Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 14:09




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 22 ] 
 Maskování-den, noc, zima 
Autor Zpráva
Četař
Četař

Registrován: 03 led 2008, 20:34
Příspěvky: 11
Bydliště: Klatovy u Lub
Nový příspěvek Maskování-den, noc, zima
Maskování
Den
Ve dne je namaskovat se důležitější a složitější, než v noci, protože za denního světla je mnohem lépe vidět než za svitu měsíce. Nebudu zde rozebírat maskování na poušti, nebo v džungli, protože jednak mi to připadá pro naše podmínky zbytečné a jednak mám z těchto oblastí nulové zkušenosti. . Začneme u výběru maskáčů. Každý má ty svoje oblíbené a ty, které rád nemá. Já třeba nerad woodlandy a mám rád 95ky. Tak které maskáče jsou k nám ideální? To je těžké říct. Na jaře a v létě jsou k nám dobré 95ky, které splynou s trávou. Nedávné zkušenosti ukázaly, že Woodlandy jsou v trávě hodně výrazné zatímco 95ky s ní dokonale splynou. Na podzim jsou zase lepší woodlandy, které jsou tmavé a splynou s tmavým jehličím a popadaným listím. Potom jsou tady taky nejrůznější lovecké košile či komplety, na kterých jsou vyšité přímo listy a tak se zemí dokonale splynou, ale přiznejme si to, už to není ARMY. Dále rozeberu BW vzor, který je hodně tmavý a drobný a tak se hodí hlavně na podzim a v létě a na jaře je hodně výrazný. Další vzory, jako britské a podobné rozebírat nebudu, protože se vesměs odvíjejí od sebe navzájem a jsou na jedno brdo. Tak dobře, vybrali jsme si maskáče. Teď si promluvíme o doplňcích. Pokud si kupujete šátek, klobouk nebo čepici je důležité zachovat důraz na maskování. Pokud nebudou přímo maskovací tak je důležité zvolit alespoň nekřiklavou barvu. Tím nemyslím třeba červenou, protože takový idiot se snad nenajde, ale hodně výrazná je například černá, nebo světlý odstín hnědé. Ideální je tedy olivová. Pokud mluvíme o opascích či pouzdrech na pistoli, sumkách a podobných doplňcích, platí to samé jako pro pokrývky hlavy. Dále pozor na civilní věci. Například zlaté (přesněji pozlacené), stříbrné, či jinak lesklé sponky, druky a podobné věci vás mohou snadno prozradit a proto pozor. Pokud už si tedy něco takového koupíte, použijte fix, nebo maskovačky na zmatnění, či přebarvení. U těchto věcí doporučuji buď neutrální olivovou, nebo maskovací vzor podle vašeho oblečení. Taky pozor na rozdílné kalhoty a blůzu. Ty by měly být stejné barvy, aby nerazily. Tak a teď si řekneme, jak se zamaskovat od hlavy až k patě. Nejdříve maskovací síťky. V různých obchodech s vojenským, či mysliveckým zbožím lze koupit mnoho druhů sítěk a sítí. Ty jsou dobré, ale mají jednu nevýhodu. Tou je, že snižují pohyblivost toho, kdo je nosí. Je však dobré koupit si síťku pro případ, že vaše funkce vyžaduje vyčkávání na jednom místě, nebo ji můžete použít např. na batoh, nebo něco podobného. Lepší ale je síťky nechat pro odstřelovače. Tak jo, začneme u hlavy. Ideální je si koupit klobouček, protože ten má kolem dokola malé otvory jako stvořené pro umístění vegetace. Důležité je vegetaci umisťovat až na místě, kde se bude akce konat. Ideální vegetace je např. kapradí, vysoká tráva, či větvičky jehličnatých stromů. Důležité je příliš druhy nekombinovat a nenastrkávat zároveň kapradí a například jehličnany. Další důležitá věc je, aby vám vegetace netrčela příliš nad hlavu a tím vás neprozrazovala. Dále si uvědomte, že všeho moc škodí a tak to s tou vegetací nepřehánějte. Dále je na řadě obličej, krk a uši. K tomuto účelu použijeme maskovací barvy. Ty tady nebudu rozebírat, protože článek o maskovačkách je výše. Nezapomeňte, že na tmavá místa se nanáší světlé barvy a naopak. Důležité je volit poměr světlá/tmavá podle prostředí, ve kterém probíhá akce. Při maskování nezapomínejte na víčka očí, na vnitřek uší (kovadlinku, kladívko a bubínek nechte na pokoji). Taky nezapomeňte na zadní stranu krku a krk až pod límec. Jakmile budete mít nabarvený celý obličej pokračujte tím, že barvy lehce rozetřete, ale opravdu jen lehce, aby jste se zbavili jakýchkoli ostrých rysů. Dále si namaskujte ruce a to od nehtů až tak pět centimetrů za zápěstí. Opět rozetřete a maskovací barvičky můžete schovat. Jenom ještě jedna rada. Zrcátko je v tomto případě hodně užitečná věc. Vlastní tělo necháme na pokoji, protože maskovací uniforma je dostačující. Nanejvýš můžeme dát na záda, za opasek či pod popruhy několik větviček či kapradin, ale zase to nepřehánějte. Na dolní část nohavic je dobré připevnit pomocí gumových kroužků zase nějakou tu vegetaci tak, aby vám sahala lehce nad kotníky, ale nikdy pod ně. Samotné boty je pak dobré zabahnit, či zaprášit, aby ztratily svou jasně černou barvu. A to je vše, o pohybu si napíšeme jindy a nezapomeňte si občas vyměnit vegetaci, kterou na sobě nesete.

Noc
V noci to není moc problém. Jde spíše o to pohybovat se potichu, než dobře se zamaskovat. Přiznejme si, moc airsofťáků NV brýle nemá a tak není nutné se tím zabývat. Pokud je někdo má tak proti tomu pomůžou opravdu originál maskáče, které částečně skrývají před těmito brýlemi. V noci je však obzvláště důležité, aby se na vás nic nelesklo. Pokud se něco leskne, přelepte to, nebo zabarvěte. Maskáče si nechte, protože čistě černé věci docela razí. Na hlavu je lepší narazit černou kuklu místo klasického kloboučku a oči si přetřít černou, nebo jinou maskovací barvou. Tak, co dodat. Namaskovat se na noc není až takovej problém. V noci jde jak jsem už řekl hlavně o sluch. Ještě jedna důležitá rada!!! Žádná vegetace, to by bylo příliš nápadné.

Zima
Tato část patří těm airsofťákům, kteří se nebojí trochy zimy a sněhu. Mnoho týmů zanechává v zimě své činnosti a přitom neví o co přicházejí. V zimě je nejdůležitější maskovat stopy, protože ty k vám mohou zavést nepřítele. Taky pokud si myslíte, že jste schovaní a kolem vás je v okruhu dvou metrů vymetený sníh, mýlíte se. . Jak se tedy v zimě "zneviditelnit"?Je snad jasné, že maskovací uniformu a barvy tentokrát necháme doma. Zkuste se podívat na sníh. Co vidíte? Bílou pokrývku. A to je ono, musíte zbělet. Nejde však jen o to zbělet, ale zbělet správně a taky trochu vypadat. Proto nevytahujte bílé sako či košili. V běžných obchodech se dá sehnat několik druhů bílých kombinéz. Pro náš případ je vhodná například lakýrnická. Když se na ni podíváte, je matně bílá a to je to, co my potřebujeme. Když ji chytíte do ruky, můžete dostat strach, protože materiál ze kterého je připomíná spíše papír, ale nebojte se, je dostatečně pevný. Tato kombinéza má několik dalších výhod. Jednak je hodně prostorná a tak si pod ní můžete narvat i menší batoh, či taktickou vestu, protože kupovat si nějakou taktiku v zimním maskování za těžký prachy je myslím si blbost. Další výhodou je, že má i kapuci a tak se obejdete i bez kukly. A materiál je nepromokavý, takže se nemusíte bát ležet delší dobu ve sněhu. Tahle kombinéza stojí něco kolem 250ti korun a můžu ji doporučit. Dalších bílých kombinéz je hafo. nedoporučuji však například kuchařský rondon a kalhoty, protože jsou jednak až příliš bílé a jednak používají strašné množství knoflíků a to většinou v černé, nebo modré barvě. V armyshopech se samozřejmě dají sehnat originál vojenské kombinézy, ale to je podle mě zbytečnost. Pokud ale chcete být v originálu tak prosím. Pokud kombinéza nemá kuklu, je důležité si ji pořídit. Pokud používáte helmu, je dobré si na ni koupit zimní potah. Kukla je však dobrá, i když je na kombinéze. Ty jsou toriž většinou čistě ochranné a tak vás moc nezahřejí. Proto je dobré si koupit bílou tří, nebo jedno otv. kuklu a nosit ji, věřte mi je to hned lepší. Snad nemusím podotýkat, že si pod kombinézu máte vzít něco teplého. Ideální je koupit si do maskáčů tepelnou vložku, nebo si pod ně vzít oteplovačky. Problém je u kanad. Ty jsou totiž černé. Pokud jste šikovní, můžete si přes ně ušít potah, ale ten by neměl být přes podrážku, aby jste stále neklouzalo. Pokud tak šikovní nejste, je několik možností. Buď si koupíte ještě jedny, levnější kanady a koupíte si spray na kůži, nebo i na železo v bílé barvě a přestříkáte si je a nebo si návleky koupíte. Ještě jsem je sice neviděl, ale určitě půjdou sehnat. a taky je tady možnost, že si seženete bílé ponožky v opravdu velkém provedení, ustřihnete část podrážky a všijete tam gumu. tím si uděláte návleky, které jsou účinné a nejsou ani tak moc pracné. V zimě je taky důležité si dávat pozor na to, co vám čouhá. Je podstatné uvědomit si, že za vámi je les, nebo strom a že ten až tak bílý být nemusí, takže nevystrkujte hlavu když nemusíte. Taky se občas stane to, že les je natolik hustý, že v něm na zemi není žádný sníh. Ten se většinou drží na větvích a občas spadne. Proto je dobré na sobě mít kombinézu na zip a pod ní mít maskáče. Tak se můžete během několika okamžiků přemaskovat. i to je vše. O pouštích a tropech se jak už jsem řekl zmiňovat nebudu, protože je to jednak zbytečné a jednak nemám dostatečné zkušenosti.

Softu zdar ACHERON :P write by Břéťa (Bratránek)

_________________
Přezdívka:Acheron, Malič :P
ICQ:495-232-509 :P
Telefon:když si mě přidáte na ICQ! :P
Email:malyhonza@seznam.cz :P
Vybavení:vz.60tky a BWčko :P
Zbraň: AK-47/74 :P


Naposledy upravil Acheron dne 09 čer 2008, 17:09, celkově upraveno 1



07 led 2008, 20:49
Profil ICQ
Svobodník
Svobodník

Registrován: 14 dub 2008, 20:19
Příspěvky: 3
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
máš to odněkud obsaný ?


17 dub 2008, 15:15
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2007, 13:19
Příspěvky: 700
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
jaj.. aspon si mohl napsat ze to neni z tve hlavy.. ;) navic Peiz sem uz neco takovyho dal ne? uz si to nepamatuju... ale o maskovani tu neco je....


17 dub 2008, 15:22
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 19 říj 2007, 17:43
Příspěvky: 139
Bydliště: Klatovy
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
Ano už jsem to sem dával a z mě hlavy to také nebylo.A napasal jsem že to je článek from Afghánec

_________________
Nepřítomnost vojáka omlouvá jen jeho vlastní smrt!!!!
Brnka pičo!!!


17 dub 2008, 22:42
Profil YIM
Štábní praporčík
Štábní praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 20 říj 2007, 22:00
Příspěvky: 147
Bydliště: Klatovy
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
Takže sprostě obšlehnuté...Mno...

_________________
9. Lajdácký Průzkumný Oddíl
tel.: 605384638
icq 244215353


18 dub 2008, 07:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 23 říj 2007, 16:46
Příspěvky: 154
Bydliště: Rokycany
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
jo taky mi pripadá že sem to uš něgde četl 8)


18 dub 2008, 10:13
Profil ICQ YIM Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 22 říj 2007, 13:19
Příspěvky: 700
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
Peiz píše:
Ano už jsem to sem dával a z mě hlavy to také nebylo.A napasal jsem že to je článek from Afghánec

no ja nerikam ze si to tam nenapsal..


18 dub 2008, 15:24
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 16 črc 2008, 13:38
Příspěvky: 192
Bydliště: Prostejov
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
nevidim nic zavadneho na tom, kdyz sem da nekdo prispevek se jmenem puvodniho autora. taky se na vas priste muze vys*at a hledejte si to nekde sami,ze :D

_________________
Jestli je něco horšího než draci, tak jsou to Američani...


21 črc 2008, 15:54
Profil ICQ
Brigádní generál
Brigádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 06 črc 2008, 16:24
Příspěvky: 1355
Bydliště: Plzeň
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
dwbmb píše:
nevidim nic zavadneho na tom, kdyz sem da nekdo prispevek se jmenem puvodniho autora. taky se na vas priste muze vys*at a hledejte si to nekde sami,ze :D


Naposledy upravil Acheron dne 09 čer 2008 18:09, celkově upraveno 1

hádam, že to upravil po té diskuzi :D

_________________
život spočívá v tom, včas se dobře rozhodnout, na co se vysr*t
------
G36C - 168m/s
M9A1 - 130m/s
------
Jsem členem teamu Plzeňská garda


16 srp 2008, 12:22
Profil ICQ
Četař
Četař

Registrován: 05 lis 2008, 16:19
Příspěvky: 12
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
Zdarec je to hezkej članek ale řekl bych ,že některé věci jsou tam klamné třeba to maskování krku zezadu je podle meho blbost na většině uniforem máte límec ktery se dá postavit a ejhle krk je maskovany take se to da vyřešit šátkem na podzim a na jaře když je chladno.Maskování rukou je pekná volovin- když si namažete ruce barvama zamrníte si celej gun od barev a dost to lepí když je jen trochu teplo..A v zimě tattická vesta pod kombinézu no nevim neni to moc košér už jste někdy v lese viděli neco jen čistě bílího??J teda ne člověk se vždy schová za nějaký to křoví a to se hodí když je ta vesta na kombinéze částečné to pomůže..podle mě by měl spíš každý u maskování myslet protože v přírodě je mnoho barev a ne každý vidí nenamaskovaný prst na 10 nebo na 20 metrů..


05 lis 2008, 17:26
Profil
Praporčík
Praporčík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2009, 11:17
Příspěvky: 101
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
My používáme vz.60 a nemůžem si stěžovat aji když nemáme natřený prsty a oblyčej a někde zalehnem tak nás stejně nepřítel nevidí aji když je od nás pár metrů.

Zabij nebo budeš zabit! www.zakopnik.blog.cz

_________________
Kdo nemá cíl nemůže trefit
http://www.zaskodnici.xf.cz


30 srp 2009, 18:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 srp 2009, 11:50
Příspěvky: 235
Bydliště: Dětmarovice, okres Karviná, Moravskoslezký kraj
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
maskovat ruce není třeba, většina nosí rukavice.. maskovat krk je myslím zbytečné, většinou když jste zamaskovaní tak ležíte a na krk nejde vidět, dále hojně se používá baracuda nejen z důvodu maskování ale i ochrany.. a myslím že celkově maskovat krk vzláště u pěšáka není třeba.. postačí maskovací síť přes záda a bagl a na krk dát šátek a obličej zabarvit.. zelenými obvazy a porostem zamskovat zbraň a hurá do boje.. ale bacha na parchanty s termovizí, to vám moc maskovaní nepomůže :D

_________________
From the Halls of Montezuma to the Shores of Tripoli. We will fight our country's battles, in the air, on land and sea. First to fight for right and freedom and to keep our honor clean. We are proud to claim the title of United States Marine!


30 srp 2009, 20:00
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 27 pro 2008, 18:18
Příspěvky: 409
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
Když nebudou baterky ... :lol:
Ne tak u Infantry skutečně nemá cenu se maskovat, ti tam neklušou, obejdou si je a zničí (záleží na tom kdo koho :D )
U sniperů je to nsad jasné - pořádně zamaskovat
U SF považuji maskování za důležité (pokud to zase není jednotka jako v The Unit :) ), ale tam je to už spíše věc té dané jednotky
Mluvíme tu o airsoftu, reálný boj je na tom zase trošku jinak

_________________
USMC Semper Fi 2nd MSOB


30 srp 2009, 20:08
Profil ICQ
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 srp 2009, 11:50
Příspěvky: 235
Bydliště: Dětmarovice, okres Karviná, Moravskoslezký kraj
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
mě se líbila SF jednotka ve filmu Slzy Slunce, proste cool a chtel bych tu visilacku co meli :)

_________________
From the Halls of Montezuma to the Shores of Tripoli. We will fight our country's battles, in the air, on land and sea. First to fight for right and freedom and to keep our honor clean. We are proud to claim the title of United States Marine!


30 srp 2009, 20:09
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
Pokud maskujete obličej, tak nevidím rozumnej důvod nenamaskovat si i krk. Já osobně maskuju obličej, uši, za ušima, krk. A na krk klidně ještě sniperšálu a límec. Jinak pokud není možnost (nebo čas) použít maskovací barvy, tak doporučuju sniperšálu kolem krku smotanou tak, aby se dala rychle přetáhnout zezadu pod kloboučkem dopředu a zakryla obličej.
Ruce nemaskovat, radši si kupte kvalitní rukavice. ;)

Jedno téma kde se říkalo že pěchota nepotřebuje maskování tady už je a myslim si že maskování je v lese prostě základ.
A k Slzy Slunce - To jak byl namaskovanej brůs vilis je prostě nádhera - vyholená pleška a celá hlava na zeleno. :-)

_________________
http://www.Sniperblog.cz


30 srp 2009, 20:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 26 srp 2009, 11:50
Příspěvky: 235
Bydliště: Dětmarovice, okres Karviná, Moravskoslezký kraj
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
ja ti nevim jestli dobry napad maskovat krk a dat na to šátek, to pak je zamazany od barev ten šátek, jn a v slzy slunce to bylo best jak byl zamaskovan, prostě celý film je upě coool

_________________
From the Halls of Montezuma to the Shores of Tripoli. We will fight our country's battles, in the air, on land and sea. First to fight for right and freedom and to keep our honor clean. We are proud to claim the title of United States Marine!


30 srp 2009, 21:48
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
A čemu vadí špinavej šátek? Neřeknu když má někdo shemag, kterej nosí třeba ještě na civil (ale ani u něj jsem to moc neřešil ;)), ale u sniperšály, kterou používám jen na jedinej účel mi nějaká špína fakt ani trochu nevadí.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


31 srp 2009, 07:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 31 kvě 2009, 17:01
Příspěvky: 196
Bydliště: Skřipov
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
To uz sem videl mas to obšlehle :roll: stejna recenze je na airsoft guns :|


31 srp 2009, 15:33
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 14 pro 2008, 13:46
Příspěvky: 1073
Bydliště: NJ
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
_Peťa_ píše:
To uz sem videl mas to obšlehle :roll: stejna recenze je na airsoft guns :|

no má to obšlehlé z nějaké příručky českého vojáka či co, po netu to koluje, ale už neznám název

_________________
moje elektro-kolo :)
http://senovnavyseals.rajce.idnes.cz/elektro-kolo/


31 srp 2009, 15:58
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík
Uživatelský avatar

Registrován: 30 srp 2009, 22:26
Příspěvky: 232
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
tak tenhle clanek znam jako sve boty

_________________
Ak-47ß Specnaz je moje zbraň, takových jsou spousty, ale tahle je moje, bez mojí zbraně nejsem vůbec nic a beze mě neni ta puška nic


08 zář 2009, 19:34
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 01 dub 2009, 17:41
Příspěvky: 28
Bydliště: Fort Springfield
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
_Peťa_ píše:
To uz sem videl mas to obšlehle :roll: stejna recenze je na airsoft guns :|


Člověče a není to snad jedno, svůj účel to splní a je dobré to tu mít..aspoň něco. Takovejch lidí co kritizuje je hafo.
A aby to nebylo úplně Otéčko - na zimu fakt jen bílí nee. Nejlepší je mít tu kombinézu a zbytek zelený nebo k příslušné jednotce doplňky ..jako je vesta, nákoleníky, či shemag. Svůj účel to splní a na místech jako jsou cca velký louky kde nemusí bejt sníh, jednoduše kombajnézu sundáš dáš do prdeláku a ladíš s trávkou

_________________
PVT Ducky
A/1-23 INF, 2ID
Second to none
My sme parta drsňáků, griffovo sbor mazáků.


31 bře 2010, 21:12
Profil ICQ
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 22 led 2010, 15:53
Příspěvky: 736
Nový příspěvek Re: Maskování-den, noc, zima
na zimu si nemuzu vynachvalit BW vzor zima :-)

jako prevlecnik koupis v Bau lakyrnicky, hodis prs to / pod to vetu (podle toho kam jdes) a bo je to bily tak nez to na sebe nyviknes tak to hodis na zem do mist kudy projelo auto / je bahno, vyzky to "vyprasíš" a máš maskáček do lesíka jedna báseň. sice se to protrhá během zimy ale co, stojí to do 100, trhance tomu nevadí pokuď pod tím němáš něco červenýho a je to ok. na konci zimy vyhodit :-)

ad maskování kdekoliv: podle druhu a určení "mise". pokuď dělám QRF a vím že sedím na prdeli v táboře a jak přijde rozkaz tak jdeš- běžíš- vezeš se na místo A kde je situace co si vyžaduje tvoji přítomnost tak se asik maskovat nebudeš. poku´d děláš recon tak to je zas něco jíného tak samo patrola, linie... všecko má specifika a to je třeba přizpůsobit terénu:-)

_________________
If 'pro' is the opposite of 'con', then what's the opposite of progress?

Whether by knife, whether by gun, loosing your life can sometimes be fun!


31 bře 2010, 23:20
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 22 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz