Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:07




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
 Jak začít 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 13 dub 2017, 17:31
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Jak začít
Ahoj, chtěl bych vás poprosit o radu, jak začít s airsoftem. Jmenuji se Honza, je mi 19 let. O zbraních, airsoftu nebo armádě vím jen minimum. Co se týče mojí fyzičky, tak jsem na tom spíše špatně. Bohužel to bude nejspíš mým neustálým posedáváním u pc (studuji IT), za které asi může můj problém se seznamovat s novými lidmi a udržet obyčejnou konverzaci. V zásadě jsem přátelský, zcela nekonfliktní člověk, který se obvykle snaží používat mozek (ne vždy se to však podaří :) ) a držet si chladnou hlavu. Důvod, proč mě airsoft tolik zaujal je, že má několik aspektů, které mě zajímají. Fascinuje mě držet v ruce zbraň. Mám rád přírodu. Chci získat nějakou motivaci pro změnu své současné fyzičky a hlavně tedy kvůli lidem a zábavě. Chtěl bych se nějak zkusit zařadit do společnosti mezi lidi a pokud možno si najít i nějaké přátele, vypěstovat si nějakou samostatnost.

A teď, jak na to? K dispozici mám zhruba 16.000 kč,- (vlastnoručně vydělaných, počítám s tím, že by se jednalo zatím o pouze základní investici). Mám rád milsim (LARP). Aneb když už něco hrát, tak se tomu obvykle chci věnovat naplno, tedy chci vidět taktiku, způsoby krytí, efektivní střelbu, ... Jsem typ člověka, co se soustředí na věci, co ho baví a snaží se o nich většinou zjistit co nejvíce a zlepšit se v nich (ať už jde o létání helikoptéry v simulátoru, hraní her nebo střílení z luku či zbraně, apod.). Nemluvě o dalších výhodách jako je více hlídané hlášení zásahů, až několikadenní akce ( -> výzva). Co teď? Brouzdám již chvíli po internetu a co jsem se zatím z většiny článků dočetl je především rada: "Najdi si skupinu, nakup požadovanou výzbroj a začni hrát". Jenže z těch 2-3 fungujících skupin na většině stránkách, co jsem procházel, se zdá, že ani jedna nemá o tento styl hry zase až takový zájem. Co teď? Mám čekat a dál brouzdat po internetu, dokud nějakou nenajdu? Koupit si výstroj a chodit na akce, seznamovat se s lidmi a doufat, že potkám tým, se kterým si budu rozumět nějaké lidi jako já/tým, se kterým bych si rozuměl? Bohužel opravdu nejsem typ člověka, co by chodil mezi lidmi a jen tak se zapojoval do hovoru, případně vytvářel konverzaci, jak jsem se již nejspíš zmínil na začátku, jinak by asi nebylo nic jednoduššího, než prostě se mrknout na nějakou tu akci, pokecat s lidmi apod. Něco jiného se bavit o něčem logickém, na nějaké téma, o akci, případně něco půjčit, poradit, pomoci. Ale jakmile jde o to, začít mluvit s někým cizím jen tak bezcílně (začít konverzaci), tak bych možná tak řekl ahoj a tím by nejspíš debata skončila.

Omlouvám se za tu slohovku, snažil jsem se trošku popsat okolnosti a důvod mé otázky. Píši to již podruhé (posledně při pokusu o odeslání jsem byl odeslán na stránku s příhlášením a 2 hodiny fuč), takže se obávám, že se mi nepodařilo vystihnout téměř všechno, ale snad alespoň trochu pochopíte moji situaci a důvody. Budu vděčný za každou radu.


14 dub 2017, 08:30
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Jak začít
Ahoj. No ešte by si mohol uviesť odkial si a verím že by sa našiel niekto kto by si ťa v rámci týmu zobral pod krídla. Rozpočet máš na začiatok slušný, už len nájsť správnu partiu ktorá ťa nasmeruje a poradí ti aký typ maskáču a zbraní preferujú a tu ti už radi a lahko poradíme z čoho vyberať.
Takže najťažšie bude zohnať ten správny team. Napíš odkial si, či máš auto a teda či by si bol ochotný dochádzať pár km atď. Tu na fóre je tiež kopec fajn ľudí a ak si z dobrej lokality nasmerujú ťa na nejakú skupinu atď. Taktiež je tu sekcia kde teamy robia nábory nových členov, možno tam niečo nájdeš. Trošku mám v tom chaos ale pochopil som dobre že hladáš tým ktorý dodržuje dáke tie taktické postupy a zásady, chodia na tréningy a navštevujú larp akcie? Prípadne to skús ešte zhrnúť nejako v kocke čo od airsoftu ako takého očakávaš okrem začlenenia sa do spoločnosti a čo čakáš od teamu ako takého.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


14 dub 2017, 10:29
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 13 dub 2017, 17:31
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: Jak začít
Jihomoravský kraj, přesněji Brno. Auto (ani motorku) nevlastním. Využívám hromadnou dopravu a chůze mi samozřejmě ani v nejmenším nevadí, občas to jinak nejde.

Ano, hledám pohodové lidi spíše blíže k mému věku, kteří mají zájem o věci jako je zkoušení a trénování různých taktik (formací, ...). Nějaká snaha efektivní komunikace v týmu, aneb alespoň trochu autentičnost reálné jednotky, a žádné "Medik ve přední lajně, hrrr na ně, když umřu, tak se respawnu". Troška snahy a úsilí, efektivita týmu a jeho schopnost výrazně ovlivnit celou hru třeba i mezi dalšími 11 týmy. Nechci si hrát na "rangery" a být za každou cenu ten nejlepší, ale nějaká ta snaha být efektivní v boji a používat efektivně mozek se cení. Aneb tlak na jednotlivé členy týmu, aby prostě zvládli, co je třeba a mohli si navzájem věřit, že ten druhý pokryje jeho záda. Tedy od týmu očekávám snahu a to samé od sebe a samozřejmě především zkušenost a schopnost velitele se učit a zvládat situace, ne "dnes chci být velitel já, zítra bude on a pozítří třeba tamten".

Nemusí to být čistě LARP akce, čas od času si třeba zahrát jen tak pro zábavu na nějaké té místní akci, apod., jak by jsme se domluvili. Nemusí se to ani týkat airsoftu, od společného hraní her až po šplhání v horách, cokoliv o co by byl zájem.

Aneb chtěl bych si najít tým plný příjemných a ochotných lidí, se kterými se dá normálně bavit, kteří se mají snahu někam jako tým posunout a plánují airsoft jako dlouhodobějšího koníčka. Lidi, co mají zájem vytahovat svoje limity, toho, co jsou schopni, ať už co se fyzičky týče, nebo týmu jako celku. Bohužel, je pro mě jednodušší být tichý typ, co se spíše snaží soustředit na zlepšení ve hře, než člověk, co umí v konverzaci "vytahovat králíky z klobouku". Když neumím lidi rozesmát, alespoň ten pocit, že jako medikovi se mi podařilo zachránit téměř celý tým, protože jsem si našel dobré krytí, je k nezaplacení, obzvlášť, když to lidi umí docenit. Proto ten LARP, protože ve hře, kde člověk jen běhá a střílí, případně se každé 2 minuty "respawne", je prakticky jedno, co dělám já nebo můj tým. Je pro mě hlavně důležité nějakým způsobem zapadnout, protože jak si přijdu nechtěný, nebo naprosto nepodstatný, pak to nemá smysl v takovém týmu být.

Takže to asi tak o mojí osobnosti (a mých osobních problémech). Samozřejmě, všechno je to teď jenom "big talk" a sám nevím, jestli mám na to, udržet se a dostát svému slovu, ale proto tu jsem, abych to vyzkoušel a případně se trochu víc poznal a získal nějaké další životní zkušenosti.

Jinak děkuji za reakci, opravdu jsem čekal spíše nějakou odbytou/negativní odpověď.


14 dub 2017, 12:13
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Jak začít
No pokial si z Brna tak sa určite niečo nájde. Skús sa pozreť napríklad sem http://www.foxhound.wz.cz/nabor.html Videl by som tam minimálne čiastočné splnenie požiadaviek a nárokov ktoré máš. Ty zase spĺňaš všetky požiadavky ktoré sú potrebné pre účasť v nábore. Aj keď by to náhodou nebolo úplne presne to čo si predstavuješ tak ako prvý krok si myslím by to bola výborná voľba. Chalanov však nepoznám len tu tento team pár krát padol v zmienke čo sa týka Brna a okolia. Nikdy ale nevieš kam ťa to posunie ďalej. Určite by som to na tvojom mieste skúsil.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


14 dub 2017, 12:59
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 13 dub 2017, 17:31
Příspěvky: 6
Nový příspěvek Re: Jak začít
Určitě zkusím a uvidím. Jak říkáš, je třeba někde začít, abych se vůbec někam posunul. Děkuji za ochotu i za pomoc, cením si toho. Třeba se časem na nějaké té akci potkáme, abych Ti pak osobně poděkoval ;) :)


14 dub 2017, 13:19
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Jak začít
Ešte pozri na tej stránke v záložke "odkazy" - Spřátelené týmy, prípadne by ťa možno podľa tvojich požiadaviek vedeli nasmerovať niekam..no myslím že v Brne by nemal byť moc veľký problém nájsť tým, niečo si skús vybrať :-) A nieje začo, ja som bohužial na akcí nebol už asi dva roky, no snáď sa ešte podarí dáky kambek :lol: . Južnú Moravu mám za kopcom, takže možno raz :wink:

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


14 dub 2017, 13:28
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 08 lis 2013, 00:41
Příspěvky: 103
Nový příspěvek Re: Jak začít
Jestli jsi z Brna tak bych doporučoval navštívit areál bývalé raketové základny Ketkovice. Je to zhruba 30km západně od Brna směrem na Rosice. Na airsoft koalici dávají skoro každý víkend nějakou akci. Nebo tady na facebooku. Mimochodem na tý koalici najdeš dost akcí v okolí.

Píšeš, že nemáš auto, ale to určitě nejsi sám. Vím, že někteří kluci tam jezdí vlakem do Rapotic a pak to dojdou pěšky. Ti ostatní se na koalici či na facebooku domlouvají kde si dají v Brně v sraz a pozbírají se autama a pak se podělí o cestovní náklady.

Hlavně proč ti to píšu, je, že tam můžeš přijít v podstatě tak jak jsi a na místě ti půjčí zbraň brýle a i nějaký maskáče když budeš mít zájem. Pochopitelně za nějaký drobný poplatek. Ketkovice mají tu výhodu, že tam je docela bohatá "směsice" airsofťáků. Protože jsou tam k vidění nejen ošlehaní profíci ve vyladěným fullgearu, ale i začatečníci v teplákách. A hra i areál je tam docela odladěný, takže každý si přijde na svý. Jen bych ti jako začátečníkovi doporučil spíš akci typu Fight než třeba Command. Na comandech už je potřeba mít o tom trochu povědomí. Ale asi by si to taky zvládl. Ketky mi přijdou na začátek ideální v tom, že si to člověk zkusí na dobře zajištěný akci kde nahrajou magoři s "prasokvérama" a může se rozhodnout co pak dál. A pokud máš zájem o LARP tak je tam jeden teď v létě plánovaný.

Teď když to tak čtu, tak to asi vypadá jak reklama na Ketkovice :lol: , ale tento areál mě po osmi letech dostal zpátky k aktivnímu hraní. Což jsem už jaksi považoval za nemožný, tak to ber jen jako výraz mého vděku jim.

PS: Poradil bych ti prostě se toho nebát a zkusit to. Každý nějak začínal. Tak do toho skoč rovnejma nohama a nějak to dopadne. Já si pamatuju když jsem byl kdysi na svojí první akci, že mě fakt překvapilo jací jsou to airsofťáci vlastně milý lidi. :wink:


16 dub 2017, 23:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
Desátník
Desátník

Registrován: 19 dub 2017, 15:46
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Jak začít
Zdravim chcem zacat s airsoftom mohol by mi niekto kto ma s tym skusenosti poradit nejake poriadne AK max do 150 cca.
Chcel by som aby tam bolo drevo. Pazba moze byt aj sklopna ale nemusi.
Za odpovede ďakujem.


25 dub 2017, 09:43
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Jak začít
Tu máš dobré AK za slušnú cenu https://www.municak.sk/dlhe-elektriky-a ... ood-steel/
Pre začiatočníka super voľba.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


29 dub 2017, 09:31
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 15 čer 2017, 20:18
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Airsoft začátek.
Zdravím, chtěl bych začít s airsoftem tenhle sport mě celkem zaujal. Akorát hodně lidí mě od toho odrazuje že to prý bolí jako „svině“ a že to leze střasně do peněz, tak se vás chci zeptat jak to doopravdy je..

Je mi 20 let , jsem z usteckého kraje, a nedělám žádné sporty(Píšu to sem protože nevím jak je to fyzicky náročné :? ).

A nevím jak je to s dioptrickými brýlemi...

Děkuji za všechny odpovědi.


15 čer 2017, 20:27
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Jak začít
Podobných tém je tu nespočet, mohol si sa kľudne spýtať v jednej z nich. Ale keďže chceš začať so softom tak som ti to schválil a presunul do tejto témy. Čo teraz musíš urobiť je prečítať si toto vlákno v ktorom si sa ocitol a prípadne popozerať a prečítať jemu podobné.
Najjednoduchšie bude, ak ťa nejaký kamarát vezme na akciu a požičiaš si ochranné prvky a zbraň a skúsiš si to na vlastnej koži. Hneď si odpovieš na otázku ohladne bolesti a fyzičky.
Ďalej ohladne toho na koľko to lezie do peňazí záleží už od teba. Dá sa do toho vraziť od pár tisícoviek, po desiatky až stovky tisícov. Dlhodobé hľadisko neriešim, to je lepšie nepočítať a užívať si airsoft :)

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


15 čer 2017, 21:09
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Jak začít
1) Bolest je individuální. Na malých akcích, kde se lidi tak nějak znají bych se tolik nebál. Bolestivý zásah dostat můžeš, ale neumírá se na to. Na velkých akcích je to problém, protože lidi to dnes přehánějí a objevuje se čím dál tím více skupin lidí, kteří mají asi v plánu někomu ublížit (nedávno mě někdo velmi pobavil, že airsfot bere jako válku a ve válce to bolí a tak to přetuněným kvérem sype do lidí na CQB, prtoože je to reál...no ve válce se taky používají polní lopatky...). Takže na velkých akcích už je nutné si občas dávat pozor. Ale s tím moc neuděláš.
Při dodržení běžných pravidel bezpečnosti (kvalitní brýle, ideálně ještě maska a slušné rukavice) ti vážné zranění reálně nehrozí. Samo ale, že někdy ten zásah prostě zabolí víc, jindy méně, záleží na situaci. Na stranu druhou, v každém sportu ti hrozí běžné zranění. Hokejkou tě někdo vezme přes nohy, nebo přes prsty, na fotbale tě někdo kopne do nohy.

2) Do peněz to leze ve chvíli, kdy tomu propadneš. Můžeš airsoft zpočátku provozovat dost nízkonákladově, ale pokud chceš začít jezdit na větší akce, nákupu dalších věcí se nevyhneš. Na pláckobitkaření ti ale stačí zbraň, brýle a kulčiky s baterkou. Časem poznáš sám co ti reálně chybí, nebo co by se ti líbilo nosit. A ano, pak to může výrazně lézt do peněz, takže ti nezbude ani na drogy, ani na alkohol a cigarety. A těm nadšenějším ani na jídlo XD

3) Dioptrické brýle jsou problém. Najít vhodné brýle není jen tak, popřípadě lze si necht udělat do nějakých brýlí dioptrické vložky, ale není to úplně zadarmo. Osobně doporučuji si začít zvykat na kontaktní čočky.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


16 čer 2017, 09:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 15 čer 2017, 20:18
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: Jak začít
S nějakou bolestí počítám jezdím na motorkách a v lese nebo na poli hold někdy upadneš :? .

S těmi čočkami jsem si takdy říkal že je asi budu muset nosit myslel jsem ale že se dělají nějaké brýle do kterých se vlezou.


16 čer 2017, 14:27
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Jak začít
K tomuto dodám že jazda na motorke je omnoho nebezpečnejšia ako airsoft, takže softu sa určite báť nemusíš :-)

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


16 čer 2017, 14:43
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 20 dub 2011, 08:43
Příspěvky: 43
Nový příspěvek Re: Jak začít
přidám svý dva centy ohledně brýlí, které nosím od cca 9 let, a nikdy jsem o čočkách neuvažoval, protože:

pokud nechceš/nemůžeš čočky, jde to vyřešit i jinak, ale jde o velikost tvých současných obrouček. pokud nemáš nějaký obrovský, pod ESS NVG se mi většinou vešly (ty ess stojí pár korun dneska už, pokud máš od koho nebo kde, půjč si je a vyzkoušej.)

druhá varianta jsou ess ice, do kterých se dá dioptrická vložka koupit (celý to je otázka pár stovek) a nechat udělat nějaký levný plastový čočky (nepotřebuješ na to od carla zeisse, že :D ) - takto je nosí třeba Jacob, tuším, který se tady vyskytoval/vyskytuje.

edit: pokud to spadá už víc do jiný debaty, přehodím to, ale chtěl jsem to dát sem, kde si to Dejv17 přečte možná dřív.

_________________
mně chybí kulomet z poslední akce, co si někdo půjčoval. potřebuju vědět, kdo ho má


17 čer 2017, 21:12
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 15 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz