Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:10




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Výběr zbraně na open divizi 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Kompenzátor je u Air zbrane ako schránka na vnútornú hlaveň a na výzor. Presnosť záleží hlavne od toho ako stabilné je FPS pri jednotlivých výstreloch čím menší rozptyl tým je zbraň presnejšia dlžka a tesnosť hlavne je hlavne o výkone a dostrele zbrane než o presnosti.


10 čer 2014, 19:59
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Co se týče přesnosti tu ovlivňuje více faktorů:

- Stabilita FPS
- Jakou rychlost má střela - kulička (kolik FPS)
- Jaké střelivo používám, kvalita, váha střely (jednoznačně nejlepší na trhu je G&G)
- Jakou používám Hop Up gumu, přesnost zvyšují V-výstupky
- Jak dlouhá je hlaveň, čím delší tím lepší, takže délka ovlivňuje přesnost
- Jaký průměr má hlaveň 6,03 a 6,01 (cokoliv jiného má horší přesnost, otestováno, na netu lze dohledat spoustu článků, vyšlo i v časopisech o airsoftu) Osobně jsem zkoušel řadu hlavní a průměrů. Co se týče průměru je vcelku jedno kdo hlavňe vyrobil a materiál vcelku taky. Zakončení hlavně na ústí kupodivu vliv na přesnost nemá a i šišojd střílí přesně
- Přesnost ovlivňuje i zakončení hlavně v komoře
- U zbraní bez kolimátoru záleží na délce záměrné
- U zbraní s kolimátorem na jeho kvalitě, značně kolísá kvalita, cena je mnohdy ukazatelem kvality, ty kvalitní se pohybuji v cenové hladině kol 100 USD nebo pak už jen originály
- Pak už jen naše ruce a oči

Méně kvalitní mířidla mohou degradovat velmi kvalitní zbraň i o několik stupňů dolů... Střelivo taktéž.

Mám vyzkoušené, že lze zasahovat terč z pětipalcovou hlavní ve vzdálenosti 25 m o průměru 12 cm všemi ranami, samotného mě to překvapilo...

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


10 čer 2014, 20:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 22 dub 2014, 07:53
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
To adamskalda: Fotky sú v sekcii Zaujímavé odkazy a fotografie IPSC/Fotky zbraní.


10 čer 2014, 20:52
Profil
Četař
Četař

Registrován: 03 čer 2014, 18:37
Příspěvky: 13
Bydliště: Vysočina
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Prostě, ta technická část vlivů pistole na výstřel airsoft kuličky je jiná než u ostrých, diabolek i paintballu, kde jsem se něco nazkoušel :) , tak se snažím získat nějaké zkušenosti jiných zkušenějších střelců o airsoft specialitách „v kostce“, na co se případně zaměřit po technické stránce, abych zbytečně nedělal hlouposti. Dík za odpovědi, nějakou představu už mám. Vliv střelce nepočítám (každý jsme jiný), prostě technické možnosti zbraň + střelivo. (i když převážně testuji „z ruky“, případně ruce s oporou)

Až mi přijde KP06 , tak si budu testovat a měřit, su zvědavý na jak dlouho mě vydrží balík kulí :)

Mám takovou „designovou“ představu, líbí se mě, když je posuvný cca 4“ závěr a předek stojí, ale Dragon design nee. Airsoft pistole dává možnost něco takového postavit, kde by byla přední část vnější hlavně uložena pevně s rámem. Sice se to hůř rozebírá, ale mělo by to mít výhody co do přesnosti.
U ostré by to mohl být 2011 STI Tactical 4.0 (ten se mě moc líbí i menší 3.0) s dlouhým kompenzátorem, případně něco na způsob hybridu rám STI EDGE 6“ + závěr krátký Tactical + lauf s kompem, nebo do stylu STANDARD rám z 5.0 Tacticalu a závěr krátký + hlaveň se závažím.


11 čer 2014, 11:05
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 17 dub 2009, 11:58
Příspěvky: 570
Bydliště: Chomutov
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Tak laborovat s tím jde hodně, ale taky to leze do peněz. Nehledal bych zrovna ty nejdražší díly, dnes je spousta levnějších náhrad a pokud jsi šikovný spasuješ to a vyjde tě to i na třetinu ceny.

Určitě u té KP06 časem odejdou zuby na závěru a bude se to sekat. Takže vyřadit pokles hlavně.

Pak se ulomí kohout, je to litina, takže budeš kupovat nový ocelový. Ocelový kohout, stačí od 5ku. Stejně všechny ostatní stojí provedením za starou belu a ty nejdražší jsou kol 90 USD což neodpovídá kvalitou nebo nějaký kol 40 USD pokud ti půjde i o design. Zlaté neeber, stejně je potřeba ty kohouty doobrobit...

Za výměnu stojí hop up guma, hlaveň 6,01 mm. Vem třebas od RaTechu, cena je poloviční oproti PDI, výkonově i do přesnosti nastejno. Hop up gumu ber A+Studio verze 2 cena pár USD.

Vratné pera 150 %. Jejich sílu najdeš v mých recenzích o kvérech. vyhni se 150ce od Shooters design, je slabá, nepolepšil by jsi si. Stačí nějaké pero od action a podbně za pár USD.

Pak můžeš přidat shoock bufer buď pero nebo gumu.

Pokud zkrátíš závěr naa4 či 5 palců můžeš použít hlavně pro kompenzátor od jakéhokoliv výrobce, průměr sedne. Mám ozkoušeno.

Zásobníky doporučuji Tokyo Marui. Nevrážej do jiných. Doplň je pak o gas route od nine ball. Montáž dle libosti a kolimec taktéž.

Kulivo G&G 0,3 g; nic lepšího není na trhu u nás. Menší gramáž snižuje přesnost a větší taktéž, ozkoušeno z více zbraní.

Jinak nic na ni už nepotřebuješ.

Shrnuto:
Vnější hlaveň pro kompík
Vnitřní Ratech 6,01 či něco podobného
Hop Up a+studio nebo něco podobného
Pera 150 %
Shoock bufer, není nutnost, nefunguje pak záchyt závěru
Nové kladivo (kohout)
Zásobníky TM pokud budeš chtít to nejlepší
Gas route fialová nine ball

To je vše......

Někde mám foto tvé představy, jeden borec z venku to tak dělal.

_________________
TM Hi Capa 5.1 dust cover
TM Hi Capa 5.0 La Brama
TM Hi Capa 7.0 Caspina


http://www.sinergy.sk/blog/blog-page/4


11 čer 2014, 11:32
Profil Zobrazit autorovy stránky
Četař
Četař

Registrován: 03 čer 2014, 18:37
Příspěvky: 13
Bydliště: Vysočina
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Prosím o info, jde mi o zásobníky do Hi-Capa vs. divize OPEN a STANDARD, OPEN je v pohodě, ale jak to je do STANDARDu, když pravidla říkají: "Rozměry zbraně 225x150x45. Vyhovovat musí všechny zásobníky."
To znamená, že Hi-Capa se zásobníkem TM pro 5.1 nevyhovuje? když to měřím na KP06 je výška pistole se zásobníkem 160 mm , jsou zásobníky do TM 4.3 kratší o těch minimálně 10 mm a vyhověly by? Nebo jak tedy vyhovuje hicapa pro STANDARD, nějaké úpravy? Těžko se bude zkracovat zásobník.

EDIT: omlouvám se za prvotní poplach, měřím to znovu a KP06 s origo zásobníkem má cca 155 mm na výšku, TM 5.1 jsem ještě nerozbalil, kdyby náhodou bylo jednosušší je vyměnit za TM 4.3 a dostat se na 150 mm výšky :) , ale když tak kontroluju internet, tak délku zásobníku TM 5.1 řeší jiná kratší botka, že jo?


13 čer 2014, 15:43
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Zásobníky 4.3 majú kratšiu pätku a preto do krabice vlezú a 5.1 nie. Ale na Level 1 a 2 to nikto nerieši stačí ak sa do krabice vlezie zbraň a po štartovom signále má pretekár v zásobníku stanovené maximálne množstvo streliva


13 čer 2014, 18:35
Profil
Četař
Četař

Registrován: 03 čer 2014, 18:37
Příspěvky: 13
Bydliště: Vysočina
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Díky, toto je takové rozumné pro střelce, kteří jsou tak nějak "hobby", tak to nebudu řešit, kdybych se náhodou někam podíval a měl pistoli rozměrů STANDARD a zásobníky ne. (na extraligu opravdu nepojedu, když bych byl rád na nějaké klubovce)

Patka to opravdu neřeší :)


13 čer 2014, 19:00
Profil
Četař
Četař

Registrován: 03 čer 2014, 18:37
Příspěvky: 13
Bydliště: Vysočina
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Prosím, můžete mě někdo kdo má TM Hi-Capa 4.3 změřit přesně délku závěru? Rád bych začal s úpravou KP-06 a jedním krokem úpravy je zkrácení závěru na délku hicapa 4.3 (ten se bude pohybovat, zbytek dopředu bude pevný), abych měl případně možnost volby origo vyráběného závěru té délky. Nebo je to jednoduše 6" mínus 4.3" a výsledek odříznu? Dík.


19 čer 2014, 16:44
Profil
Četař
Četař

Registrován: 22 dub 2014, 07:53
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Na Hi-capa 4.3 by som sa vykašľal, tá sa veľmi neupgraduje (nie je na ňu príliš veľa dielov). Čo som ja pozeral, tak duralové CNC závery sa robili v pomere 4" pohyblivá časť : 2" pevná časť. Ale aj iné pomery. Popozeraj si, čo je na trhu a čo by sa ti páčilo a podľa toho sa rozhodni.


21 čer 2014, 15:53
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Výběr zbraně na open divizi
Si ho nepochopil ale nevadi inak bezpne sa dajul kúpiť IPSC sady kde je 4.3 záver plus kompenzátor


21 čer 2014, 17:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz