Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 09:51




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
 Zákas AS tak jak ho známe?! 
Autor Zpráva
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Zákas AS tak jak ho známe?!
Zdravim, na internetu se začíná rozmáhat jakýsi článek (viz druhá část mého příspěvku) o omezení zbraní a obraných prostředků. Trošku mi to připomíná Orwelovskou oceánii, doteď se lidé handrkovali o tom, jeslti je správné, aby lidé mohli mít střelné zbraně určené k sebeobraně a naše milovaná EU to vzala trošku při krku. Chvilku jsem si myslel, že je to HOAX, ale zřejmě to hoax nebude, protože už to prej řeší i kluci z Anareusu..
Zde je již zmiňovaný článek..
zdravím! vím že sem tento příspěvek nepatří, ale týká se to každého softáka!!! zpráva je z 28.února. Přišel mail, čtěte: Dobrý den, rád bych tímto informoval a kontaktoval s prosbou o pomoc při získání dostatečného počtu podpisů petice. Obracím se na Vás, střelecké obchody, střelnice, airsoftové a paintballové kluby, myslivecká sdružení, sportovně střelecké kluby a další nejmenované spolky a sdružení. V parlamentu EU je nyní projednávaná naše budoucnost. Projednává se totiž návrh zbraňové restrikce, která by měla naprosto zamezit vlastnictví či držení samonabíjecích zbraní, nošení kapesních nožů do určité délky čepele a sebeobranných prostředků, jako jsou pepřové spreje, teleskopické obušky, elektrické paralyzéry a další předměty podobného rázu. Zakázány by měly být i předměty podobného vzhledu střelných zbraní, čili airsoftové a paintballové zbraně kopírující vzhled originálů. Myslím, že je čas říct ne a dost! EU by se neměla vměšovat do zákonu ČR ani jiného členského státu. Zde Vám zasílám odkaz, kde je možné petici v plném znění vytisknout a prosím o výtisk podpisového archu s prosbou o podpis Vašimi zákazníky, členy, přáteli, známými, atd. Podepsat může kterýkoliv občan ČR starší 15 let. Podepsané archy prosím zašlete na adresu, kterou najdete vytištěnou na podpisovém archu. Stránka petičního navrhovatele: http://okstrana.cz/petice-jsme-regulaci ... strany-eu/ Petice: http://okstrana.cz/o-petici.pdf Podpisový arch: http://okstrana.cz/regulacni-petice.pdf Prosím Vás, nebuďte liknaví a opravdu si ji vytiskněte a požádejte své příznivce o podpis. Jde o budoucnost Vašich koníčků, zálib a možná i srdcových záležitostí, či živností. V Británii, Německu, Austrálii a v dalších Zemích (a hlavně členských států EU), již restrikce platí. Řekněme DOST dříve, než ji EU zavede povinně pro všechny členské státy. S přáním krásného dne Bc. Martin KRUPA P. S.: Prosím, rozešlete můj dopis se žádostí dalším organizacím. Ve své databázi nemáme bohužel všechny spolky a organizace. Děkuji. Prosím, na tuto zprávu neodpovídejte, e-mail není obsluhován člověkem a tudíž vám nebudeme schopni odpovědět. Petice: Jsme proti regulaci soukromých zbraní a sebeobranných prostředků ze strany EU - Občanská... okstrana.cz V rámci Evropské unie je v průběhu posledních let opakovaně otevírána debata o jakémsi sjednocení legislativy, která by nadnárodně upravovala...

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


04 bře 2014, 23:12
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 srp 2009, 09:20
Příspěvky: 3724
Nový příspěvek Re: Zákas AS tak jak ho známe?!
Lidi pochopte že tohle tu už bylo několikrát a atejně prd. Ve zbraních sou peníze a zbrojní prašule jsou tak mocné že nemaj šanci to protlačit.

_________________
Hle, zde vidím svého otce
Hle, zde vidím svoou matku
Hle, zde vidím zástup mého lidu k samému počátku,
Hle, oni mě volají, vyzývají mně,
abych přijal místo své
v sálech Vahally, kde udatní budou žít navěky.


05 bře 2014, 17:08
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Zákas AS tak jak ho známe?!
No ale budou skouset dale a treba se jednou podari ... :x

Mame na kramu taky podpisovy archy k petici, od ctvrtka mame kolem stovky podpisu ... aspon neco ...

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


05 bře 2014, 17:12
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Zákas AS tak jak ho známe?!
Už jsem to psal kolegovi na FB, je to už po několikátý ta samá záležitost - nějaká pizda furt dokola navrhuje v europarlamentu nesmyslně tvrdej zbraňovej zákon, oni to projednají, protože musí a okamžitě smetou ze stolu. Pokaždý se to strašně nafukuje, lidi jančej, podepisujou petice a kdovíco všechno a pak to zase utichne. Takže klid :-)

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


05 bře 2014, 17:39
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 bře 2010, 19:00
Příspěvky: 387
Nový příspěvek Re: Zákas AS tak jak ho známe?!
Griffon píše:
Už jsem to psal kolegovi na FB, je to už po několikátý ta samá záležitost - nějaká pizda furt dokola navrhuje v europarlamentu nesmyslně tvrdej zbraňovej zákon, oni to projednají, protože musí a okamžitě smetou ze stolu. Pokaždý se to strašně nafukuje, lidi jančej, podepisujou petice a kdovíco všechno a pak to zase utichne. Takže klid :-)


Tyjo, tenhle post jsem od tebe už někde viděl, nebylo tu už o tom náhodou podobný téma? :D No ale jestli to je tak jak tvrdíš, tak jenom dobře nicméně se nic nestane, když to daj lidi najevo peticema a kdo ví čím, aspoň se maj třeba o co opřít..

_________________
Andrew Haleck
B/3-7 INF, 3ID (96 - 98)
Valkyrie Corp. (2012 - now)
Facebook


05 bře 2014, 22:40
Profil
Praporčík
Praporčík

Registrován: 22 úno 2009, 20:52
Příspěvky: 98
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Zákas AS tak jak ho známe?!
Jestli má jít o tohle

http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-13-916_en.htm

tak bych se zase tolik nebál, naopak třeba sjednocení označování zbraní v rámci EU považuju za dobrej nápad, stejně tak jako sjednocení způsobu jejich znehodnocování (což naopak může vést ke zpřístupnění dalších typů znehodnocených zbraní na českém trhu). A jestli se někdo obává, že si nebude moci koupit ostrýho kalacha, nebo M4 (byť v semi úpravě) pro "sportovní účely", tak to mě nějak netrápí.

Spíš mi to přijde jako snaha jakési politické strany o zviditelnění se a strašení zlou Evropskou unií, co nám chce vzít naše hračky.

_________________
Beati pauperes spiritu, quoniam ipsorum est regnum caelorum


05 bře 2014, 23:06
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Zákas AS tak jak ho známe?!
Opik92 píše:
Griffon píše:
Už jsem to psal kolegovi na FB, je to už po několikátý ta samá záležitost - nějaká pizda furt dokola navrhuje v europarlamentu nesmyslně tvrdej zbraňovej zákon, oni to projednají, protože musí a okamžitě smetou ze stolu. Pokaždý se to strašně nafukuje, lidi jančej, podepisujou petice a kdovíco všechno a pak to zase utichne. Takže klid :-)


Tyjo, tenhle post jsem od tebe už někde viděl, nebylo tu už o tom náhodou podobný téma? :D No ale jestli to je tak jak tvrdíš, tak jenom dobře nicméně se nic nestane, když to daj lidi najevo peticema a kdo ví čím, aspoň se maj třeba o co opřít..


To si piš, že i tady už to minimálně jednou bylo :)

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


06 bře 2014, 00:47
Profil ICQ
Svobodník
Svobodník

Registrován: 25 lis 2015, 21:06
Příspěvky: 2
Nový příspěvek Re: Zákas AS tak jak ho známe?!
Ahoj všem. Na tohle fórum chodím čerpat moudra ohledně airsoftu, jelikož mě k tomu přitáhnul kamarád. Je blbé, že můj první post je tohle, ale jestlipak víte, že Evropská Komise se chystá protlačit návrh, kde kromě jiného chtějí všechny repliky vojenských pušek do kategorie C, tedy na zbroják? Zatím minimum, co se dá udělat, je situaci sledovat a třeba připojit podpis k této petici: https://www.change.org/p/council-of-the ... JFu&c=1250

Je tam i text v češtině. Mě by to mohlo být celkem jedno, jelikož ZP mám, ale mě zase chtějí sebrat a zničit vojenské polouautomaty. Navíc jsem z principu proti jakýmkoliv nesmyslným zásahům do našeho zbraňového zákona. Přístup "mě netrápí, že někomu seberou ostrého Kalacha nebo M4" je právě cesta do háje. Důkazem toho je, že tam ty airsoftky prostě přihodili.

Je to klasický návrh od EU, kde se s dobrou myšlenkou (označení, registrace a pravidla pro znehodnocení - mimochodem, od nás by se celá EU mohla v klidu učit) sveze hnůj typu zabavíme lidem zbraně a vzduchovky a airsoftky budou na zbroják.

Ze světa airsoftu znám akorát pár lidí a tohle fórum, doufám, že se tahle informace dostane k co největšímu počtu lidí a že se opět podaří věc zamést pod stůl. Jde o to, že se to nikdy "nezametlo" samo, ale předcházel tomu odpor mnoha lidí, kterým to nebylo jedno.

Myslím si, že ozvat se je potřeba - třeba se díky tomu podaří v návrhu ponechat to správné vypustit nesmysly. Jinak doufám, že se někdy uvidíme třeba na Točné a že to příští sezónu vůbec bude ještě možné.


25 lis 2015, 21:24
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 8 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz