Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:44



Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
 Cyma 0.41B - MP5 RIS - recenze 
Autor Zpráva
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 úno 2010, 18:40
Příspěvky: 607
Nový příspěvek Cyma 0.41B - MP5 RIS - recenze
Rozhodl jsem se, že sepíšu menší recenzi na Čínskou empici - CM 0.41B. Je to moje první zbraň, tak sem nechtěl žádnou šílenost. Zbraň jsem koupil v Pražském Anáči někdy v zimě 2010 za 4200,- Kč. Chtěl jsem menší zbraň, pokud možno

kovovou s dobrým zpracováním těla, která by měla i nějáký ten potenciál k upgradu. Tohle všechno cyma splňovala a hlavně mi jí doporučili tady na fóru.

Obrázek


V krabici najdete zbraň, točák na 200-250 kulí, vertikální rukojeť, vyťerák hlavně, baterku 1400mAh 8,4V, "nabíječku" kterou naštěstí pán z Anareusu přešmik kleštičkama dřív než bych s ní zkoušel něco nabít, a pytlík 0.20g kulí nevalné kvality.

Obrázek

Výrobce udává:
Naměřená úsťová rychlost: 380-390fps
Typ střelby: jednotlivě i dávkou
Materiál těla: Kov
Váha: 2815g
Typ akumulátoru: v sestavě zdarma- 8,4V na 1400mAh+ nabíječka
Délka: 71 cm
HOP-UP: regulovatelný
Materiál: kov+ nilon
Zásobník: kovový Hi-Cap 200BB
Gearbox: v.2

Zpracování:
Zbraň je poměrně těžká, podobně jako originál. Z kovu je vše co je z kovu i na ostré zbrani, až na zadní mířidlo, které je bohužel z plastu. pažba a pažbička jsou z nylonu - pěkně zpracované, pevné. Téměř všechno sedí a je slícované jak má, až na téměř nepostřehnutelné kývání předpažbí. Tělo má matný povrch a imitace svárů a nýtů - vše v kvalitním provedení. Potěší kovový mechanismus natahování závěru, který je sice nefunkční, ale ve chvílích nudy si s ním můžete pohrávat. Ve vyhazovacím okénku se pak nachází regulace hop-upu. Obě mířidla jsou seříditelná, zadní pomocí šroubů, u předního posunujete po odšroubování šroubku celý vložený plíšek s muškou. Tlumič plamene se přichytává pomocí zvláštního pákového mechanismu, mě osobně na zbrani něják nesedí a proto ho nepoužívám. pod ním se nachází krytka pod kterou je levotočivý 14mm závit pro nasazení tlumiče. RIS předpažbí je vyrobeno na CNC, celé z hliníku, sedí dobře až na mikroskopické kývání. V základu k němu dostanete ještě 2 krytky. Zásobník je kovový - točák, v šachtě se kýve, ale trocha izolepy to spraví. Celkově je zbraň velmi bytelná a kvalitně zpracovaná.

Obrázek

Vnitřnosti:
Zesílený mech verze 2, nikde žádné otřepy, mech není křivý - 120 od GD by měl nějáý čas udržet. Ložiska 7mm kluzná-kovová. Trn je kovový i s ložiskem verze III. Kola, co k nim říct, no prostě jsou to kola, rovné zuby, pozor, nejde na ně zpožďovací vačka jelikož čudlík je větší než normálně (což zase vačku z části supluje). Vzduchotechnika žádný zázrak, možná podprůměr. Píst - plast a jeden kovový zub, plastová protitlaká hlava pístu má 1 těsnění, hlava válce taky plast - jedno těsnění. Válec nejspíš mosaz, díru má na správném místě, jinak hladký, kvalitní. Tryska - asi nejslabší článek, je průhledná plastová bez jakéhokoliv těsnění. Pružina by měla být 120ka, má obyčejné vinutí. Základní kabely jsou poměrně tenké a neohebné. Hop komora je plastová, ale těsní docela obstojně, hop se sám od sebe nerozjíždí(musíte ho přitáhnout). základní hop guma je katastrofická. Hlaveň by měla mít 6,04mm a přesnost je vcelku dobrá, na to že hlaveň má pouze 229 mm. Motor překvapivě silný zátěžák, tipuju, že by i tu 140ku zvládnul.
ObrázekObrázek




Upgrade:
Všem bych doporučil následující:
- Koupit novou hop gumu (já si vzal Systemu - černou) protože ta základní je na 2 věci.
- Vypodložkovat kola, jsou tam celkem vůle.
- Udělat novou kabeláž 1,5qmm s mosfetem (zbastleno doma, náklady pod 100 kč) - kadence se zvedla až nečekaným způsobem.
- Pokud si seženete dobrou nabíječku dá se existovat i s Čínskou baterkou, ale baterie vám i přesto moc dlouho nevydrží.
- Jelikož má zbraň pevnou pažbu, můžete do ní dát klidně velký akumulátor, Já si koupil lipolku z Hobbykingu za pár šupů - 3000mAh 40-50C tzn. tvrdá jak *****, kadence je opravdu dobrá a vystřílet se mi jí nepodařilo ani za 2 akce po sobě. K baterce samozřejmě adekvátní nabíječku, ať vás nenapadne použít tu Čínskou!

Obrázek


Další upgrade:
Pokud chcete pokračovat v upgradu, logickou volbou bude asi nová vzduchotechnika (Mám na cestě vzduch od Guru), M120 od Guarderu - pro jistotu a přesná hlaveň (Guru, KM, Prometheus).

Samozřejmostí je možnost přidělat gripy, lasery, svítilny... na RIS lišty, dále tlumiče kolimátory atd. Já si pořídil kolimátor Aimpoint od G&P.

Závěr
Za 4200,- jsem dostal velmi kvalitně zpracovanou zbraň, která by se zvenčí dala splést i se značkovými zbraněmi. Výkon se pohybuje odhadem okolo 120 m/s (bohužel nemám chrono) takže se vyrovnáte i delším zbraním v základu. Pokud uděláte

věci z doporučeného upgradu, dostanete velmi spolehlivou zbraň. Cyma 0.41B je vhodná pro všechny co chtějí dobře zpracovanou a výkonou zbraň za rozumný peníz.

+ Zpracování
+ Dobrý výkon i v základu
+ RIS lišty
+ pevná pažba - velká baterie
+ nízká cena
+ rychlá rozborka

- Špatná baterie a nabíječka
- Základová hop guma je špatná
- Kývající se zásobník a předpažbí
- podprůměrná vzduchotechnika

Komplet fotky ve vysokém rozlišení: http://screpheep.rajce.idnes.cz/Cyma_0.41B_-_MP5_RAS/
pozn.: Na fotkách je už nová 1,5qmm kabeláž s mosfetem a kolimátor Aimpoint.
PS - Všiml jsem si že se přední 14mm přechodka na tlumič kýve (takže se kýve i vše co na ni přidláte). Řešení je naštěstí velmi lehké - sundejte předpažbí a zatočte s vnější hlavní, jako byste ji chtěli "našroubovat" do přechodky . Tadá

- přechodka se už nekýve.








Recenze je psaná pro airsoft-forum.cz, jakékoliv kopírování bez souhlasu autora ZAKÁZÁNO!

_________________
Jak na lipolky
__________________________________________
M4A1 G&P SHS M130 - 1.99J 17bb/s
AKS-74U Cyma M120 - 1.58J 25bb/s


09 bře 2011, 18:22
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvek: 1 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz