Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 23:01



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Úvod do snipingu 
Autor Zpráva
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 11 lis 2008, 19:54
Příspěvky: 258
Bydliště: Zlín
Nový příspěvek Úvod do snipingu
V tomto přízpěvku bych vám rád řekl něco o snipingu, jak ho provádím já a mé poznatky a zkušenosti. Nebudu kopírovat ze stránek o odstřelovačích či sniperech, kterých je na internetu požehnaně. Já osobně vám můžu doporučit tuto stránku http://www.odstrelovac.estranky.cz/ kde jsou obrázky, základy maskování a všechno co by měl sniper vědět a znát.Dále bych zmínil pár knih, které opravdu stojí za počtení http://www.prezit.cz/kategorie/odstrelovaci/.

Tak poté co si vyberete zbraň, a řádně se s ní seznámíte můžete přejík k tréningu. Když jsem se rozhodoval jestli fungovat jako samostatná jednotka (což se u sniperů v airsoftu vyskytuje nejčastěji) a nebo mít při ruce pozorovatele tak jsem oslovil dobrého kámoše aby se se mnou vydal na cestu snipeřiny. Nemusel jsem ho nijak přesvědčovat ani přemlouvat, rozhodl se sám a svobodně, což opět potvrdilo moji zásadu, že sniper se nedá vycvičit, sniperem (či pozorovatelem) se musí člověk narodit. Pokud byste se rozhodly k sobě vzít nějakého pozorovatele či jiného podpůrného střelce, tak mějte na paměti že to musí být člověk, kterého znáte dlouho a víte jak zareaguje v dané situaci, nebo jak se zachová v případě vašeho, svého prozrazení. Třeba vám může připadat, že má sniper chodit a operovat sám, tak já si myslim že i v airsoftu je pozorovatel k něčemu a můj kámoš svoji roli ovládá na 100% a už mě několikrát dokázal dostal z opravdu pekelných situací.

Moje výbava

Tak moje výbava není nijak obsáhlá, bude to nejspíš tím že momentálně moje konto zůstává již nějakou dobu na 0 :). Ze začátku bych vám radil pročíst fora a přečíst si něco co má sniper nosit a používat, a pak se rozhodnout co všechno koupit. Já jelikož jsem lenivý a nijak zvlášť zručný člověk, který volným časem zvláště nepřekypuje tak jsem se rozhodl pořídit si hejkala z obchodu, konkrétně http://www.army-shop.cz/index.php?actio ... revstart=0 , je sice pravda že sniper si má svého hejkala udělat sám, ale to ať si každý sám určí jestli do toho chce investovat čas a trpělivost, nebo peníze. Jinak co se týče tohoto hejkalu tak jsem nadmíru spokojený, maskuje perfektně a není v něm takové horko jak jsem si zprvu myslel. Dále kromě hejkalu nosím na sobě případně nosí můj kolega – systém. V moji výbavě do boje nechybí flaša plynu, kuličky (nosím je v pouzdře od tzv. Šumáků, v kterém nehrkají, ale dají se použít i kapsle specielně pro tyto účely.) Celtu, barakudu, jídlo, pití, nůž, reflexku, lékarničku, PMR .. považuji za samozdřejmost a určitě alespoň pár z těchto věcí nosí každý.

Tréning, příprava na akci

Tak co se týče tréningu tak ten se snažíme provádět každý víkend, nebo v nějakém volném dnu.Náš tréning spočívá v tom, že se buď sami nebo v doprovodu zbytku teamu odebereme na odlehlé místo kde náš tréning začíná. V prvé řadě provedeme krátké rozcvičení a rozhýbání končetin a ostatních částí těla. Trénujeme v závislosti na naší poloze a okolí, např. Snažíme se co nejúčiněji zamaskovat kolegu přírodními věcmi co máme zrovna při ruce, nebo co nám daný terén a prostředí poskytne. Provádíme také různé simulace boje např. Plížení a následné zastřelení (zajmutí, vysvobození) VIP osoby. Nebo pozorování bunkru na který v zápětí zaútočíme a mnoho dalšího. Snažíme se operovat v týlu nepřítele což nám né sice vždy umožňuje moment překvapení. Tz. že nepozorované plížení, a pozorování nepřítele je naší hlavní prioritou. Další činnost, kterou na tréningu provádíme je cvičná střelba na stojící cíl, nebo pohybující-se, střelba na terč a podobné. Pokud dopředu známe obsah scénáře máme čas si náš postup natrénovat. Nejlepší je když se můžeme na akci dostat o dej dříve a všechno si projít a načrtnout si plán mapy a cesty kama se budeme uchylovat k našemu určenému cíli.V samotné akci se snažíme postupovat svojí vlastní cestou, nechodíme s jednotkou ale tvoříme tzv. Sniper sekci, která v rámci možností se snaží operovat sama, případně se řídíme rozkazy z velitelství.

Závěr

Závěrem bych chtěl jenom říci že snipeřina je běh na dlouhou trať a bude trvat hodně dlouho než v tomto oboru budete opravdu dobří a ostatní vás budou obdivovat, i proto těch nejlepších moc není.
Je možné že spousta jiných sniperů má jiné metody nebo fígle jak cvičit a zdokonalovat se, snad tento přízpěvek pomohl těm co se rozhodují nebo se chtějí stát snipery, nicméně napsal jsem zde jak to dělám já a můj kolega moje a názory jiných sniperů se mohou lišit.

_________________
Viva hrvatska !!
Za dom spremni !!


23 črc 2009, 14:18
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz