Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 09:39




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Ochrana a zranění 
Autor Zpráva
Rotný
Rotný

Registrován: 27 pro 2015, 13:15
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Ochrana a zranění
Ahoj, tak jsem si byl včera poprvé zahrát airsoft. Už asi rok dělám doprovod synovi na občasné pláckobitky (doprovod = doprava a krátká kontrola na začátku), takže nějakou představu jsem měl. Nevím, jestli jsem si vytáhl Černého Petra, ale hned první hru rána do hlavy těsně nad obočí a kulička zůstala vevnitř - odborně se tomu říká zástřel :-). Bylo to z nějakého DMR, kulička 0,36 a poměrně nablízko - 10-15m. Dokonce jsem si pak z té zbraně vystřelil a nezdála se mi nějak OP - trajektorie připomínala "kopec" - synovo AK střílí s kuličkama 0,25 řekl bych lépe. Ale to už se stalo a řešit to nechci.
Spíš bych chtěl znát názor na ochranné pomůcky. Ta rána, co jsem dostal, by téměř jistě dokázala - a) prostřelit ret, b) možná štípnout zub, c) roztrhnout ucho, d) možná zlomit nosní kůstky. Měl jsem na sobě běžné AS brejle (cca 200,- byl u toho certifikát), síťovou masku kryjící i uši, na hlavě šátek - helmu nemám. I kdybych helmu měl, to místo by nejspíš bylo nezakryté. Pravdou je, že jen minimum hráčů mělo masku, někdo měl třeba šátek nebo šálu, ale spousta jenom brejle. Moc je nechápu, nemám sice zkušenosti s AS, ale dostat 3-4 rány do nekrytého obličeje takové jako jsem schytal já, tak je to na chirurgii.
Co doporučíte nosit? Jaké brejle jsou odzkoušené, že něco vydrží - upřímně, nejsem přesvědčený, že ty co mám (ač s certifikací) by takovou ránu třeba do obruby vydržely. A ještě dotaz, jak to řešíte s dioptrickými brýlemi, pokud je potřebujete na dálku?


29 kvě 2017, 09:48
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 22 kvě 2012, 15:24
Příspěvky: 148
Bydliště: VŠ Koleje BRNO
Nový příspěvek Re: Ochrana a zranění
Docela smůla.

Osvědčený jsou brýle co používají profíci: Revision/ESS/Wileyx/Oakley..., jsou certifikované, dělají se i v googles velikosti a hlavně se do nich prodávají vložné obroučky na dioptrické brýle. Já sám mám třeba Revision Desert Locust. Co se týče brýlí ze stavebnin tak právě obroučka je nejslabší místo. Zkoušeli jsme je s 0,9g měděnným BB na obrovské rychlosti a sklo vydrželo ale mostík se zlomil.
Místo těsně nad obočím nezakryje snad nic a jestli jo tak to bude dělat problém s mlžením. Ret nebo zub poškodí i slabej kvér a docela bez problému, proto se nosí různé mesh (kovové síto) masky, některé kryjí i uši ale bývají značně nepohodlné.


29 kvě 2017, 11:49
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Ochrana a zranění
Pianbal maska s ventilátorom a povinná športová streľba aby sa hráč vedel triafať v stresovej situácii aj inde ako len do hlavy ktorú vidí ako prvú. bohužiaľ sú aj taký jedinci čo strieľajú len a len na hlavu aj keď je dostatok času a možnosti triafať kamkoľvek inam.


29 kvě 2017, 12:15
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 27 pro 2015, 13:15
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Ochrana a zranění
Díky, po těch brejlích se kouknu. Masku jsem měl právě přes uši, nepohodlnost mohu potvrdit :-)
A že jsem dostal do hlavy - nic jinýho nekoukalo :-) Spíš nechápu, že jsem to schytal tak zblízka, ten člověk tam byl zapikolíkovanej od začátku, takže musel vědět, na jakou vzdálenost střílí.


29 kvě 2017, 12:30
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 25 dub 2012, 18:39
Příspěvky: 2290
Bydliště: Myjava
Nový příspěvek Re: Ochrana a zranění
No eliminácia týchto krutoprísnych snajprov je už na organizátoroch akcí, lebo ak niekto s DMR striela na 10 - 15 metrov do hlavy a nevie použiť sekundárku, asi to nieje uplne košér . Ak sekundárku nevlastní tak by nemal vlastniť ani DMR lebo s tým evidentne nevie hrať a narábať. Otázne je však aký mal výkon, ale asi nie najnižší keď šla 0,36 pod kožu. Nevylučujem však že mohlo ísť o blbú súhru okolností a proste sa stalo, aby som zas nekrivdil. Stať sa môže komukoľvek.

K ochrane, sieťkové brýle a masky so sieťkou chrániacou oči NIE. OP zbraň prestrelí, pri normálnom výkone sa aj tak BB trieštia o brýle a úlomky sa môžu lahko dostať do očí.
Paintball maska - super ochrana (podľa modelu) chráni celú tvár vrátane uší a sánky no dosť sťažuje mierenie pri určitých zbraniach a mieridlách
Uzavreté okuliare - dobrá ochrana, len treba nejako poriešiť problémy s mlžením. Chránia oči, obočie, lícne kosti, spánky, ak dáme gumu cez uši čiastočne aj tie. Koreň nosa, niektoré aj celý nos..ak nie, krásne sa dajú dopasovať s drôtenou maskou úst a nosa.
Otvorené brýle - slušná ochrana očí, veľmi pohodlné no chránia Často bezprostredne len oči. No pri debilnom odraze je tu určité riziko. Dajú sa pekne nakombinovať s maskou atď.

Okrem Paintbalovej masky sa dajú všetky tieto varianty pekne nakombinovať s prilbou, šatkou, kulichom, šiltovkou, klobúkom, drôtenou maskou a kuklou. Do paintball masky je dobrá šatka cez hlavu, prípadne tenká kukla.

Ideálne je popozerať si napríklad fotky z rôznych akcí a sledovať na ľuďoch aký setup im do akej miery chráni určité partie. Aj obyčajný klobúk alebo šiltovka sa dá nosiť tak, že chráni napríklad aj obočie atď.

_________________
predám origo nadpažbie pre m1903A1


29 kvě 2017, 16:47
Profil
Desátník
Desátník

Registrován: 07 srp 2016, 19:08
Příspěvky: 5
Nový příspěvek Re: Ochrana a zranění
za mě jsou tyto brýle top https://www.pyramex.cz/cz-detail-901892 ... -cire.html
vůbec se nemlží, jsou uzavřené ( kulička se po odrazu pod ně nedostane ).
+ tato maska http://www.armymarket.cz/maska-se-sitko ... -d3190-TAN s tím že se dají brýle a maska spojit stahovací páskou ( člověk nemá tunu vázání na hlavě a maska nepadá ).
http://imgur.com/ViLVGYX akorát s těmi druhými brýlemi.


14 čer 2017, 15:32
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Ochrana a zranění
m.ape píše:
Pianbal maska s ventilátorom a povinná športová streľba aby sa hráč vedel triafať v stresovej situácii aj inde ako len do hlavy ktorú vidí ako prvú. bohužiaľ sú aj taký jedinci čo strieľajú len a len na hlavu aj keď je dostatok času a možnosti triafať kamkoľvek inam.


Skla u paintball masek nejsou proti kuličkám tak odolná. Alespoň z mojí zkušenosti. Už jsem jich pár viděl rozbitých při běžné hře. Kuličku samozřejmě nepropustí, ale jsou mnohem náchylnější k prasknutí, což znamená pořídit nové sklo.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


15 čer 2017, 08:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník

Registrován: 12 zář 2012, 16:39
Příspěvky: 1037
Nový příspěvek Re: Ochrana a zranění
Mne trží už pár rokov hrám v prvej línii a vydržali toho už hodne a veľakrát mi záchránila zuby a oči


15 čer 2017, 16:46
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Ochrana a zranění
Tim lepe pro tebe :-) Jak rikam, to jsou moje zkusenosti. Netvrdim, ze to je dogma. Muze to byt samozrejme znackou masky. Kazdopadne ja jsem spise pro bryle a dratenou masku.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


16 čer 2017, 09:23
Profil Zobrazit autorovy stránky
Svobodník
Svobodník

Registrován: 24 dub 2017, 09:08
Příspěvky: 4
Nový příspěvek Re: Ochrana a zranění
Já sem věrnej Pyramexu-typy V2G nebo I-force sou super, prodávaj je i na e-shopech Bohemia airsoftu nebo Airsoftu Morava, poměr cena/kvalita mi přijde super...


29 srp 2017, 10:51
Profil
Četař
Četař

Registrován: 21 srp 2017, 07:59
Příspěvky: 10
Nový příspěvek Re: Ochrana a zranění
Po zranění už taky používám pořádné brýle. Za mě top jsou Combat Zone brýle nemlží se, drží na hlavě a chrání dobře. Nejdřív jsem se bál, že tím síťovaným vzorem prd uvidím, ale je to v cajku :)


19 led 2018, 10:21
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 23 kvě 2013, 21:55
Příspěvky: 174
Nový příspěvek Re: Ochrana a zranění
No to muselo byť nepríjemné zranenie. Jednoducho si mal šťastie. :D
Mne sa niečo takéto našťastie nestalo, ale vždy som zase nosil prilbu, okuliare ESS (ICE, Crossbow), Bollé X800 a ešte mám jedny lacnejšie a nižšej kvality Swiss Arms, ale sú fajn. A samozrejme drátená maska. Za tie prachy u zubára to proste nestojí.
Ale po novom by som už asi išiel do Paintball masky, pravdepodobne by som zvolil výrobcu Dye. Sú kompatibilné s priblou, headset, sú nízkoprofilové a netreba mať žiadnu masku na zuby, okuliare atď.


05 úno 2018, 22:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz