Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:36




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 128 ] 
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 pušky z WWII 
Autor Zpráva
Desátník
Desátník

Registrován: 01 srp 2013, 17:52
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Re: pušky z WWII
Zdravím, plánujem sa postupne pustiť do reenactingu (u nás na východe 2. svetová v airsofte moc populárna nie je) a pozerám sa po nejakej americkej zbrani z obdobia 2. svetovej a zišli by sa mi nejaké postrehy.
V skratke, pozeral som na M1 Garand od A&K a taktiež na M1 Thompson GBB od WE (tam ma trocha odrádza plast a u garanda je problém s dostupnosťou zásobníkov) máte s týmito zbraňami nejaké skúsenosti?

Vopred ďakujem


28 lis 2018, 22:01
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: pušky z WWII
Garanda jedině od ICS. Hraju dlouhodobě s kolegou co jede Rangers, původně měl plynovyho Garanda (tušim že taky od ICS), ale byla to problematická zbraň, soustavně záseky při výkyvu teplot apod. Přesel na aeg garanda a nemůže si stěžovat, tělo/zpracování topovka. Jeho brácha má Thompsna od King Armsu a taky je spokojenej.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


28 lis 2018, 22:48
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: pušky z WWII
No ak chceš robiť US WW2 tak ti môžem vrele odporučiť King Arms Thompson M1A1 drevo/kov. Písal som tu naň aj "recenziu" a perfektne mi slúži dodnes. Určite sa vyhni Cymáckemu Tomíku. Ak chceš Garanda bohužial stále jedine AEG. GBB Garand dodnes nikto poriadny nevyrobil a Marushin je za tie prachy príliš kazový a nedosať naň diely.
Garand by som ja osobne bral od G&G potom ICS a ďalej najlacnejšia možnosť je od A&K.
Ďalšia krásna možnosť je plynový Springfield M1903A3 od G&G. Drevo/kov..paráda. Ja som si vyrobil verziu A4 z KJWM700 + origo kovanie a drevo.
Ďalej Carabine M1 od King Arms bohužiaľ len v CO2..inak by som ju už mal doma. Krásna zbraň a podľa toho či chceš robiť para alebo infantry by si si vybral buď folding alebo solid verziu.
K WE M1A1..dá sa naň dať originál drevenné pažbenie..no chce to úpravy a najhoršie je na tom pažbička. Back up potom M1911A1 od KJW poslúži parádne no momentálne by som dal šancu aj Coltu od G&G.
Samozrejme netreba zabúdať ani na M3 Grease Gun. Ideálne od ICS ale robí ho už aj Snow Wolf a neviem či nie aj AK.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


28 lis 2018, 23:30
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 01 srp 2013, 17:52
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Re: pušky z WWII
Ďakujem za reakcie
Popravde na toho thompsna od King Arms som pozeral, avšak na moje prekvapenie je prakticky všade vypredaný a rovnako je na tom aj verzia z plastu. A plynový thompson predáva známy za 200€ tak by možno stál zato a pažbenie som pôvodne premýšľal dať niekde vyrobiť (u nejakého šikovného stolára napr.)
U Garanda od A&K ma najviac zaujala cena, necelý 300€ za drevo+kov vyzerá lákavo, no kvalita tam určite nebude najvyššia.
Grease gun som vždy nenávidel :D
Pozeral som tiež na Browning M1918 no taktiež málo kde nájsť a niekde kde sa nájde sú ceny dosť prestrelené... vyzerá to teda na lov King Arms


29 lis 2018, 00:13
Profil
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: pušky z WWII
jooo na BAR jsem uplně zapomněl, ten jsem měl dokonce sám pujčený. Od A&K s custom dřevěným pažbením (origo se dodaval s plastem). Pěkná sranda, má to dokonce točát ale strašně rychle se vystřílí :-D

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


29 lis 2018, 01:36
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: pušky z WWII
Ku tomu A&K Garandu, ono to nemusí byť vyložene špatná zbraň už z krabice, no nejakú tú stovku za G&G alebo ICS by som rozhodne priplatil. A&K používa totiž mechabox ako TM, CM a AGM M14ky ktorý ja osobne moc nemusím. Zato G&G je totálna tehla a ICS má tiež solidný kúsok. BAR je fajn, nie tak častý..aj keď sa to docela prenese a tie točáky nič moc no.
Najhoršie je toto hľadanie, čo kde majú skladom a ideálne vychytať ešte aj nejakú zľavu. Keď už zoženieš zbraň tak ťažko zohnať zásobníky a naopak. Zabere to dáky čas ale nakoniec sa určite podarí :-D

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


29 lis 2018, 10:25
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 01 srp 2013, 17:52
Příspěvky: 9
Nový příspěvek Re: pušky z WWII
Na toho Garand od ICS aj G&G práve pozerám a musím jednoducho uznať, že Garand je proste sexy :D A výhoda je, že obe sa dajú zohnať aj v Česku, už len vybrať ktorú. No ešte skúsim pohľadať aj toho thompsna od King Arms... kto by nechcel vyzerať ako Captain John H. Miller :lol:
Presne to ako píšeš na konci, ale som trpezlivý človek tak len hľadať, hľadať a hľadať a snáď keď chalani u nás uvidia tie zbrane tak sa niekto tiež nechá poblázniť a pridá sa k WW2
K tomu BARu ako ste obaja napísali, ten točák ma fakt odrádza
(Mal by som aj nejaké otázky ohľadom WW2 softu mimo zbrani, môžem sa niekomu z vás ozvať cez správu nech nejdem offtopic?)


29 lis 2018, 12:29
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: pušky z WWII
No problem, robím 101st. Airborne. Nie uplne pure reenactment, skôr druhoválový soft s prihliadnutím na to aby to aj autenticky vyzeralo a postupne sa to zlepšuje. Žiadne veľké excesy. Inak tuna som na to tiež bohužiaľ sám :-D Ale chodím takto niekedy aj na klasický soft a zabavím sa. WW2 zbrane proste milujem a celkovo druhoválová tématika mi je blízka. Takže keď dosoftím tak si určite zopár vecí ponechám ako zberateľské kúsky na dekoráciu :-)
No a Garand je Garand..stále čakám či si ešte niekedy splním môj dávny softový sen a niekto vyrobí schopného GBB garanda :-D Elektrickým už pár rokov odolávam práve vďaka M1903 springfieldu a Thompsonu aj keď mi to občas nedá spávať :-D
Teraz zas poškuľujem po plynovom enfielde od GG ktorý vyzerá proste luxusne.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


29 lis 2018, 13:05
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 128 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz