Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 13:12




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 KA Thompson (full metal, real wood) 
Autor Zpráva
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 17 srp 2014, 14:36
Příspěvky: 42
Nový příspěvek KA Thompson (full metal, real wood)
Servus,
Dávnejšie som si kúpil túto zbraň (aj kvôli reenactmentu) a mám ju stále v základe. Je super aj spoľahlivá a vrelo odporúčam. Lenže ako človeku, ktorý rád hrá solo a napáda zo zadu, mi začína trocha vadiť menšia nepresnosť keďže sa snažím hrať na singleshot kill kvôli ne prezradeniu. A tak sa chcem popýtať čo by bolo dobré vymeniť tak, aby som zvýšil presnosť zbrane. Dá sa dosiahnuť väčšia presnosť aj ťažšími guličkami nech majú menšiu šancu sa vychýliť vo vánku? ďakujem za pomoc vopred


04 zář 2017, 22:22
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: KA Thompson (full metal, real wood)
Čauko, ako niekoľkoročný majiteľ tejto perfektnej zbrane ti napíšem svoj skromný názor na celú vec. (Tiež môžem vrele odporučiť )
Niečo k mojej zbrani, vymenil som len hlavu valca za hlavu valca V.6 od ASG ultimate a základnú trysku za POM trysku s tesniacim krúžkom. Všetko ostatné je základ + aktívna brzda od jefftronu. Čo sa týka presnosti, tak zbraň pri full aute má príjemný rozptyl a po pridaní mosfetu reálnu kadenciu, ktorá ani v základe nebola vôbec zlá. Ten rozptyl ma na tomíku narozdiel od iných zbraní práveže baví. M1A1 je proste čistokrvné full auto SMG ktoré to proste natvrdo sypalo hlava nehlava do radov nepriateľa. Už v základe táto zbraň bere guličky od 0,25g až po 0,3 a je to paráda. Ako však plynul čas, začalo sa u mojich zbraní doma zjednocovať strelivo od 0,3g vyššie. S týmto strelivom je zbraň presnejšia ako s 0,25. Časom som vymenil hop gumu za Maple Leaf a taraz s Tomíkom veselo chrúpem všetko od 0,3g až po 0,4 s krásnym dostrelom a menším, no stále príjemným tomíkovským rozptylom pri konci trajektórie strely. Vzhladom na cenu a kvantitu pri full auto zbrani však uprednostňujem stále 0,3g max 0,36g. Pekne si poradia s vegetáciou, dostrel je super.

Takže čo vymeniť aby si dosiahol lepšiu presnosť na singleshot?
Už v základe strielaj minimálne 0,28 - 0,3g strelivo, ideálne BLS a GG.
Môžeš vymeniť hop gumu za ML a ustáliť to na 0,3g strelive, perfektne si to rozumie (0,3-0,36g .na 0,4g tiež super, no BB letí dlhšie k cielu a ďalšie mínus - cena/kvantita)
Môžeš vymeniť aj hlaveň za presnú ale tu by som sa vyjadril nasledovne.

Robíš reenactment so zbraňou M1A1 čo je čistokrvné SMG už od svojej podstaty.
Ak robíš RA tak ti určite nemohlo uniknúť ako boli tieto a tomíku podobné zbrane používané a na čo boli stavané. Je to proste Rock´N Roll a toto tomík nezapre dokonca ani vo svojej airsoftovej verzí. Na to ako ho používaš a chceš používať táto zbraň nieje vhodná a stráca tak svoj potenciál na bojovom poli. Napádať zo zadu? Super, ale žiaden singleshot a vypariť sa, ale zadupať do zeme. Rýchle prepady atď.
Na to čo chceš by už možno bol lepší Garand na long range sharpshooting alebo nejaká opakovačka ako springfield alebo korystné K-98 atď. Na záškodnícke akcie ďalej M1 carabine.

Môj finálny verdikt znie :
Máš tieto možnosti...
a, vymeniť taktiku
b, vymeniť zbraň
c, určite vymeniť strelivo za ťažšie, hop gumu za Maple Leaf, (hlaveň by som skúsil až ak by si stále nebol spokojný) a na singleshot a bleskovú odozvu spúšte pridať mosfet.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


05 zář 2017, 17:42
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 17 srp 2014, 14:36
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: KA Thompson (full metal, real wood)
Diki za radu, asi zmenim taktiku a k tomu moznost C :D a ohladom baterky by si mi doporucil kolko voltovu? Ohladom pazby, to drevo sa samozrejme doskrkava. Nechavas to tak alebo to občas nejako osetris?


09 zář 2017, 12:21
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: KA Thompson (full metal, real wood)
Keď som tomíka priniesol prvý krát na akciu ešte bez mosfetu s 8,4V 4600 Ni-Mh baterkou všetci sa ma pýtali či tam mám lipolku :-D Po pridaní mosfetu sa kadencia ešte o kúsok zlepšila.
Takže primárne používam stále 8,4V Ni-Mh batériu s veľkými článkami k plnej spokojnosti a akurát sa vôjde aj do pažby. Konektory mám prerobené na XT 60. Ak používaš Li-Pol batérie tak viac ako 7,4V netreba a odozva je perfektná. Zo srandy som tam dal 11,1 V Liplku a to už bolo na moje gusto moc. Každopádne zbraň to krásne zvládala a aj tlačáky stíhali pekne podávať. Takže ak nepoužívaš lipolky tak 8,4 až 9,6v (8,4 vôjde aj s veľkými článkami , 9,6 len s malými) A ak ideš lipol tak 7,4V 2.2.
Čo sa týka pažby tak škrabance som ošetroval buď obyčajnou tmavo hnedou fixkou alebo moridlom na drevo, pretože pod lakom je drevo svetlejšie. Inak vyzerá patina na WW2 zbraniach super. Ak by som tú pažbu doškriabal moc tak ju proste celú ošmirglujem a namorím ale vyzerá to tak že tento scenár nebude potrebný. Čo sa týka predpažbia chcel som kupovať origo na ostrý tomík ale pôvodné kupodivu stále vyzerá ako nové, takže to len tak do budúcna lebo mám úchylku v tom keď mám na WW2 softke dačo z ostrej.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


10 zář 2017, 10:34
Profil
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 17 srp 2014, 14:36
Příspěvky: 42
Nový příspěvek Re: KA Thompson (full metal, real wood)
No používam LiPo tú čo si aj odporúčil :D ale ďakujem za rady a tiež to predpažie vyzerá u mňa nejak stále novo.


10 zář 2017, 16:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz