Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 05:39




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
 HK-416 SA-H02 SPecna Arms - disassembly problem 
Autor Zpráva
Svobodník
Svobodník

Registrován: 25 čer 2020, 17:38
Příspěvky: 3
Nový příspěvek HK-416 SA-H02 SPecna Arms - disassembly problem
Zdravim,
pred rokem jsem si koupil zminenou zbran, tim, ze byla nova jsem se v ni nijak nevrtal a pouzival ji. Tento rok jsem se rozhodl si udelat servis a hodit si tam mosfet jenze zasekl jsem se u rozdelani zbrane. Dostal jsem se do faze, kdy jsem oddelal hlaven, pazbu, vymontoval motorek (nechal tam prozatim dva sroubky co drzi rukojet). Jediny co mi zbyva je "tlacitko" na zasobnik - nemam inbus takze jsem nechal byt dokud neporidim btw vite co to je za velikost ? 1mm ? a ta podelana tycinka s vroubkama na jedny strane co drzi mechabox. Koukal jsem se ruzne po netu a kazdy ji protlacil jak nic jen ja mam problem ji dostat ven, vubec se nehne ikdyz se ji snazim protlacit tak aby vroubkata strana sla prvni pryc, zkousel jsem i kladivem a kovovou tyckou o stejnym prumeru a nic. Nevite kde by mohl byt problem ? Bojim se pouzit jeste vetsi silu a to jsem se s tim neparal. A snazim se protlacit spravnou tycinku :D Diky moc za jakykoliv tipy! :)


25 čer 2020, 17:48
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 16 úno 2009, 19:11
Příspěvky: 1271
Bydliště: Chrudim a Praha
Nový příspěvek Re: HK-416 SA-H02 SPecna Arms - disassembly problem
Aby jsi mohl vyndat středovou tyčinku co drží mechabox, musíš nejdříve vyndat ty dva sroubky co drzi rukojet pažbyčky kde byl motor ;)

zde je názorný postup (kup si sadu imbusů, bude se ti hodit):
http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/HK ... _PJ_2.html

_________________
Jo H&K G3A4 od TM je vážně rarita ... člen Airsoft Teamu Chrudim


26 čer 2020, 07:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 25 čer 2020, 17:38
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: HK-416 SA-H02 SPecna Arms - disassembly problem
Potom jsem oddelal i rukojet, momentalne mechabox v tom je dost volnej a trosku se otaci podle osy ty stredovy tycinky, jen ta tam drzi jak kdyby byla privarena a nedokazu ji hnout, napadlo me to necim promaznout ci by to nepomohlo.. necekal jsem, ze se zaseknu na takovyhle prkotine.

Koukal jsem na to cos mi posilal a je to hezka rozborka jen to muj problem neresi bohuzel :( Da se na tom neco hodne podelat kdybych do toho flakl jeste vetsi silou ? ta tycinka se nehla ani o setinu mm mi prijde


26 čer 2020, 16:14
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: HK-416 SA-H02 SPecna Arms - disassembly problem
Ak to nejde vyklepnúť na (1-3) lepšie údery, tak sa mi viac ako silné údery vždy osvedčilo viacero slabších rán rýchlo po sebe. Doslova to vyklepať. Skús to na obe strany. Polož si napr na otvorený zverák handru a na ňu telo. Vezmi hrot ktorým chceš vytlačiť ten čap a udieraj doň napr tvrdým drevom alebo rukoväťou veľkého šrobováku, prípadne na to vezmi malé šikovné kladivko. Premazať môžeš skúsiť, tým nič nepokazíš. WD40 alebo dáky uvoľňovač spojov. Telo prípadne otáčaj a skúšaj to z jednej aj druhej strany. Zverákom by sa to ešte dalo skúsiť "vylisovať" ale to som nikdy nemusel, vždy sa to dajako podarilo aj bez toho.
Polož si to telo ale na handru aj keď nemáš zverák, dôležité je aby mal čap priestor na to aby vyliezol z tela von čo by mal mať kúsok tak či tak. Ak budeš mlátiť presne do čapu a neujde ti ruka alebo nástroje bokom nemal by si nič pokaziť. Ak sa nepodarí tak možno skúsiť nahrievanie a podobné pokusy

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


26 čer 2020, 23:37
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 16 úno 2009, 19:11
Příspěvky: 1271
Bydliště: Chrudim a Praha
Nový příspěvek Re: HK-416 SA-H02 SPecna Arms - disassembly problem
Souhlas s Madafaka, na vyrážení čepu používám třeba kus šroubu bez špičky, viz opět návod na Rady a doporučení při servisu AEG zbraní:
http://www.airsoftchrudim.cz/recenze/se ... ani_3.html

Obrázek

_________________
Jo H&K G3A4 od TM je vážně rarita ... člen Airsoft Teamu Chrudim


29 čer 2020, 10:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 25 čer 2020, 17:38
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: HK-416 SA-H02 SPecna Arms - disassembly problem
Tak jsem zkousel vsechno, projel linky co ste mi dali a nic, nic neslo a nehlo se to. Tak jsem to vzal do servisu kde s tim taky bojovali ale nakonec se to podarilo vytahnout. Problem byl takovy, ze se tam dostala barva pri nastriku z vyroby a nim se ten cep tam "zalepil". Probrousili mi to a ted to jde krasne vyklepnout na 2 udery :) Diky moc vsem za pomoc, snad do sekce problemy uz nebudu muset nic napsat :D


08 črc 2020, 16:38
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 6 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing[Bot] a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz