Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 13:26




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 
 Získávání vody 
Autor Zpráva
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Získávání vody
Pokračování odtud: viewtopic.php?p=159795#p159795
Citace:
když už jsme u té vody ... co tahle sranda? http://www.alfatactical.cz/detail/23464 ... elena.html jinak možná by stálo za to o vodě, jejím získání a čištění udělat vlastní vlákno, protože to se kurva hodí

Mě to přijde na 100l děsně drahý, na 80l mi stačí Sanosil DDW za 70kč. Jasně chemie je něco jinýho než filtr, ale prostě mi to přijde drahý.

Steripen s UV lampou stojí mezi 2000-3000 a je na 8000l vody.
http://www.rockpoint.cz/filtr-na-vodu-s ... 61309.html
nějaký povídání: http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... kYh083CmKg
Samozřejmě že oproti keramický MSR pumpě to je míň odolný atomovýmu výbuchu, ale docela mě ten systém zaujal.

-------------------------------------------------
Pár citací o vodě z postapo vlákna:

vanhouten píše:
jo takhle to myslis. je to mozne. nicmene je to fakt poucne.

jj bez elektriny je to v kopru. lidi jsou zvykli na svuj standart a bez nej jsou fakt v prdeli. stacilo na nasem mini sidlisti (asi 4 panelaky), kdyz na tyden vypnuli teplou vodu kvuli udrzby. stacilo se projit a slo slyset vsechny jak nadavaji a ze se jezdi sprchovat ke znamym :D

treba moje mati bydli v dosti kopcovitem terenu na valassku, kde se v zime normalnim autem clovek proste nedostane, takze ani vodovod nema a je zavisla na studne (45 metru hluboke) a pred nejakym rokem zpet si milionar postavil obrovsky barak, nechal si taky udelat studnu a z ni si napousti ten 20 metrovy bazen co ma ve sklepe. tudiz cely kopec, kde bydli asi 1/3 vesnice je bez vody, ti co bydli dole to maji jeste docela dobre, jelikoz tam maji ricku, tkaze tam podzemni voda nejaka je, ale ti co bydli vyse (moje mati) jsou naprosto bez vody. vodu nemaji kazdy rok cca od cervna do doby nez zacne tat prvni snih. sice vodu vozi domu v barelech a ted meli uz i 1000 litrovy barel na zahrade, ale nezda se to, tech 1000 litru padne za par dni a kdyz mrzne voda v barelu mrzne taky.

mnoho lidi si to neuvedomuje (ja si to taky neuvedomoval), ale zit bez vody je opravdu peklo a je to peklo i v pripade ze si ji muzu dovazet (coz v jejich podminkach byl v zime kurva problem). nechtel bych zazit to peklo ze by pitna voda nebyla nikde (viz clanek).


reyes102 píše:
Voda... to je fakt základ, vždyť stačej tři dny a je po vás, při fyzický zátěži v létě stačí 24h bez vody a můžete to pomalu zabalit... napít se zkažený vody vaši smrt jen urychlí, takže toto nepodcenit. V horách je silnejch zdrojů dost, ale vidím problém v tom že nebudete jediní kdo k nim půjdou, takže se vracíme k tomu že i k získání vody může být potřeba kvér a spolehlivej kámoš. Ve městech je to mnohem horší, tam pitná voda kromě vodovodu není nikde - no a jak dlouho asi pojede vodárna bez elektriky a jak dlouho vydržej zásoby v obchodech? Takže tady bych to ideálně řešil fakt velkou zásobou prostředků na čištění vody. Jo je to velká investice pokud by to mělo být třeba na půl roku pro 10 lidí, ale taky je to základ. Jinak co naopak moc nestojí tak mít barák uzpůsobenej tak aby se dalo chytat maximum dešťovky, opět v paneláku je to problém, ale v domku už je to rozumnej nápad na to čím začít. Já se pochlubím že po vydatným jednodenním dešti tady zásobu 1000l udělám :mrgreen:

_________________
http://www.Sniperblog.cz


09 črc 2012, 18:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Získávání vody
jako mě se na tom filtru líbí to, že tam naberu bůh ví jakou louži a prostě to odfiltuju ... když by jsem chlastat jenom chemicky upravenou vodu, tak nemůže djít ke zdravotním problémům?

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


09 črc 2012, 18:23
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Získávání vody
K masovým filtracím v zemích třetího světa se používá pokud vím chemie a ne filtry. Když potřebuješ hektolitry vody tak filtr je pomalej. Samozřejmě že když nabereš vodu z louže plnou bordelu, tak chemie zničí bakterie, viry atd., ale špína tam zůstane. Takže buď sehnat čistou vodu, nebo udělat jednoduchej filtr - stačí petflaška, nějaký kusy látky, písek, dřevěný uhlí, listí atd. navrstvit to na sebe - seshora od nejhrubšího materiálu po nejjemnější, vrsty oddělit látkou (pokud možno žádný impregnovaný maskáče, ale něco čistýho). Necháš vodu překapat a měla by být čistá, teoreticky i samotný dřevěný uhlí by mělo zlikvidovat ty breberky, ale po přefiltrování bych to buď převařil, nebo použil chemii.
Pokud bys chtěl slušnou pumpu tak asi MSR, za nějaký 2500kč nebo kolik to přesně stojí máš filtr na 2000 litrů. http://www.56pssk.com/c/23/vodna-filtra ... iworks.htm

_________________
http://www.Sniperblog.cz


09 črc 2012, 18:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Získávání vody
Co si myslíte o destilaci vody? Je to podle mě jedinej způsob jak vyčistit průmyslově znečištěnou vodu, ale je to hodně energeticky náročný a destilka jak známo není zrovna moc pitná... někdo nějaký postřehy/nápady/zkušenosti?

_________________
http://www.Sniperblog.cz


09 črc 2012, 20:58
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Získávání vody
Ano zkoušeli jsme to, ale pro náš jakožto nezkušené to bylo poměrně dost náročné, hlavně na čas. U toho bys musel prosedět pár dnů aby sis vytvořil nějakou tu zásobu vody. Ale jestli bude pitná to nevím. :)

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


09 črc 2012, 21:38
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán

Registrován: 19 bře 2012, 18:37
Příspěvky: 347
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Získávání vody
pitná bude, ale za chvíli budeš trpět nedostatkem minerálů...

_________________
Nelíbí se mi projekt ČFA a nehodlám jej podporovat
http://plejk.wgz.cz/rubriky/uvodni-stranka


10 črc 2012, 15:34
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 01 led 2012, 15:17
Příspěvky: 69
Bydliště: SR - Trenčín
Nový příspěvek Re: Získávání vody
Sledujete na PRIMA COOL Experiment kolonie I. ??

V prvej časti ako základ si kolonia zabezpečila vodu, spravili filter (drevenné uhlie, piesok, drevenné uhlie, piesok) a filtrovali dažďovú vodu rovno zo strechy skladu (aj z rieky) a potom ju prevárali a pili.
Hadam to prežijú do konca 70-teho dňa :D

_________________
AK74un custom


10 črc 2012, 18:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 17 úno 2011, 16:57
Příspěvky: 229
Nový příspěvek Re: Získávání vody
MikeL píše:
Sledujete na PRIMA COOL Experiment kolonie I. ??

V prvej časti ako základ si kolonia zabezpečila vodu, spravili filter (drevenné uhlie, piesok, drevenné uhlie, piesok) a filtrovali dažďovú vodu rovno zo strechy skladu (aj z rieky) a potom ju prevárali a pili.
Hadam to prežijú do konca 70-teho dňa :D

První řada je vcelku o ničem lepší je druhá řada která běžela půl roku před tou první :D Ale bohužel skončila tak že by měla být řada další ale k tomu se amíci nějak nemají tak mě to vcelku zklamalo ale hodně jsem se v té druhé řadě přiučil doporučuju zhlédnout...

_________________
“Semper Fidelis”
NAVY SEAls team. 54/sx/NST-6: Jednotku napodobujeme podle sebe,protože jsme si ji upravili.
Elvis z Prahy:Chytří érsoftpražáci nesimulujou pouštní jednotky


10 črc 2012, 19:16
Profil
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 17 dub 2011, 17:45
Příspěvky: 611
Nový příspěvek Re: Získávání vody
stačí i živočišné uhlí rozdrtit na prášek dát na látku nebo filtr papír a přelít přes to párkrát vodu

jinak nejjednodušší je vodu převařit

_________________
Per Mare, Per Terram

Challenges:
Nešika, Zkrvavené BB, Vítězství nebo smrt, a mnoho dalších....


10 črc 2012, 19:48
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Získávání vody
Husky píše:
jinak nejjednodušší je vodu převařit

Na jednu stranu jo, ale na druhou stranu zkus si převařit 10l vody někde v zimě. (10l je řekněme pro pětičlennou skupinu tak na den)
Převařit neznamená ohřát, ale skutečně vařit tak 7 minut. Na to je potřeba víc paliva než si leckdo myslí. Takže určitě se hodí znát i jiný možnosti.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


10 črc 2012, 21:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 17 dub 2011, 17:45
Příspěvky: 611
Nový příspěvek Re: Získávání vody
reyes102 píše:
Husky píše:
jinak nejjednodušší je vodu převařit

Na jednu stranu jo, ale na druhou stranu zkus si převařit 10l vody někde v zimě. (10l je řekněme pro pětičlennou skupinu tak na den)
Převařit neznamená ohřát, ale skutečně vařit tak 7 minut. Na to je potřeba víc paliva než si leckdo myslí. Takže určitě se hodí znát i jiný možnosti.



souhlasím s tebou, jinak získat vodu jde i tak že vezmeš igelitový pytel a navlečeš ho na rostlinu ( tam kde je nejvíce listů) voda se z ní začne vypařovat a máš ji.

_________________
Per Mare, Per Terram

Challenges:
Nešika, Zkrvavené BB, Vítězství nebo smrt, a mnoho dalších....


11 črc 2012, 11:16
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Získávání vody
Jo to je v každý příručce, ale nějak jsem to ještě nezkoušel... schválně teď na táboře udělám nějaký pokusy, :) času i prostoru bude na podobný srandy dost. Kdyžtak dám vědět jestli budou nějaký zajímavý poznatky.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


11 črc 2012, 11:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Získávání vody
jde to, ale je to extremne zdlouhave a moc vody z toho neni. tohle je spise pouzitelne nekde kde jednak vetsi teplo nez u nas a taky kde je vetsi vlhkost nez u nas. nerikam ze to nejde, ale je to fakt opruz za par kapek :)


11 črc 2012, 11:43
Profil ICQ
Podplukovník
Podplukovník

Registrován: 17 dub 2011, 17:45
Příspěvky: 611
Nový příspěvek Re: Získávání vody
vanhouten píše:
jde to, ale je to extremne zdlouhave a moc vody z toho neni. tohle je spise pouzitelne nekde kde jednak vetsi teplo nez u nas a taky kde je vetsi vlhkost nez u nas. nerikam ze to nejde, ale je to fakt opruz za par kapek :)


kdyby si někde ztroskotal tak by si byl za pár kapek rád

_________________
Per Mare, Per Terram

Challenges:
Nešika, Zkrvavené BB, Vítězství nebo smrt, a mnoho dalších....


11 črc 2012, 17:40
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Získávání vody
kdybych ztroskotal tak je to jina. bral jsem ze se bavime o ziskavani vody v nasich koncinach.


11 črc 2012, 17:59
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Získávání vody
tak k tom igelitu na rostlinu. Docela trvá než z toho dostaneš trochu vody. Počítej tak za 2h tak 1dcl ani ne ... ale zase na druhou stranu, připravit to trvá pár vteřin, tak těma igelitama můžeš obalit x desítek rostlin a pak už z toho něco dostaneš :)

dále k převařování vody. Můj názor a i názor pár lidí je takovj, že jí stačí dostat do varu. Protože větinu bakterií a virů zabije teplota 70°C zbytku je pak jedno, jestli je vaříš 10s nebo 10 minut :) takže to nemá smys :)

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


15 črc 2012, 11:19
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 23 úno 2010, 18:36
Příspěvky: 3178
Bydliště: 34UCA073165
Nový příspěvek Re: Získávání vody
misi píše:
dále k převařování vody. Můj názor a i názor pár lidí je takovj, že jí stačí dostat do varu. Protože větinu bakterií a virů zabije teplota 70°C zbytku je pak jedno, jestli je vaříš 10s nebo 10 minut :) takže to nemá smys :)


treba zarodky sneti slezinne prezijou i kdyz je varis 15 minut. je to extrem, ale tim ze dostanes vodu do varu, rozhodne zahubis vsechno. nektere svinstva (zvlaste viry) vydrzi opravdu hodne.


15 črc 2012, 21:59
Profil ICQ
Rotný
Rotný

Registrován: 20 črc 2012, 20:51
Příspěvky: 23
Bydliště: Kousek od Plzně
Nový příspěvek Re: Získávání vody
Na Youtube jsem narazil na člověka, kterej dělá různé videa o tom, jak přežít, tak má i díl o vodě, určitě se na to podívejte.

http://www.youtube.com/watch?v=2bJsqSv-CrU&feature=related


28 srp 2012, 14:12
Profil
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Získávání vody
¨narazil jsem na další zajmavou věcičku a to tohle
http://www.militaryrange.com/preziti/fi ... a-purecena
cena na 1L přefiltrované vody je 4kč, což není tak hrozné(chemie stojí více), je to malé, takže se to dá snadno narvat do kapsy neb kpz :)

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


22 říj 2012, 00:20
Profil ICQ
Nadpraporčík
Nadpraporčík

Registrován: 12 bře 2009, 23:52
Příspěvky: 110
Nový příspěvek Re: Získávání vody
tak na získávání vody v našich končinách si opravdu nemusíme na nic hrát. EASY, otázka peněz a vkusu.
Kdo si chce hrát tak chemie.....hehe..., ale většina lidí v (včetně mé maličkosti) armádě se po totální sterilizaci vody akorát posrala a ještě víc dehydratovala :D
No a většina filtrů co jsme měli třeba z ROCKPOINTu apod tak byla v poho. Ale každej člověk to má jinak.

Osobně si myslím youtube je toho plnej. Ale raději bych si troufnu sestavit si improvizovaně filtr než bych hledal složky a vytvářel chemickou instanci aby mi vyčistila louži co jsem našel.

S vyvařováním určitě 5-10min, ale jistota není nikdy. Proto moje rada, v rámci softu se na to vyserte, je tady tolik sraček že nikdy nevíte co si přitáhnete domů a nakazíte polovinu školy,práce, rodiny atd... (popřípadě prosedíte nad dírou celej protector:D )

_________________
CHIEF INSTRUCTOR of COMBAT SAR
http://www.csar.cz


12 dub 2013, 13:34
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz