelu během letu. A co se dostřelu týče, bez hop-up ti zbraň střílí asi tak 30% svého maximálního dostřelu.
Rozptyl 1m na 55m (což je mimochodem docela dost daleko, protože jsem už jednou takové měření za pomoci pásma dělal) není nic tak tragického.
Před dvěma lety jsem dělal pokus se svojí AEG puškou (hlaveň 650mm - 160 m/s - kule 0,40g KA) na vzdálenost 60m (měřeno pásmem) na terč o velikosti papíru A4, zbraň s puškohledem a dvojnožkou, střelba v leže. Nebudu lhát, trefil jsem se každou třetí ranou. Zbytek prostě minul cíl, jedno že jsem mířil vždy na střed (a rzoptyl byl taky podobný do cca 1m)...Na vzdálenost 40m jsem nikdy neminul.
Každopádně pokud přesnost, musíš mít vždy hop-up. Bez toho není přesnost na větší vzdálenost.
Taky záleží na střelivu jaké používáš, to přesnost výrazně ovlivňuje. Gramáž jistě ale také značka...zde jen připomenu, že každá zbraň je individuální a tedy jí i sedne jiná značka kulí (bez ohledu na její kvalitu). Ale obecně platí, že těžší kule letí sice tisíc let, ale obvykle mnohem přesněji.
Plus, zmiňoval jsi že máš SVD s CO2 kitem. To je to nejméně přesné SVD co znám, neb každá rána má jiný výkon, díky poklesu tlaku v bombičce. A tedy seřídit hop-up je v podstatě velmi obtížné. První rány jdou s vyšší energií, než ty další. AEG je či manuál jsou jistější.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


16 bře 2015, 09:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: prosim o radu
Dodám, airsoft nikdy nebyl dimenzován na to, aby se střílelo na kilometr jednou ranou, ale aby jsi střílel na pár metrů dávkou.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


16 bře 2015, 09:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 17 bře 2015, 18:03
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: prosim o radu
Ahojte'
Mam Zastavu M70 Warmint..
chalan co ju mal predomnou tam dal 150tku pruzinu, len mne sa koli tomu utrhla paka natahovacia od toho valca kde je pripevnena'
Prosim vas viete niekto z akej inej zbrane pasuju suciastky na warmint???
Hlavne teda valec z natahovakom... som uz zufaly :(
Alebo kde sa daju kupit nahradne diely na warmint M70..
Moc krat dakujem za odpovede'


17 bře 2015, 18:50
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 03 bře 2015, 10:10
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: prosim o radu
Díky za odpovede. Plynovky som sa medzičasom zbavil a teraz mam AEG. Nemal som ešte možnosť zmerať FPS ale chystám sa ju poriadne otestovat aby som bol pripravený na hry. Tiež som z UK objednal Maruzen SGM, takže uvidím čo tie spravia s presnosťou. Ale jednu vec si dovolim napísať. 30% dostrelu bez hop upu? Ak je to tak, tak táto SVD bude asi velký rekordman. Pred kúpou som ju testoval a vlastne strielam z nej aj teraz skoro výlučne bez hop upu a na tých 55m s rozptylom ten 1m (mimochodom tu naozaj závisí od streliva lebo vyváženejšia gula letí uplne presne a nevyvážená úplne uletí na stranu, aj bez roztočenia hop upom) .43 guardery lietali presne do výšky stredu terča bez toho aby som robil nejaký námer. Ked som dal hop-up tie BBčka lietali 1m a viac nad velmi vysokú terčovnicu. FPS a SGM mi určite vela napovie... potom dám vediet


28 bře 2015, 19:21
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz