Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 16:42




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
 JeffTron: Extreme procesorovka - Basic 
Autor Zpráva
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek JeffTron: Extreme procesorovka - Basic
Společně s výrobou procesorovky - Basic jsem také zadal výrobu Extreme procesorovky - Basic. Tato Extreme verze má výkonnější součástky, takže jí nedělá problém ani pružina M190 v kulometu.

Oproti procesorovce - advanced je chudší o aktivní brzdu a některé funkce.

Módy režimu střelby:
1. Safe-Semi-Full,
2. Safe-Semi-3ranna Dávka/Full,
3. Safe-Semi-3ranna Dávka

Pokročilá konfigurace:
2 - Čas dávky - snížení
3 - Čas dávky - zvýšení
4 - Rychlost motoru - snížení
5 - Rychlost motoru - zvýšení
6 - Li-PO Odpojení baterie – 2S az 3S
7 - Reset do továrního nastavení

Deska je asi o 7mm delší nez procesorovka - basic, konkrétně 16x43mm

Předpokládaná cena (maximálně se změní v řádu desetikorun):
verze bez kabeláže: 1063 Kc
verze s univerzální kabeláží: 1356 Kc

na trhu bude priblizne v polovine roku 2012


Přílohy:
extreme_proc_basic_top.png
extreme_proc_basic_top.png [ 68.03 KiB | Zobrazeno 27719 krát ]
extreme_proc_basic_bot.png
extreme_proc_basic_bot.png [ 49.29 KiB | Zobrazeno 27719 krát ]

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století
27 kvě 2012, 12:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: Extreme procesorovka - Basic
Také přišly desky továrny pro Extreme procesorovku - Basic, tak již jenom osadit součástkama a může se zahájit prodej.


Přílohy:
extreme_proc-basic.jpg
extreme_proc-basic.jpg [ 131.87 KiB | Zobrazeno 27652 krát ]

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století
08 čer 2012, 16:12
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: Extreme procesorovka - Basic
Extreme procesorovky - Basic jsou vyrobené a připravené na odeslání.
Oproti předpokladu je cena zařízení levnější

Verze bez kabeláže za cenu 986 Kč:
http://www.jefftron.cz/Procesorovka/Ext ... Basic.html

Verze s univerzální kabeláží za cenu 1286 Kč:
http://www.jefftron.cz/Procesorovka/Ext ... elazi.html

Obrázek

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


30 črc 2012, 18:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 11 črc 2011, 15:38
Příspěvky: 494
Nový příspěvek Re: JeffTron: Extreme procesorovka - Basic
Extreme procesorovka - Basic

Od firmy Jefftron jsem dostal na ozkoušení extreme procesorovku určenou pro ty nejsilnější pružiny. Procesorovka mi přišla takto zabalená :
Obrázek
V balíčku jsem našel uzavíratelný pytlík s návodem na instalaci a programování procesorovky, smršťovací bužírku (dle mého názoru je zbytečná veliká) a samotnou procesorovku ve speciálním pytlíčku.

Instalace :
Instalace je naprosto jednoduchá a bezproblémová. Vše je stejné jako u klasického mosfetu nebo aktivní brzdy. Kabely jsem použil 1,5mm2 CU( třída lanění 6) a konektory dean-t (vše lze zakoupit také od Jefftron). Procesorovku jsem nainstaloval do G36A1 (dlouhé předpažbí s 6ti dírami), bez problému do předpažbí dávám 3s lipol 1,2Ah (pravděpodobně by se tam vešla i 2Ah verze). Smršťovací bužírku jsem nahřál nad lihovým kahanem.

Programování :
Programování vypadá velice složitě, ovšem brzy to bude pro Vás jednoduché. Programování je samozřejmě vysvětleno v návodu, programování se provádí pomocí spouště. Procesorovka nabízí spoustu zajímavých funkcí, nejvíce se mě líbí více raná dávka a hlídání podbití baterie. Více zde nebudu popisovat, vše je se dočtete ve vyčerpávajícím návodu.

Konstrukce procesorovky :

Procesorovka má mosfet opatřený chladičem viz foto :
Obrázek
Chladič nalepený (pravděpodobně) se mi nezdá jako zrovna ideální řešení, mosfet není konstruován tak aby odváděl teplo na přední straně, tudíž chladič se jen tak nezahřeje. Pravděpodobně by bylo lepší použití lepšího SMD mosfetu nebo mosfet v TO220 (jako v aktivní brzdě, tak i ostatních mosfetech) s chladičem či bez. Toto je ale pouze můj osobní názor. Tak i tak ale procesorovka nemá absolutně žádné problémy s přehříváním. Žádný další mosfet na PCB nehledejte, žádný nenajdete, tato procesorovka nemá aktivní brzdu. S instalací vodičů na PCB by neměl být žádný problém, vše šlo jako po drátkách. Na plošném spoji dále najdeme gate driver od Texas Instrument řady TC 4XXX a mikroprocesor Atmel. Celý plošný spoj vypadá velmi kvalitně.

Testování:

Sestava, na které byla procesorovka testována :
Aimtop ozubená kola
Pružina M150, později M140 a M130
Motor cyma s neodymovými magnety
Baterie 3s 1,2Ah lipol a 2s 2,2Ah lipol
Testování proběhlo bez problémů, procesorka je opravdu vhodná i do zbraní s nejsilnějšími pružinami. Střílel jsem jak jednotlivkami tak i dávkou, chladič byl i po dlouhých dávkách pouze vlahý.

Závěr:

Na závěr jen můžu říct, že procesorovku doporučuji. Funguje bezproblémově i na velice silné pružině.

_________________
Kdo se bojí nesmí do lesa!


28 říj 2012, 16:39
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 13 pro 2011, 16:59
Příspěvky: 161
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: JeffTron: Extreme procesorovka - Basic
Zeptam se mozna trochu blbe (nevim zda to tu nekde je), ale jde nastavit i procesorovka na zbrani ktera ma jen auto, aby strilela pouze semi?

_________________
Sgt R. Markovič,
3/6 Marines, King Co., Re-Enacted, 1943-1945,
3/6 Marines, H&S Co., Scout Sniper Platoon, Re-Enacted, 2008-2012,
USMC & USN Reenactors Association


14 pro 2012, 19:32
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 28 čer 2008, 20:10
Příspěvky: 5923
Bydliště: Heřmanův Městec
Nový příspěvek Re: JeffTron: Extreme procesorovka - Basic
primarne je procesorovka urcena pro zbrane se semi strelbou, protoze se prvnich 5 vystrelu po zapojeni aku procesorovka uci, jak dlouha ma byt davka a softwarove semi (toto semi umi jenom advanced verze).

mohl by jsi snizil davku na tak nizkou uroven, ze by zbran strilela 1 ranu. Problem je, ze nemuzes takovou zbrani ucit procesorovku pro danou aku, takze pri vymene aku zbran muze strilet vic ci mene kulicek. Pokud bys pouzival pouze jeden typ aku, tak by to melo fungovat relativne spolehlive. (pri klesani napeti aku se zvysuje cas potrebny k vystrelu)

_________________
JeffTron - Elektronika pro AEG zbraně 21. století


14 pro 2012, 20:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: JeffTron: Extreme procesorovka - Basic
Sice s velikym zdrzenim ale prece uvadim sve postrehy z testovani, jeste jednou se timto omlouvam Jeffovi ...


Dostalo se mi úkolu, otestovat další zařízení fa JeffTron, konkrétně Procesorvku Basic EXTREME. Jde o základní typ procesorovky ve verzi EXTREME – tzn. že je určena pro ty nejsilnější pružiny. Zařízení umí hlídat podvybití lipol článků (2s i 3s), lze nastavit ROF(*) zbraně (využívajíce PWM(**) regulace) a disponuje několika základnímy režimy nastavení střelby SEMI-BURST-FULL AUTO. Dle mého názoru nemá cenu se dále příliš rozepisovat o funkcích procesorovky, v tomto ohledu je na www.jefftron.cz dostatek kvalitních informací.

Jelikož byla potřeba otestovat zařízení na opravdu silných pružinách, testování bylo rozděleno na dvě části - testy funkčnosti a testy zátěžové. Funkční testy proběhly na L-85 ARMY (čínská sa80 – pružina ekvivalentní SP130), zátěžové pak na FN minimi, kde je režim střelby omezen pouze na full auto, ale mechabox vydrží opravdu hodně. Silnější pružinu než MS170 jsem se však v zájmu zdraví svého miminka zkoušet neodvážil. Jak jsem nakonec zjistil, i u "full auto only" zbraní dokáže být procesorová spoušt velice užitečnou.


Instalace zařízení a testy funkčnosti proběhly bez sebemenšího problému, menu a celý interface je velice pěkně odlazen, z mého pohledu intuitivní a vše funguje jak má. Stejně jako tomu je u Procesorovky Advanced, kterou jsem měl na testování již dříve a dodnes ji mám ve své L-85, a kterou osobně preferuji před verzí BASIC. Zřejmě nejužitečnější funkci hlídání lipol baterií však poskytuje jak basic, tak advanced verze.


Zátěžové testy proběhly na pružině ASpro ms170 (stlačovací síla cca 190N) na sestavě – kola CA šikmý ozub superzátěžové (300%), píst shs modrý s celokovovým hřebenem, motor základ AK (relativně silný), 11V lipol 2,65Ah (100A+)

- ROF 100% - odběr 23-25A -> i po hodně dlouhé dávce (200 bb+) je kadence neměnná a proceserovka se vůbec! nehřála, dávka byla dokonce tak dlouhá, že se začalo kouřit od motoru, což jsem viděl poprvé ... =) (resp. jsem asi poprvé vystřelil tak dlouhou dávku).

- ROF 80% - odběr 20-21A -> při dávce do 100 bb žádná změna oproti nastavení ROF na 100%, avšak po delší dávce se procerovka začne mírně hřát (ne chladič mosfetu, ale součástka na druhé straně desky zařízení) a kadence lehounce klesne.

- ROF 60% - odběr 17-18A -> hřeje se o dost více než v předchozím případě, nicméně stále nic kritického a 100 raná dávka není žádný problém.

Zajímavým bylo zjištění při testování v teplotách lehce pod 0 °C. Procesorovka totiž při nastavení ROF na 70% hlásila vybitou aku, avšak při zvýšení ROF na 100% jsem vystřílel ještě bezmála 1000bb bez hlašení vybití baterie. Přitom byla baterie zhruba ve stejném stavu nabití (cca 60%) jako při testování v dílně, kde se teplota pohybovala okolo 15°C. To je vzhledem k faktu, že s klesající ROF klesá přímo úměrně i proudový odběr zbraně, velice zajímavé. Avšak do elektra a problematiky PWM regulací zas tak moc nevidím, proto uvádím mé zjištění jako holý fakt a rozhodně jej nepovažuji za slabinu celého zařízení.

Shrnu-li zátěžové testy, zjistím následující:
I se staženou ROF na 60% nedělá pružina MS170 procesorovce větší problém, u 100% ROF bych dřív usmažil motor, než našel nějakou slabinu procesorovky. Čím nižší nastavení ROF, tím nižší odběr motoru, avšak tím více se při dávkách delších jak zhruba 100bb procesorovka hřeje (ne mosfet). V teplotách pod nulou má snižování ROF u již slabší baterie maličký neduh, čím více se stáhne ROF, tím dříve procesorovka hlásí vybitou baterii.


Procesorvoka v mém testu obstála na výbornou a více než 200 - ranou dávkou na pružině MS170 bez známek stresu dokázala, že je hodna označení EXTREME. Dle mého názoru je procesorovka užitečná i u kulometů a to konkrétně ve verzi Basic, protože aktivní brždění a další nadstavby verze Advanced jsou zbytečné. Za prvé přijde vhod regulace kadence, za druhé pak hlídání podvybití lipol baterií. Osobně používám i mód střelby, kdy na full auto jede nejprv dávka a při stálém stisku spouště pak plný automatický režim. Dávku jsem si nastavil na 5-6 výstřelů, což při postřelování někdy stačí.

Zařízení lze zakoupit ve spoustě internetových obchodů, na eshopu www.jefftron.cz, případně možnost osobního odběru u mé maličkosti (Plzeň/Šumava).


(*) ROF – Rate Of Fire, obecně používaná zkratka pro kadenci.

(**) PWM regulace, je laicky řečeno ovládání výkonu daného zařízení (v našem případě otáček motoru) nikoli zvyšováním či snižováním napětí, nýbrž pulsním spínáním zařízení. Výkon pak volíme změnou frekvence pulsů.

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


30 kvě 2013, 20:42
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 7 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz