Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 21:02



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 
 Jednotlivec na Protector 
Autor Zpráva
Četař
Četař

Registrován: 05 kvě 2015, 16:57
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Jednotlivec na Protector
Zdravím,
Rád bych letos vyrazil na Protectora, ale nemůžu najít přesnější podmínky účasti. Je možné jet za jednu ze západních organizací bez týmu? Co jsem tak viděl ve videích, tak za ISAF hrajou běžně motorizovaný týmy třeba o 20 lidech, tak si moc nedokážu představit, že by se tam někdo s*al se mnou.


10 kvě 2015, 09:56
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Možný to určitě je, někam tě přiřaděj, otázka je, jak moc si to užiješ. Zrovna za ISAF bych do toho nešel ani omylem. Spíš doporučuju si předem sehnat team, se kterym bys tam mohl vyrazit...apropo, odkud jsi a co máš za gear? :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 kvě 2015, 14:05
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 05 kvě 2015, 16:57
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Jo, taky jsem si říkal, že i kdyby to šlo, tak to asi nebude za moc stát.
Jsem z Prahy, gear mám v multicamu/tan, žádná reenactment úroveň, spíš tak na co zrovna byly peníze + HK 416 od SRC (já vim, já vim, přiště budu volit s větší rozvahou). Na Protector bych v tom podle pravidel mohl jet za ISAF nebo Spec Ops ANA, případně trošku ubrat na maskování a jít do PMC. Ale co se týče mojí otázky, tak všechny tři v tomhle asi budou na jedno brdo.

Kdyby se třeba někdo chtěl nabídnout s týmem, tak počítejte s tim, že jsem total nováček. Nemám sklony ke kropení, ale vzhledem ke zkušenostem ani k přesný střelbě :D


10 kvě 2015, 16:47
Profil
Major
Major

Registrován: 30 dub 2012, 20:28
Příspěvky: 444
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Možná bych na tvym místě jel na PRT bázi. Je to taky ISAF, ale trochu jiný úkoly a i lidi...


10 kvě 2015, 21:10
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
ANA i PMC by pro tebe taky mohly bejt v pohodě.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


10 kvě 2015, 21:51
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 05 kvě 2015, 16:57
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Díky pánové, ještě chvilku budu pátrat po týmu a pak uvidim. Každopádně jsem rád, že už v tom nemám takovej bordel.


10 kvě 2015, 22:01
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2010, 11:53
Příspěvky: 1207
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Pokud už jsi se za PMC nepřihlásil , tak už se tam nedostaneš...
Paukt jedeš poprvé rozhodně bych jel za civilisty - zjistíš o čem akce je, užiješ si srandu...vždycky jsem měl pocit že lidi co jedou poprvý hned za nějakou ,,bojovější" stranu jsou dost vystresovaný a myslí si že se na Protectoru všude střílí...

_________________
CaG3 ris - GD130- 155ms -> DMR
Custom M4 - 110 - 133ms
Tm AUG,Cyma Mp5,Cyma AK, JG G36
WE G17,Mp7,brokovnice
https://www.facebook.com/TripleCanopyPraha/?fref=ts


15 čer 2015, 07:15
Profil
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2010, 19:00
Příspěvky: 387
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Úplně souhlasím s Jacobem. ISAF jako první štace na Protector určitě ne, budeš zklamanej, k ničemu pořádnýmu se bez známých/auta vyloženě nedostaneš. Taky jsme začínali jezdit za vesničany a až letos jedeme PMC. U vesničanů jsou super ty neomezený možnosti, vždycky někdo přijde s něčím originálním a můžeš si vymyslet hromadu zábavy. Hlavně tam nejezdit s pocitem jak si zastřílíš. Jestli jsem za dva Protectory a jeden Lizzard vystřílel tři tlačáky, tak hodně.

_________________
Andrew Haleck
B/3-7 INF, 3ID (96 - 98)
Valkyrie Corp. (2012 - now)
Facebook


17 čer 2015, 00:21
Profil
Četař
Četař

Registrován: 05 kvě 2015, 16:57
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Díky za rady a připomínky, jen sem hodím, jak to nakonec dopadlo, možná se i trošku rozepíšu, třeba to pomůže nějakýmu nováčkovi příští rok.
Nakonec jsem sehnal tým, respektive jsem s jedním veteránem z Moravy založil tým v Praze. Dál ale nijak nepopírám, že jsem v airsoftu totál začátečník, navíc jsme neměli v době registrace dost aktivních členů na to, aby cokoliv jiného než civil připadalo nějak smysluplně v úvahu.

Nakonec jsme tedy jeli ve třech za afgánský lid, přičemž já jel s menším náskokem už na samý začátek akce, takže jsem si zažil dobrých 20 hodin jako samotář. Nejdřív jsem napsal dlouhý report, později jsem se rozhodnul ho zkrátit, protože mám z akce hodně silné pocity a nechtěl jsem se rozepisovat o věcech, které pro ostatní nic neznamenají.

Tak akce je to super, hlavně pro lidi jako já, kteří chtějí hlavně nasávat atmosféru, radši než střílet. Sám jsem dostal zbraň do ruky až v sobotu odpoledne při vyhlášení nezávislosti Khas Konaru, a následně jsem bránil město proti ANA. Vystřelil jsem tak maximálně 50 ran, rozhodně víc cvičných než na nepřítele. Zabil jsem možná jednoho člověka, a to až bolestivě neschopného (pravděpodobně) průzkumníka ISAFu, o tom rád něco napíšu, kdyby byl zájem. Každopádně o střelbě ta akce fakt není.
Ale i ty dny, kdy jsem neměl zbraň, nebyla o akci nouze. Například když se ISAFáci neherně hádali s Jarinem, který zrovna řídil autobus, o překročení hranic a najednou přišel nástřel s Talibanem. V tu chvíli jsem byl fakt rád, že jsem civil, protože jsem mohl přestřelku v klidu sledovat, aniž by mě měl někdo na mušce. Nebo když autobus zastavili průzkumáci v pětaděvkách, hodně pečlivě nás prohledali a ještě si nás vyfotili. A pak se diví, že je nechceme ve svojí zemi, když si nás fotí jak nějaké kriminálníky. Hodně zajímavá byla páteční noc, kdy jsme nejdřív prošli kolem skupinky (pravděpodobně, ráno o nich psali v novinách) Talibanců, zalezlých u krajnice v trávě a jen jsme doufali, že nás nezastřelí. Když jsme později kouřili u brány Heratu, přišli tři lidé, že prý přijde skupina ozbrojenců a budou chtít "na seriál". Samozřejmě nám došlo, že jde o něco špinávého, tak jsme řekli, že nejsme místní, ať už nám nic neříkají, že jsme nic neslyšeli a že jdeme domů do Khas Konaru. Kousek za bránou nás dohnali, ujistili se, že jsme z Khas Konaru a prořízli nám hrdla. No a sobotní hrdinná obrana města už byla jen třešinkou na dortu, mnohem zajímavější, než ubohý ranní útok na základnu ISAFu v neděli. Chápu, že je to tradice, ale kdyby se velký nedělní útok přesunul na Khas Konar, měl by jednou taky šanci vyhrát Taliban, tentokrát spolu s khaskonarskou domobranou, takhle nás jen vykropili ISAFáci ze stanů a šlo se spát.
A kdo jste slyšeli/zažili masakr v Samocu, způsobený asi 30 PMC v civilu, tak ti šli kolem nás, když jsme byli na hlídce. Rozhodně je zajímavé si to pak spojit, když čtu na Facebooku vlákno s asi 150 komentáři o tom, jak ten civil byl porušení pravidel apod.

Takže v kostce, zažil jsem toho ku*va hodně, včetně mnoha věcí, o kterých se psalo v Islam Today, případně se řeší dodnes na Facebooku a podobně. Rozhodně jsem rád, že jsem se rozhodnul jet za civilistu a děkuju uživatelům fóra, že mě na tuto cestu tak nějak navedli. Taky koukám, že jsem se lehce rozepsal, ale pořád je to ta kratší verze reportu. Snad to někomu něco přinese, pokud ne, ignorujte můj výlev nadšení, připadně přihoďtě něco o svém prvním zážitku. Třeba Griffonův příběh by mě fakt zajímal.

EDIT: heh, tak jsem tam měl dvakrát za sebou napsáno "v kostce" - jednou to nebyla moc pravda :D


Naposledy upravil Dejvák dne 12 srp 2015, 00:37, celkově upraveno 1



28 črc 2015, 23:31
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Kterej konkrétně? Zažil jsem toho na Pčku spoustu :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


28 črc 2015, 23:36
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 05 kvě 2015, 16:57
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Původně jsem myslel úplně první zkušenost s Protectorem, ale piš o čem chceš, jestli teda chceš. První, oblíbenej, letošní, to je fuk. Jel jsi letos?


29 črc 2015, 00:21
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Úplně první zkušenost s Protectorem? Ani nevim, kterej z nich to byl (3ka? 4ka? Prostě ten, na kterym jsme sestřelili vrtulník, pokud někdo ví :D ), každopádně to byl ještě "starej" Protector, zasazenej do Jižní Ameriky a založenej na obraně hranice. Tři dny jsem společně s bandou vopičáků seděl v díře s M16kou a hlídal svůj perimetr na strongpointu, na kterej nikdo nezaútočil, protože bylo mnohem jednodušší nás obejít jinde, kde byly slabší jednotky :D Pěchota tenkrát byla pojem...

Další Pčko jsem jel opět za pěchotu, ale zkejsnul jsem na HQ a dělal radistu (když se vás někdo zeptá, jestli umíte zacházet s vysílačkou, NEODPOVÍDEJTE KLADNĚ)...mrznul jsem na vrcholu kopce, organizoval útoky, když bylo velení pryč, žral párky a nespal.

Potom chvíli pauza a pak jsem byl na IX., tedy už moderně zasazenej do A-stanu, čerstvě jsem jezdil s MPs a dělali jsme ostrahu brány, i přes nedostatek lidí a přístup velení docela úspěšně...tohle byl zároveň jedinej Protector v mym životě, na kterym jsem si fakt zastřílel. Při závěrečném útoku na ISAF jsem z hořícího kulometného hnízda (ať žije pyro) kosil útočící hadráky nabíhající na bránu, dokud mi nedošla munice a nezačala pálit pažbička do ruky :D

X. jsem chyběl, kluci dělali PRT.

XI. jsme dělali OMLT u ANP, opět velmi povedená záležitost.

Inu a letos jsem byl za prostého vesničana, kavárníka a řidiče ze Samocu...možná jsi o naší kávě slyšel, byla docela vyhlášená :D Užil jsem si to na max, spousta naprosto skvělejch herních situací, výbornej stařešina i další lidi ve vesnici, kšefty, podrazy, pašování...většina lidí konečně začala chápat, o čem LARP je a povětšinou si uměli hrát...skvělý.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


29 črc 2015, 08:10
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
tak koukam griffone, ze jsme byli spolue ve vesnici. Ja jsem tam byl s brachou a 3 synovcema (jediny vesnicky deti v celym protektoru) - viz foto

taky jsme si to uzili, byl jsem pouze za mirumilovneho vesnicana, chteli jsme hlavne ukazat klukum, jaky airsoftovy akce muzou byt. zbran jsem dostal az posledni noc pro obranu samocu, ale ani jsem ji nepouzil.

akci hodnotim kladne, pristi rok pojedu urcite taky. a bylo by fajn, kdyby se ve vesnicich objevilo vic deti, je pak uplne jina atmosfera


Přílohy:
P7250262.jpg
P7250262.jpg [ 1.18 MiB | Zobrazeno 47471 krát ]

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století
29 črc 2015, 09:40
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Kua, já si říkal, že toho týpka odněkud znám :D Jinak děti byly fakt super, když na plácku uprostřed vesnice hraje pár domorodejch dětí fotbal, tak to atmosféře přidá neuvěřitelně moc...a když jim potom musim jít říct, aby daly pozor a nerozbily mi mechanickýho velblouda :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


29 črc 2015, 09:42
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 05 kvě 2015, 16:57
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Jó, Samoc byl naprosto perfektní. Byl jsem tam studovat matiku a veterinu (jak požádat kozu o "cenzura", přínosná přednáška), atmosféra úžasná, taky jsem viděl kluky jak si kopou, moc hezký. Říkal jsem si, že příště chci jako civil bejt v Samocu. Navíc s Jeffem a jeho bandou jsme se minimálně jednou potkali na cestách, vědět že je to sám velký elektrikář, asi bych řekl víc než jen salám :D
Griffe, vaše kafe si možná oblíbil náš velitel, básnil o nějaký kavárně severně od Khas Konaru. Snad nemyslel Herat :D

Jen tak mimochodem, to se po těch letech na fóru fakt ještě neznáte osobně?


29 črc 2015, 16:07
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
no tak jeden z plzne, druhy z chrudimi, ja navic uz 3 roky jezdim na 2 akce rocne. V prevleku se taky lidi hur poznavaji

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


29 črc 2015, 18:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Já byl letos podruhý, protože pár let se mi Protector kryl s dětským táborem, kam jsem jako vedoucí jezdil, nebo nedovolovala práce. Nicméně i letos jsem společně s kamarádem pokračoval ve sveřepém prodeji ovoce a zeleniny, komukoliv, kdo vypadal, že by nakoupil. Letos jsme byli v Khas Khonaru, ale trávili jsme tam minimum času. Jako minulý rok jsme více času strávili na korbě autobusu s Jarinem (kterého jsem pak upláceli banány a mrkvemi, abychom mohli prodávat z korby). Opět se letos povedlo, sehnali jsme si legálně povolení snad na vše co člověk může chtít, od obchodu, překročení hranic až po nošení pistolí. A že to byl boj vyjednávat se zástupcem guvernéra, vojáky a policajty :-D A prodali jsme asi kolem třiceti kilo všemožného ovoce a zeleniny...možná i víc...

Mám jedinou výtku k letošnímu roku. Jakmile padla noc a bylo po cca osmé či deváté večer, ve vesnicích přetaly fungovat jakékoliv výkupy čehokoliv. V podstatě mi přišlo, že se herní život zastavil. Nikdo nic nepašoval, nic nenosil...nebo minimálně z pátka na sobotu určitě. A přitom pro pašování je noc nejlepší, ale k čemu to, kdžy vám nikdo nic neprodá co by člověk mohl pašovat a když se to podaří, nikdo ani nic nevykoupí. Myslím, že by se kluci z airsoftwars mohli trochu více soustředit na noční dění. Věřím že ISAF apod. asi pobíhali někde venku, ale kromě vesničanů co fakt přecházeli z vesnice do vesnice na nic zajímavého nemohli narazit.

Jo a taky mě mrzí, že jsem byl za blbce, když jsem na akci jel se zbraní (o které jsem myslel, že ji nebudu potřebovat, přeci jen, jsem obchodník XD) ke které jsem měl pouze tři točáky po 60ti ranách a spousta lidí okolo mě normálně chodila s točákama ve vestách a zbraních, když jsem se pozorně díval. To mě dost mrzelo. A bylo to na všech stranách, u nás, u vojáků, všude. Neříkám že všichni, ale prostě jsem mezi deseti lidma často jednoho člověka s točákem našel.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


04 srp 2015, 08:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
jop to s tocakama potvrzuju.

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


06 srp 2015, 15:01
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 05 kvě 2015, 16:57
Příspěvky: 14
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
@Alfred: Tak to jsme se potkali, chytlo mě kouzlo prodeje na korbě autobusu, vytáhnul jsem krabičku cigaret a začal jsem vykřikovat s vámi. Skončilo to hezkým "mrkve, jablka, cigarety, jedovatí hadi" v každý vesnici.
S nočním životem souhlas, Taliban a ISAF asi něco dělali, ale civilové lehce pokulhávali. Ale v pátek v noci jsme si jako civilisti užili na procházce hodně, včetně podříznutí (viz výše), takže já si nemám na co stěžovat.

Točáků jsem taky pár zaznamenal, ale řekl bych, že to bude na Protectoru chronickej problém, kterej jen tak nezmizí.

@Jeff: Jasný, já to myslel spíš tak, že byste se sešli nějak organizovaně. Nebudu vám do toho kecat samozřejmě :)


12 srp 2015, 00:36
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 18 lis 2015, 13:40
Příspěvky: 40
Nový příspěvek Re: Jednotlivec na Protector
Safra, jak to čtu, zní to skvěle. Příští rok vezmu pár vodních dýmek a založím vesnickou čajovnu :D


16 pro 2015, 13:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz