Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 07:54




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
 Well L96 Mb-01 mazání 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 01 srp 2017, 23:08
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Well L96 Mb-01 mazání
Zdravím. Doufám že tohle téma zde ještě nebylo, ale v každém případě bych se chtěl zeptat, jestli se nějak a něčím maže i vnitřek válce. (Je třeba promazat pružinu s pístem?) A jinak by ještě stačil promazat válec zvenku pokud se nepletu že?
Předem díky za odpověď.


02 říj 2017, 18:24
Profil
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 02 zář 2013, 11:15
Příspěvky: 273
Nový příspěvek Re: Well L96 Mb-01 mazání
Pouze LEHCE stříkni silkal nebo olej na šicí stroj dovnitř válce a rozetři. Hlavu pístu nemusíš mazat, ta si to pak přebere z válce. Zvenčí mázni také, ať to hezky klouže, ale nepřežeň to, méně je někdy více.
Pružinu nemaž, maximálně můžeš trochu máznout vazelínou trn.


02 říj 2017, 19:48
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 21 kvě 2010, 13:04
Příspěvky: 35
Nový příspěvek Re: Well L96 Mb-01 mazání
Mike_223 píše:
Pouze LEHCE stříkni silkal nebo olej na šicí stroj dovnitř válce a rozetři. Hlavu pístu nemusíš mazat, ta si to pak přebere z válce. Zvenčí mázni také, ať to hezky klouže, ale nepřežeň to, méně je někdy více.
Pružinu nemaž, maximálně můžeš trochu máznout vazelínou trn.



Cus, k te pruzine -- subjektivne mi prijde maznuta pruzina o chloupek tissi jak uplne sucha (ale je to jen muj pocit).
Sam mazu pruzinu tak, aby mela na sobe mastny filtr.
Pak vnitrek a vnejsek tez (ale nikoliv silikonovym olejem, nybrz silikonovou vazelinou [ve spreji, konzistence mi prijde "tak akorat") ... prijde mi ze lip drzi, min "caka" & udrzuje dyl mastny filtr na valci).

Jinak klido sem s nazory jestli je to dobry napad (silikonova vazelina ve spreji), ci nikoliv. Sam jsem to spachal jako "pokus" a zatim jsem nad miru spokojeny. Jen nevim jestli mi treba nejaka "nevhodnost" neunika.
Je hustsi, lip drzi v mistech kde dochazi k vestimu kontaktu.

_________________
___
J&G - Bar-10
ARES - Amoeba [AM-016]
E&L - SBR (Platinum) [EL-A146-C]
P&J - SR25
D-Boys - AK-74SU [RK-01W]
___
WE - HI-CAPA 5.1 Dragon A
TM - Smith & Wesson M&P9


03 říj 2017, 10:22
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Well L96 Mb-01 mazání
Vyskúšal som takmer všetko a najlepšie sa osvedčilo poriadne umyť vnútro válca aj tesnenie hlavy piestu a používať na sucho podmienka je správna veľkosť tesnenia. Nakoľko pri stláčaní vzduchu vznika teplo akékoľvek mazadlo po čase stvrdne a následne spôsobuje netesnosť silikon navyše viaže prach a špinu.


03 říj 2017, 17:36
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 21 kvě 2010, 13:04
Příspěvky: 35
Nový příspěvek Re: Well L96 Mb-01 mazání
m.ape píše:
Vyskúšal som takmer všetko a najlepšie sa osvedčilo poriadne umyť vnútro válca aj tesnenie hlavy piestu a používať na sucho podmienka je správna veľkosť tesnenia. Nakoľko pri stláčaní vzduchu vznika teplo akékoľvek mazadlo po čase stvrdne a následne spôsobuje netesnosť silikon navyše viaže prach a špinu.



Jasne, tak udrzba (rozdelat, vycistit, (pre)mazat) beru jako standart. No na sucho se mi zda ze je proste zbran hlucnejsi, uz jen samotne natahovani ... No a tez zbran ma tendenci vice rezonovat ...
Mam Bar10tku s ocelovym valcem, aspro zero triggerem setem a proste nasucho je hlucna :-) Jine zbrane se mohou chovat asi jinak -- takze vazne co pisu je jen subjektivni popis. Tak ci tak dik za info.

PS: Jinak k cisteni, zbrane rozdelam parkrat do roka, nebo ve chvili kdy klesaji FPSka (coz se mi u BARu nestalo, ale u AEG pri uzivani samozrejme ano) -- kdyz to clovek jednou za cas promeri, tak to je docela dobry ukazatel (tedy = dokud strili jak ma, nesahat .....), nebo dle toho jak casto je uzivam

_________________
___
J&G - Bar-10
ARES - Amoeba [AM-016]
E&L - SBR (Platinum) [EL-A146-C]
P&J - SR25
D-Boys - AK-74SU [RK-01W]
___
WE - HI-CAPA 5.1 Dragon A
TM - Smith & Wesson M&P9


04 říj 2017, 09:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 5 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz