Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 20 dub 2024, 00:08




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 84 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 Základy maskování 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 23 bře 2009, 16:43
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: Základy maskování
Povižuji maskování jako velmi důležitou věc!!..Dobré maskování je 50% úspěchu!!Můžeš být sebelepší střelec, ale pokud tě odhalí dříve než potřebujes, velmi ohrožuješ 100% úspěšnost své akce.

_________________
Život je boj, tak se tu všichni pozabíjejte.Já bych s dovolením prošel


24 bře 2009, 18:11
Profil
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 12 bře 2009, 23:52
Příspěvky: 110
Nový příspěvek Re: Základy maskování
Dobrý den VŠEM.
Nemůžu si pomoc, ale pokud mě neukamenujete, tak bych rád napsal svůj názor. Jen můj, nikoliv celé jednotky

1. Maskování patří k základním znalostem. Stejně jako všechno ostatní, ať je to taktika, zdravověda, spojovací, topo, ženijní, chemická (brr), apod..
To všechno dělá vojáka, nebo militaristu, nebo airsofťáka (nebo mělo by). Každá znalost něčeho přizpívá k stejnému výsledku, být lepší bojovník.

Zavrhovat jednu z nich, ať z jakch koliv důvodů (osobně jsem nesnášel chemickou až tak že jsem instruktorem), vede jen k tomu že když to budete potřebovat tak to nebudete umět.

2. Srovnavat maskování a taktiku.... hledám slušná slova... nesmysl stejně tak jako že k taktice nepotřebuješ zbraň. (ať už střelnou, bodnou, či jinou, taktika není jen s puškou, ale boj nožem, boj pomocí okolních předmětů, rukou, apod..)
Ještě k tomu by mě zajímalo, jak budeš reagovat na naučené drilly, když po tobě budou střílet třeba slepýma a házet V30+
3. Ustoupit ve správnou chvíli je více než moudré
4. Já bych se osobně rád (bez nadsázky) setkal s uživatelem MARA02, aby mě poučil o taktice když píše že se v tom "VIZNÁ" ps: HRUBKA ÚMYSLNÁ.
Rád se učím i od několik let mladších, když něco znají.
A dobrého vojáka nedělá mužstvo. A tvrdit že pěchota nepotřebuje maskování..... připadá mi to že někdo zaspal dobu. Dřív a i dnes a hlavně i dnes se pěchota maskuje.
5. zajímala by mě fráze "no vis ja delam MILITARY" - co to znamená? přesně? Znamená to fuj 6mm BB? nebo ty máš plastovou zbraň, tak já tě budu poučuvat a koukat na tebe z vrchu?
Já mám pocit že na pořádne MILITARY jste si asi moc nešáhnul a to vás nechci nijak odsuzovat. Ještě by mě zajímalo, kdo je podle Vás profík. Jestli každej kdo to podepíše v AČR a PČR a tvrdí to o sobe, ale to co dělá v práci to už nevidíte.
6. Občas dobře zamaskovaný člověk, nejen v lese, ale i v budově, dokáže sám pobít celé družstvo taktických maniaků a to i flobertkou (berte to prosím jako nadsázku)
7. Pokud je military tak jak ho popisuješ MARO002 tak se zaměř na to chování. Hlavně na něj. To že na sebe něco naložíš a jdeš někam z tebe military neudělá.
8. Nesouhlasím s názorem ala nedostatek boj. zkušeností u militarystů. Neplatí to ovšem o všech.

PS: odpovídal jsem na vše, co jsem postupně četl, tak snad to nebude vadit. jinak hodně militarystů tvrdí jaký jsou vlastenci. A co takhle láska k mateřskému jazyku ty BARBARE. :roll:

_________________
CHIEF INSTRUCTOR of COMBAT SAR
http://www.csar.cz


25 bře 2009, 20:06
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 06 bře 2009, 14:59
Příspěvky: 473
Nový příspěvek Re: Základy maskování
Jericho, co se týče mateřštiny, nejdříve si zameť před vlastním prahem. Ale jinak ve všem ostatním naprosto souhlasím a myslím, že je tu KAŽDÉMU jasné, že Mára je naprosto mimo mísu.

_________________
http://www.zeleznakoule.cz

Krav Maga & Hardstyle Kettlebell instructor


26 bře 2009, 09:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 21 črc 2008, 12:40
Příspěvky: 86
Bydliště: Krkonoše-Vysoké n. Jiz.
Nový příspěvek Re: Základy maskování
Počkej, když nosíš uk 59 tak to děláš ČSLA ne?Co děláš za jednotku(paragány,...)?

jinak:Maskování je taktika už sama o sobě, jednotka se bez maskování neobejde a hlavně se maskování pořád zlepšuje a vyvijí,v dněšní době se snaží udělat dokonce kompromisy do většiny prostředí, když jsi vezmete třeba v 2.světový válce žádný marpaty nebo multicamy nebyly každej se musel spolehnout na svoje zkušenosti, a přírodní zdroje(traviny,bláto,...).

_________________
"Když lidé potřebují pomoc zavolají policii, když policie potřebuje pomoc zavolají BOPE"
(kapitán Santos)


30 bře 2009, 21:12
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 06 bře 2009, 14:59
Příspěvky: 473
Nový příspěvek Re: Základy maskování
valda píše:
Počkej, když nosíš uk 59 tak to děláš ČSLA ne?Co děláš za jednotku(paragány,...)?

jinak:Maskování je taktika už sama o sobě, jednotka se bez maskování neobejde a hlavně se maskování pořád zlepšuje a vyvijí,v dněšní době se snaží udělat dokonce kompromisy do většiny prostředí, když jsi vezmete třeba v 2.světový válce žádný marpaty nebo multicamy nebyly každej se musel spolehnout na svoje zkušenosti, a přírodní zdroje(traviny,bláto,...).


Nesouhlas! Němci za WWII maskovací vzory používali! Jednak lámanou skálu a mimojiné taky předchůdce dnešního flecktarnu. Okrajově se o tom můžeš dočíst v našem článku zde: http://pioniere.cz/index.php?page=cl_vzory

_________________
http://www.zeleznakoule.cz

Krav Maga & Hardstyle Kettlebell instructor


30 bře 2009, 21:36
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 01 bře 2009, 01:09
Příspěvky: 400
Bydliště: H.Týn / Holýšov
Nový příspěvek Re: Základy maskování
no říct o maskování že je blbost je .....pěkná blbost

dotyčnému bych doporučoval začít "dělat" nějaké military z dob 18** a starších (tuším ale že už za první britsko-afghánské války v roce 1842 začaly britové užívat khaki uniformy jako maskování , a možná by se našel starší příklad "maskovacích uniforem" ) kdy se používaly pestrobarevné uniformy a na maskování se kašlalo

jinak nechci někomu zpochybnovat jeho "zaměření" ale běhat po lese se zavařeným saprem by se mě nechtělo .... neříkám že musím "prokropit" celou akci to zas ne .... ale chyběl by mě ten adrenalin když jste někde v zákopu a nad hlavou vám sviští BB-čka a víte že je tam někde někdo kdo vás chce "dostat" a vy zas jeho ....

_________________
"vždy očekávej to nejhorší a pak už můžeš být jen mile překvapen"
TM vz.61 manuál
APS ASR 110 "Unicorn" ......prostě další M4 přestavěná na DMR
Obrázek


30 bře 2009, 21:56
Profil ICQ
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 06 bře 2009, 14:59
Příspěvky: 473
Nový příspěvek Re: Základy maskování
Für Keldron: Jistě, je na preferencích každého jedince, jakým stylem si airsoft (v jakékoli jeho mutaci) užívá. Mně zas nic neříká střílení...

_________________
http://www.zeleznakoule.cz

Krav Maga & Hardstyle Kettlebell instructor


31 bře 2009, 08:18
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Základy maskování
valda píše:
Maskování je taktika už sama o sobě, jednotka se bez maskování neobejde a hlavně se maskování pořád zlepšuje a vyvijí,v dněšní době se snaží udělat dokonce kompromisy do většiny prostředí, když jsi vezmete třeba v 2.světový válce žádný marpaty nebo multicamy nebyly každej se musel spolehnout na svoje zkušenosti, a přírodní zdroje(traviny,bláto,...).

chacha. Mám neměcké maskáče dub M43 v podzimní (hnědé) verzi včerně kšiltovky. Jednou jsem v tom zalezl do keříku, který byl s bídou větší než já.
Kámoš mě dostal jen proto, že si nemohl vzpomenout, zda v tom keři byl nebo nebyl pařez, takže vyslal jednu "kontrolní" o chvíli dřív, než jsem chtěl vystřelit já.

Když zahodím čepici do jehličí metr před sebe, tak ji taky můj minuty hledáme, když ji otočím zeleným navrch a hodím vedle do trávy, to samé. častěji mě prozradil malý pohyb nebo hlaveň než maskáče.
V normálním lese i v trávě (a dokonce i na sněhu) jsem s těmihle maskáči maximálně spokojen.


31 bře 2009, 09:11
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 21 črc 2008, 12:40
Příspěvky: 86
Bydliště: Krkonoše-Vysoké n. Jiz.
Nový příspěvek Re: Základy maskování
Takže, no jistě že němci měli maskovací vzory, ale v základu měli feldgrau uniformu, na to přišel převlečník a kalhoty jsem viděl v maskovacích barvách, jinak měli ještě zimní převlečníky.Koukni se na dnešní dobu má každý voják maskovací vzor uniformy a potom jednobarevnou vycházkovou.

Dále ty Drillich M43 dub jsou uniformy pro Waffen SS, Wehrmacht se k nim nedostal(leda by je stáhnul z mrtvého příslušníka Waffen SS),Němci měli nejlepší převlečníky, co se tíče barvy, ale nevýhodou bylo, že na každý roční období byl jiný vzor(dubový listí,rozpitá louka, lámaná skála,...)
Jersone ty jsi ten co dělá Pancéřový granátníky?

_________________
"Když lidé potřebují pomoc zavolají policii, když policie potřebuje pomoc zavolají BOPE"
(kapitán Santos)


31 bře 2009, 16:27
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 06 bře 2009, 14:59
Příspěvky: 473
Nový příspěvek Re: Základy maskování
To, že měli na každé roční období jiný maskovací vzor bych tedy rozhodně za nevýhodu nepokládal.
Rozhodně je to stokrát lepší řešení než univerzální maskovací vzor, což je trendem moderních maskáčů (a velmi mentální).

A není pravda, že má každý voják maskovací uniformu, například rakušáci mají stále olivové uniformy bez maskovacího vzoru (a nejsou jediní).

_________________
http://www.zeleznakoule.cz

Krav Maga & Hardstyle Kettlebell instructor


31 bře 2009, 17:32
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 21 črc 2008, 12:40
Příspěvky: 86
Bydliště: Krkonoše-Vysoké n. Jiz.
Nový příspěvek Re: Základy maskování
Jo díky za doplnění, neznám všechny armády, ale většina užívá maskovací vzory.
Ano, pro někoho možná výhoda, ale ke konci války zásobování vázlo a tak se museli používat ty co byly k mání, vojáci neměli na výběr, na východní frontě ti stejně bylo jedno co jsi měl na sobě, hlavně když to tvořilo pořádnou vrstvu :D .

_________________
"Když lidé potřebují pomoc zavolají policii, když policie potřebuje pomoc zavolají BOPE"
(kapitán Santos)


31 bře 2009, 17:51
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 06 bře 2009, 14:59
Příspěvky: 473
Nový příspěvek Re: Základy maskování
@valda: Například rusáci to dodnes dělají stejným způsobem, mají neskutečné množství maskovacích vzorů... UTFG. IMHO je to stokrát lepší než nějaké pobouchané ACU či MC....

_________________
http://www.zeleznakoule.cz

Krav Maga & Hardstyle Kettlebell instructor


31 bře 2009, 18:10
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Základy maskování
Radar_PiBtl144 píše:
@valda: Například rusáci to dodnes dělají stejným způsobem, mají neskutečné množství maskovacích vzorů... UTFG. IMHO je to stokrát lepší než nějaké pobouchané ACU či MC....


Inu, ono téměř cokoli je lepší než ACU :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


31 bře 2009, 18:16
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Základy maskování
Griffon píše:
Inu, ono téměř cokoli je lepší než ACU :D



jj acu má jednu dobou výhodu :) dobře se na něj míří :lol: :lol: :lol: vykouknu zpoza skály a tam bílej sněhulák :lol: :lol: :lol: mno sem mu poslal dávku z mého věrného AK-74SU :)

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


31 bře 2009, 20:07
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán

Registrován: 08 led 2009, 12:19
Příspěvky: 399
Nový příspěvek Re: Základy maskování
tak ty zprávy na začátku borec mlel dobrý sra*ky...až mě to rozesmálo, jeho znalosti taktiky jsou asi jako jeho znalost pravopisu a s tim ústupem, to mi připomělo bandu vtipů o francouzské armádě... :-D Q: Kolik lidí je potřeba k obraně Paříže?
A: Těžko říct, dosud to nikdy nikdo nezkoušel.
Q: Jaký je název pro 100 000 Francouzů s rukama nad hlavou?
A: Armáda.
Nabídka na eBay: Prodám francouzskou pušku. Nikdy z ní nebylo vystřeleno, pouze jednou odhozena na zem.
Francouzský prezident oficiálně vyhlásil zvýšený stav teroristického ohrožení - ze stavu "Uteč" na "Schovej se". Existují už pouze dva vyšší stupně: "Kapituluj" a "Kolaboruj". Důvodem k tomuto kroku byl požár továrny na bílé vlajky, který ochromil celou francouzskou armádu.
Mám pro vás tip: když si nainstalujete francouzské verze programů, poběží mnohem rychleji.
Q: Proč Socha Svobody nemohla stát ve Francii?
A: Má zdviženou jen jednu ruku.
Q: Jak zastavíš francouzský tank?
A: Řekni "baf".
Q: Jaký je rozdíl mezi francouzským vojákem a hrncem rosolu?
A: Hrnec.
Q: Co je nejdůležitější na francouzských válečných vozidlech?
A: Zpětné zrcátko. Aby vojáci dobře viděli na vývoj situace na bojišti.
Jít do války bez Francouze po boku je jako jít na ryby bez akordeonu.
Q: Jaký je rozdíl mezi situací v roce 1943 a dnes?
A: Dnes podle rozkazů z Vichy poskakují německé loutky.
Q: Jak se Francouzi brání proti případnému ohrožení?
A: Na hraniční přechody s Německem namontovali příčné prahy, aby zpomalili obrněné vozy.
Slyšeli jste o těch nových automatických padácích Francouzské armády? Samy se otevřou při dopadu.
Q: Jak potopit francouzskou ponorku?
A: Dej ji do vody.
Francouzský a britský generál společně sledují vývoj bitvy. Když tu kousek od nich dopadne granát. Brit se zvedne ze země a volá na svého pobočníka: "Johne, přineste mi červený kabát!"
Na Francouzův dotaz vysvětluje: "To je proto, aby mí vojáci neviděli že jsem zraněn a neztratili odvahu."
Francouzský generál se chvilku zamyslí a volá: "Jean, přineste mi hnědé halhoty!"
Q: Proč francouzské námořnictvo vždycky zklame?
A: Protože karton hrozně rychle nasákne vodou.
Q: Proč mají francouzské ponorky na spodní straně okýnko?
A: Aby bylo dobře vidět na zbytek loďstva.
Q: Kolik rychlostí mají francouzské tanky?
A: Šest. Pět zpáteček a jednu dopředu.
A: No co, taky se může stát, že je někdo napadne zezadu!
Q: Jak zastavíš francouzský tank?
A: Odvážeš koně co ho táhne.
A jeden na závěr...:
Q: Kde můžete najít 59 miliónů vtipů o Frnacouzích?
A: Ve Francii.

_________________
One shot, two kills!


02 dub 2009, 20:22
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 07 črc 2008, 09:03
Příspěvky: 651
Nový příspěvek Re: Základy maskování
valda píše:
Dále ty Drillich M43 dub jsou uniformy pro Waffen SS, Wehrmacht se k nim nedostal(leda by je stáhnul z mrtvého příslušníka Waffen SS)

Ve dvou knížkách a jednom modelovém vzoru jsem našel, že M43 dub jakožto i jiné uniformy měl i Wehrmacht. Jinak bych do něj ani nešel, protože si nechci hrát na esesáka.

Citace:
Jersone ty jsi ten co dělá Pancéřový granátníky?

Ještě nedělám, protože mi chybí víc věcí včetně zbraně, ale chystám se an to, proč?
(Kdyžtak mi napiš do PM, ať neminu odpověď)


05 dub 2009, 20:21
Profil
Četař
Četař

Registrován: 09 zář 2009, 18:11
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Základy maskování
no nevim jak ten "týpek" ale mě potěší když s kámošem vyndáme pár lidí z křoví jen díky skvělému bundesu a párem barakud a maskovacím barvám, dokonce se mi stalo, že nás chtěl jeden obejít a jen tak kolem mě prošel a vůbec si mne nevšiml, ale musí se to umět protože sem se jednou blbě pohnul a už sem slyšel - Hej! Němec! mrtvej! tak sem šel. Ale toť jen můj příspěvek k potřebě maskování. Btw nejsem snip, zdar :)


23 říj 2009, 18:48
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 01 bře 2009, 16:15
Příspěvky: 551
Bydliště: Dačice
Nový příspěvek Re: Základy maskování
to mě prošel asi půl metru před hlavní nepřítel a to jsem měl jen maskáče a barakudu :D

_________________
prodávám odstřelovačku (MB-01) od wellu a optiku 3,5-10x40 MIL-DOT
Perky:
[průzkumník] [odhodlaný] [koumák] [pevná muška] [taktické přebití]


23 říj 2009, 19:13
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 zář 2009, 17:10
Příspěvky: 202
Nový příspěvek Re: Základy maskování
zdravim , rad bych se podelil taky o svou zkusenost s (ne)maskovanim. Ono to ma vazne neco do sebe , protoze pri jedny celkem velky (200lidi+/-) akci (v lete) sme si s kamosem z recese misto BWcek oblikli havajsky kosile :) , prostredi bylo les/louka , proste hodne zeleny, takze ta cervena a oranzova kosile s bilyma kytickama celkem slusne kontrastovala :) , reknu vam srandy kopec, vetsinou nas vsichni pouzivali jako navnadu...

reknu vam hrat se v tom da, ale mnohem lepsi je fakt mit ty BWcka, on mezi timhle velkej rozdil je , a i kdyz se dela utok (rush) tak neni obcas od veci se tam msito behu nenapadne proplazit :)

btw, .... ja vazne nejsem militarysta ...

_________________
MOA - Moravská Osvobozenecká Armáda


25 říj 2009, 10:02
Profil
Četař
Četař

Registrován: 09 zář 2009, 18:11
Příspěvky: 13
Nový příspěvek Re: Základy maskování
:?: no nevim jestli bych se jen tak rozběh proti jakykoliv pruzine jen v kosili :lol:


25 říj 2009, 10:20
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 25 říj 2009, 03:51
Příspěvky: 3
Bydliště: Litomyšl-Pelhřimov
Nový příspěvek Re: Základy maskování
Zdravím, maskování je základ každého vojáka a patří k základům výcviku. Co se týká nás, tak ho využíváme vždy: tréninky, akce ( i při CQB). Kromě krytí má totiž i někdy účinek zastrašující. :D
Ty fórky o "frantíkách" good, dalo by se použít i na Italy.
K těm HAVAI košilím nebylo to náhodou na akci MERC?


26 říj 2009, 14:28
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 11 říj 2009, 12:25
Příspěvky: 79
Nový příspěvek Re: Základy maskování
dvoris píše:
Zdravím, maskování je základ každého vojáka a patří k základům výcviku. Co se týká nás, tak ho využíváme vždy: tréninky, akce ( i při CQB). Kromě krytí má totiž i někdy účinek zastrašující. :D
Ty fórky o "frantíkách" good, dalo by se použít i na Italy.
K těm HAVAI košilím nebylo to náhodou na akci MERC?


AMEN :D


30 říj 2009, 21:55
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 17 lis 2011, 15:16
Příspěvky: 36
Bydliště: Killeen, TX United States
Nový příspěvek Re: Základy maskování
Jj pravda z UCP sem si taky krásně naběhl v zeleným nepoužitelný a byli šílenci že je vtom poslaly do Korengalu kde sou skoro ty samí lesy jak tady


06 zář 2012, 06:56
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Základy maskování
dival ses kdy byl psany posledni prispevek nad tim tvojim? :roll:


06 zář 2012, 07:32
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 84 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz