Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 12:14




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Hop-up, + tryska 
Autor Zpráva
Četař
Četař

Registrován: 03 dub 2020, 08:39
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Hop-up, + tryska
Dobrý den,
nedávno jsem tu řešil,že moje CA 15 nestřílí.
To už je dnes vyřešeno,mám však pár dotazů.
Jakmile jsem rozběhl mechabox (byl špatný píst atk)
Tak jsem zkoušel zbraň nepodávala kuličky.. věděl jsem,že mi má dojít nová hliníková tryska tak jsem se toho nebál.
Když jsem se díval přes zasobník a zkoušel prstem dávat kuličky,tak šlo vidět že tryska je moc dlouhá a nepustí kuličku až dolů tak jsem brousil a zkoušel asi 10-15x než jsem ji zbrousil tak, že zbraň ted podává každou kuličku (ale přijde mi to až směsné jak je ted malá) :D a když mi ted má dojit nová hliníková tryska mam postupovat stejně ? nebo je chyba někde jinde ?
A ovlivňuje to výkon zbraně ? přece jenom když jsem tak zbrousil trysku tak je tam větší průměr kterým jde vzduch ke kuličče :)

Druhé foto a dotaz je následovný. Mám hop-up naražen tak na mechaboxu,že ho nemůžu štelovat když je zbraň složena je zaseknutý... musím rozdělat zbraň potočit nahorů nebo dolů (to jde krásně) poskládat zbraň a zase znova.. no hruza :D Co s tím ?

Díky moc.


Přílohy:
hop_up.jpg
hop_up.jpg [ 30.67 KiB | Zobrazeno 4704 krát ]
tryska.jpg
tryska.jpg [ 35.2 KiB | Zobrazeno 4704 krát ]
11 dub 2020, 21:35
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Hop-up, + tryska
Ak si si istý že máš správne usadený a nevyosený mechabox a všetky čapy atď. tak by sa toto diať nemalo. Prípadne môže byť problém dakde v prechode vonkajšia hlaveň - upper receiver. Alebo lower - upper. Ak nepoznáš pôvod zbrane ťažko povedať z čoho je zbastlená.
Komora ale má byť na čelo mechaboxu narazená pokiaľ možno čo najviac ale nemalo by dôjsť k zamedzeniu regulácie. Občas to trocha drie, ale ak je všetko v osi tak by nemalo. Mám dojem že tá zbraň je tak trochu deduško a chcelo by ju poriadne zrepasovať, dorovnať a doladiť :D Každopádne najjednoduchšie ( najlacnejšie) čo môžeš urobiť je vziať to regulačné kolečko, šmirgeľ a vŕtačku a "stočiť" jeho priemer po to ozubenie z druhej strany. Len to moc neprehnať lebo potom ti hrozí že ti tie kolečká budú preskakovať.
Tryska/podávanie :
Tryska má veľký vplyv na výkon. Tým že si zväčšil vnútorný priemer ti paradoxne výkon klesne. Tryska a jej nos má čo najtesnejšie doliehať na límeček hop-up gumy. Preto je tam to skosenie ktoré sa pri skracovaní trysky vždy snaž ako tak zachovať a snaž sa vyhnúť výsledku ako máš na foto. Trysku skracuj znova tak že ju upneš do vŕtačky a pod uhlom ju zbrús opäť napr. na brúsnom papieri. Ďalej to že ti tryska nepustí BB do komory keď tam láduješ guličky prstom je normálne. Tryska nie vždy zastaví v takej polohe aby to bolo možné a komora sa "otvorí" počas cyklu len v určitom bode na krátky čas. Takže keď príde nová tak ju hneď neskracuj ale najprv vyskúšaj. Zatiaľ skús či nieje chyba v zásobníku.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


11 dub 2020, 22:08
Profil
Četař
Četař

Registrován: 03 dub 2020, 08:39
Příspěvky: 15
Nový příspěvek Re: Hop-up, + tryska
Super díky.. Zbraň je stařešina to je pravda :D
k trysce..zkoušel jsem vždycky čtyří zásobníky a nepodávalo a začalo to podávat až v téhle hrůze :D Zajímave je že predtím jsem ji nemusel zkracovat a podávala normálně.. (když semtam vystřelila) je tam klasická tryska na m16/m4 délkou..A měnil jsem tam jen píst, a ramínko podavače.
Ted zbraň chodí dobře (motorově). Jen se mi zlomila hlava pístu (trošku), tak jsem to slepil a funguje to,v týdnu mi má právě dojit nová hlava pístu, hlava válce + tryska (koupil jsem to v setu) tak to všechno vyměním.

Jinak čepy mi sedí všechny dobře,tak nevím jak poznat zda ji nemám vyosenou :)
Na jednu stranu jsem nasraný co jsem koupil,na druhou jsem rád, pač tu zbraň budu znát do posledního šroubku :D a ted v karanténě mně ten servis nevadí..

Díky moc, bez tebe bych tu zbraň asi nesložil :D


11 dub 2020, 22:28
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz