Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 09:33




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ] 
 Reznutí nože 
Autor Zpráva
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Reznutí nože
Mám nůž MK3 MOD 0 a začal mi reznout. Můžete mi prosím poradit jak ho nejlépe ošetřovat aby nerezl. Díky za odpověď

Doufám že jsem to dal do správného chlívečku. Jestli ne tak prosím o přesunutí.


11 bře 2010, 21:30
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
jako s kazdym nozem? po pouziti utrit? po zmoknuti utrit? videl sem noze olejovat ale nejak na to nem zaludek... a myslel sem ze tyhle veci nereznou...

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


11 bře 2010, 22:22
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
Jestli ti začal rezivět, tak jsi v podstatě v rici... teď ho můžeš jedině přejet ocelovým kartáčem a posléze (pokud nemáš elektrolyzér na pokovování) ho přetřít antikorozním mazivem... ale to ti stejně zvlášť dlouho nevydrží, protože jednou narušenou strukturu se už nikdy do původního stavu v domácích podmínkách nevrátíš... pokud zrovna nemáš známého na metalurgii, můžu jedině doporučit... pokontroluj, jestli je tam napsáno "stainless steel"... lépe řečeno jestli je v manuálu (pokud ho má :D) použitý materiál: nerezová ocel... v případě že jo, pošli to na reklamačku (za předpokladu, že je to možné)...
jinak teda odstranit tu "rez" a nevystavovat ho vlhkosti...

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


11 bře 2010, 22:25
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
Aby nůž nerezavěl, musí bejt mastnej. Bohatě stačí trošku nějakýho tuku (klidně třeba protahnout kusem salámu) a je to.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


11 bře 2010, 22:57
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
díky všem za rady. Předpokládal jsem, že když je to nůž Navy Seals tak zrezivět nemůže. To s tím salamám zkusím.


12 bře 2010, 00:27
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
seals píše:
Předpokládal jsem, že když je to nůž Navy Seals tak zrezivět nemůže.


To záleží na tom z čeho je vyrobenej a ne pro koho je vyrobenej :-D
Ale měl by být z nerezu 440A, takže pokud ti rezne, tak si se o něj asi hodně špatně staral.
Doporučujil bych ti ho asi přejet šmirglem aby si rez odstranil, pak bych mu dopřál koupel ve WD40 a nakonec důkladně vyčistit a při používání se o něj trošku starat - nenechávat ho mokrej a špinavej a pokud ho dáváš na delší dobu do pouzdra, tak ať je mastenej. Takhle jsem to řesil u rychlereznoucího Glocka FM78 a dařilo se mi držet v dobrým stavu.

Jinak samozřejmě záleží jak moc ti zreznul, jestli je to rez jak na kolejích, tak bych to asi dal nějakýmu nožířovi aby ti to opravil (a třeba udělal novou povrchovku), pokud se objevili jen malý rezavý tečky, tak někdy stačí přeleštit.

Kdyžtak pošli nějakou fotku ;)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


12 bře 2010, 08:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 bře 2009, 10:29
Příspěvky: 995
Bydliště: RACOON CITY
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
moc nezreznul. jen ve 2 zubech pilky. Včera jsem to ještě přejel smirkovým papírem a projel salámem jak říkal Griffon. a už je to dobrý.


12 bře 2010, 09:20
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2009, 10:40
Příspěvky: 174
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
To že je nůž z nerez materiálu ještě neznamená, že nemůže zreznout. Osobně mám zkušenost se svým nožem z INOXu, že po trochu zanedbaný péči po týdnu na moři se mi na něm taky udělali rezavý skvrnky, který jsem sundal filcovým kotoučem a leštící pastou na nože.
S tím smirkem opatrně, použij jen zrnitost 2000. Hrubší papír narušuje hladkou strukturu materiálu a v těch škrábancích se bude rez mnohem líp chytat. Osobně bych ti doporučil filcový leštící kotouč, nebo aspoň hadrák do vrtačky (koupíš v železářství) a leštící pastu třeba od značky Puma (koupíš ve slušným nožířství).
Nůž se nechává mastný jako nejvhodnější konzervace, pokud ho máš na přežití a do lesa. Tak ho po žádným krájení mastných potravin nemyj jarem, ale jen teplou vodou a otřít utěrkou, to stačí. Osobně beru sádlo jako nejvhodnější, pokud použiješ strojní olej, nebo technické oleje ve spreji, tak ti pak bude smrdět jídlo, který tím nakrájíš jak z autoservisu.
Dříve se chladné zbraně před příchodem materiálů s moderní povrchovou úpravou chránili olejem nebo vazelinou. Třeba u starých železných a ocelových bodáků se prstem mázne trocha vazelíny do hrdla pochvy a každým vytasením a vrácením do pochvy se to namázlo. Ale taky tím pak nekrájeli chleba, takže jim ta strojní vazelína nevadila..

_________________
Legion of Blue Hills


12 bře 2010, 15:49
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
Ebon hand píše:
To že je nůž z nerez materiálu ještě neznamená, že nemůže zreznout. Osobně mám zkušenost se svým nožem z INOXu, že po trochu zanedbaný péči po týdnu na moři se mi na něm taky udělali rezavý skvrnky, který jsem sundal filcovým kotoučem a leštící pastou na nože.

Týden na moři! Sůl je daleko agresivnější, než obyčejná voděna...
K tomu... jestli začal rezivět na zubech pilky, tak to zase není katastrofa... v tomhle místě je to nejnáchylnější na korozi... takže... postupů tu máš víc než dost...

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


12 bře 2010, 20:36
Profil ICQ
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 15 zář 2009, 17:10
Příspěvky: 202
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
Prihodim sem svuj problem - nasel sem ve starym kredenci pradeduv zabijackovej nuz, hrozne se mi libil, tak sem si ho vzal, trochu osudlal smirglem, ale vsecnu rez se mi sedrit nepovedlo. Je to proste moc zazrany a smirglem se na to nedostanu tak koumam cim to odstranit - any idea ?
(je tam nakej napis rusky, ale stainless steel to asi nebude :D)
bohuzel postradam fotak kterej by to dokazal zachytit

_________________
MOA - Moravská Osvobozenecká Armáda


18 bře 2010, 22:39
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2009, 20:02
Příspěvky: 1084
Bydliště: Karviná
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
Je dost pravděpodobné, že došlo k bodové korozi, kdy se "rez" dostala přímo dovnitř struktury kovu. Ve zkratce to znamená, že ať budeš brousit sebevíc, nikdy už z nože "rez" nedostaneš. V podstatě je to jako ledovcový efekt. Vidíš jen tečku, ale koroze je všude uvnitř. Ošetři ho olejem či vazelínou a raději při vlhkém počasí ani nevytahuj.

_________________
O oko přijdeš ve chvíli, kdy airsoft hraješ bez brýlí.
Pokud žádáte autorizaci na ICQ, podepisujte se. Nepodepsané házím do ignor listu!


19 bře 2010, 00:06
Profil ICQ
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 09 črc 2009, 10:40
Příspěvky: 174
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
Věnuji se restaurování chladných zbraní, třeba tady je RU šavle před a po. Kdy majitelka chtěla jen povrchová úpravu bez velkých výdajů.

Chtělo by to fotku, abych ti řekl víc. Pokud tam jsou kaverny, o kterých mluvil Cotulosh (dírky vyžraný rzí), tak je to v prdeli a už nikdy to nebude jako dřív, třeba tady je Werndl 1870, který to měl taky, pokud nechceš použít zběsilou chemii (a dost nebezpečnou), tak to budeš mít takovýhle.
Pro tebe doporučuji pořídil v OBI leštící brusný kotouč, je z takových asi milimetr širokých tyčinek. Kup ten nejjemnější, myslím že má ty chlupy modrý. Upne se do vrtačky. Nekupuj hrubší, budeš to mít poškrábaný. A pak finálně vyleštit filcovým kotoučem s použitím nějaké leštící pasty, stačí ti i starý Silichrom na kliky.
Postni fotku a řeknu ti víc.

_________________
Legion of Blue Hills


19 bře 2010, 11:53
Profil
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
ahoj, neni to k tomuhle, ale abych nezakladal dalsi tema, mam ak47 a obevila se mi rez na boku, co mam delat abych se ji zbavil? Jsem zacatecnik, jinak zbran jsem nikde ve vlhku nevalel tak nwm kde se tam vzala... :?


06 srp 2011, 14:38
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 23 zář 2008, 13:41
Příspěvky: 682
Bydliště: Mělník
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
jestli je to z venku, tak to tam nech, bude to vypadat kůl.

_________________
Johny Perez


06 srp 2011, 14:57
Profil ICQ
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
No tak me se zrezly ak nelibi


06 srp 2011, 15:58
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Reznutí nože
viewtopic.php?f=246&t=10776&start=90

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


06 srp 2011, 16:37
Profil ICQ
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 16 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz