Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 08:25




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ] 
 Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová 
Autor Zpráva
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 dub 2011, 06:43
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Dobré odpoledne
Velice mne zaujala VSŠ Moravská Třebová a nejraději bych tam také nastoupil... Sice tam mám pár známích ale "jaksi" s nimi nejsem v kontaktu, tak by mě zajímalo, zda-li tam někdo z tohoto fóra byl, či je. Ze všeho nejvíc by mě zajímaly fyzické zkoušky pro přijetí, a POPŘÍPADĚ i nějaké školní aktivity dále ve studiu, jak často jsou fyzické tréninky atp...
Moc bych ocenil jakékoli info o téhle škole. Pokud tedy někdo něco ví, a bude ochoten se s tím podělit, může psát sem nebo PM. :) :) :)

Díky moc všem a softu Zdar! 8)

_________________
„NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED“


11 črc 2011, 11:09
Profil
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2009, 15:03
Příspěvky: 559
Bydliště: Дагестан - Кавказ
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Byl jsem tam na VSOŠ cca před dvaceti lety +.
Tak staré informace ale asi nehledáš, co ?

D.

_________________
>> Александр Буйнов - Спецназ <<

Obrázek

Ну, погоди !


11 črc 2011, 12:21
Profil
Rotmistr
Rotmistr

Registrován: 29 dub 2011, 06:43
Příspěvky: 38
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Daimler píše:
Byl jsem tam na VSOŠ cca před dvaceti lety +.
Tak staré informace ale asi nehledáš, co ?


Heh, mno předpokládám že do té doby už se tam ASI něco pozměnilo... :D :)

_________________
„NEVER RUN AWAY FROM SNIPER, YOU WILL ONLY DIE TIRED“


11 črc 2011, 13:24
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 31 led 2011, 17:01
Příspěvky: 1057
Bydliště: Jablunkov
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Kámoš je v 9. třídě a dělal tam příjimačky. Nevím jestli přesně tam, ale vím že je neudělal. Velká konkurence a těžké fyzické zkoušky udělaly své.

_________________
I am Brony, I am airsoft player. I love Rainbow Dash :)

Podporuju Obrázek


11 črc 2011, 19:00
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 14 lis 2010, 08:37
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Zdravím,
mám v plánu podat přihlášku na nějakou vojenskou školu, ale mám trochu vítr z talentovek (případný neúspěch by byl zklamáním). Zajímala by mě jejich náročnost, abych veděl, jak intenzivně se na ně mám připravovat. Má někdo zkušenost? Taky bych se vás chtěl zeptat, jestli nevíte, zda je někde v Moravskoslezském kraji (nebo co nejblíž od Třince) nějaká další VSŠ?

A kdybych se tam nedostal, je ještě nějaká jiná cesta (jiná vhodná škola), jak se dostat do AČR?


09 říj 2011, 17:45
Profil
Rotmistr
Rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 06 dub 2011, 18:22
Příspěvky: 30
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
LastRoman píše:
Taky bych se vás chtěl zeptat, jestli nevíte, zda je někde v Moravskoslezském kraji (nebo co nejblíž od Třince) nějaká další VSŠ?

A kdybych se tam nedostal, je ještě nějaká jiná cesta (jiná vhodná škola), jak se dostat do AČR?


Pokuť vím, tak jedinou VSŠ v ČR je ta v Moravské Třebové. Avšak do armády se lze dostat i jinak-po vystudování univerzity obrany nebo nějakého technického oboru (např po vystudování VUT elektrotechniky je možnost stát se armádním technikem a pod.) samozřejmě nejvyšší pravděpodobnost přijetí mají ti co vystudují přímo vojenskou školu. Co jsem někde čet tak 8% jde do zaměstnání hned po vystudování VSŠ, 42% po vystudování VSŠ a univerzity obrany,38% po vystudování pouze univerzity obrany a 12% po vystudování jiné vysoké školy.

_________________
SVD Dragunov 185 m/s (0.25) 161 m/s (0.40)

ODSTŘELOVAČ není jen profese, je to taky úděl a rozhodnutí. Kropit s elektrikou umí každý, ale kolik z vás se trefí JIŽ PRVNÍ RANOU?

AS Team: Special Airsoft Services Brno http://sas.brno.sweb.cz/


09 říj 2011, 18:11
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Na přijetí do armády ti stačí výuční list, nebo lépe maturita a je uplně jedno z jaký školy.
http://kariera.army.cz/cz/profesional


darthhunter píše:
(např po vystudování VUT elektrotechniky je možnost stát se armádním technikem a pod.)

To zní na AČR až moc logicky, i vystudovanej technik může skončit u minometu/kulometu u pěchoty.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


09 říj 2011, 18:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Aneb klasický příběh, jak se jeden vyučenej pivovarskej sládek dostal k chemikům, protože jeho výuční obor se oficiálně jmenoval "biochemik výroby" :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


09 říj 2011, 18:52
Profil ICQ
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Nebo vystudovanej bakalář v IT oboru správa sítí, kterýho vzali protože potřebovali někoho s technickým vzděláním... aby velel četě opravářů.
Nebo profesionální záchranář, potápěč, kterýmu slibovali že bude dělal u SAR, nebo u záchranářů... a skončil jako nabíječ na Daně. A naopak člověk co chtěl jít k bojovce skončil u potápěčů.

Prostě v armádě logiku nehledat. Pokud jde o to jakou školu si vybrat, tak osobně bych volil něco co má blízko k managmentu, případně nějakej ten technickej obor, ne že by člověk musel skončit na nějakým místě podle toho co vystudoval, ale protože tohle jsou věci co se můžou hodit.

_________________
http://www.Sniperblog.cz


09 říj 2011, 19:11
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 14 lis 2010, 08:37
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Díky moc všem. Takže kdybych neprošel talentovkami (teď se znovu dostáváme k původní otázce, jaká je jejich náročnost/má někdo zkušenosti?), myslíte, že by bylo dobré jít na gympl a pak na univerzitu obrany?


10 říj 2011, 13:12
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Tak já si udělal vyučák teď si dělam nástavbu a pak mam v plánu nejspíš zkusit vejšku když nic tak PČR nebo AČR btw. k těm talentovkám kámoška ze základky tam chtěla jít každej den běhala cvičila (je to vzpěračka) a stejně jí to bylo prd platný vyhořela tam jak papír..

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


10 říj 2011, 13:31
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 14 lis 2010, 08:37
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Když to tak čtu, napadá mě, jestli to má cenu vůbec zkoušet. Čím přesně tam museli projit?

P.S: Jak moc bude vadit, že mám astma (lehkou formu)?


10 říj 2011, 16:21
Profil
Major
Major
Uživatelský avatar

Registrován: 17 říj 2010, 15:23
Příspěvky: 452
Bydliště: Praha / Plzeň / Kaznějov / Livingston UK
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Myslim že dělala normálně češtinu jazyk a matiku + nějaký běhání atp. ale už si pamatuju prd jsou to 4 roky..

_________________
NEUMÍŠ NIC!!!


10 říj 2011, 17:06
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 14 lis 2010, 08:37
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
No, shlédl jsem vzory přijímacích zkoušek na oficiálních stránkách školy. Testy z ČJ, M a cizího jazyka mi přišly primitivní, tělesná výchova se ještě dá. Zajímá mě, co řeknou na to, že trpím alergiemi a mám astma? Zdůrazňuji, že se jedná o lehkou formu a dokonce si ani nepamatuji, že bych kdy měl astmatický záchvat. Nafasoval jsem na to spreje, které ale používám jen příležitostně. Na alergie taky beru léky. Fakt by mě mrzelo, kdybych měl stop jen kvůli tomu.


12 říj 2011, 17:58
Profil
Četař
Četař

Registrován: 08 srp 2011, 14:11
Příspěvky: 14
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Na zdravotní prohlídce pokud řekneš že máš lehčí astma a alergie si odepsanej. Promiň je to tak.


12 říj 2011, 18:41
Profil
Podpraporčík
Podpraporčík

Registrován: 14 lis 2010, 08:37
Příspěvky: 75
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Shit, může to někdo další potvrdit? Mám to na prohlídce zatajit? :|


13 říj 2011, 12:59
Profil
Armádní generál
Armádní generál
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:12
Příspěvky: 3071
Bydliště: Slavkovské Bojiště
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Určitě zatajit, případně se i domluvit s tvojí vlastní doktorkou aby to nepsala do posudku. V armádě několik astmatiků je (někteří se dostali až do afghánu), ale co vím tak nikdo z nich se s tím nechlubil.
Jinak u bojových jednotek to osobně považuji za nezodpovědnost, tam se člověk dostane do různých sraček (prach, pyl na polu apod.) a nemůže si dovolit smrkat a pčikat ve chvíli kdy má krýt svůj sektor. A k tomu stačí i lehká neléčená alergie (taky jsem oficiálně astmatik, léky jsem si vysadil před několika lety a tuto nemoc se snažím ignorovat, ale do armády bych s tím nešel).

_________________
http://www.Sniperblog.cz


13 říj 2011, 13:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 25 kvě 2009, 09:26
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Já jsem se jentak ze srandy z prváku na VUT hlásil na UNOB technickou fakultu a dostal jsem se přes příjmačky bez přípravy ... takže z konkurence bych si těžkou hlavu nedělal , ale na zdravotní jsem nešel a do dneška se za to biju do hlavy. Bylo mi řečeno že s alergíí tam nemám šanci a s lehkým astmatem už vůbec ne. Tak jsem se na to vykašlal jelikož to bylo přes zkouškové a já neměl moc času. Za nějaký ten měsíc po příjmačkách jsem se u nás na chodobce bavil s borcem, kterého nedávno vyhodili z UNOBu, kde byl na radiokomunikacích a říkal mi že ten systém je tam takový, že každý má určitý počet bodů a za nějaké věci se ti body strhávají a jakmile to překročí nějakou tu hranici tak máš smůlu. Pokud to není nic vážného tak se dá projít. Spousta lidí tam prý mělo alergii. Jen si asi musel mít zbytek věcí ok. Jestli máš vadu zraku a nosíš brýle tak nevím jak to bude protože za to ti taky dost strhnou, ale jestli vidíš ok určitě bych to zkusil. Tohle není rada jen pro tebe ale pro všechny kdo byjste se hlásili na Univerzitu Obrany. Příjmačky skutečně lehké. Jen doporučuju cvičit angličtinu tam si na tom dost zakládají.
Jinak co se týče uplatnění tak te tvé statistice moc nevěřím protože tam je to řešeno přes moduly. Armáda stanoví kolik potřebuje odborníků v daném oboru a podle toho se otevře modul. Všichni samozřejmě projít nemohou a doporučuju pro ty co se tam budou hlásit nastudovat podmínky nevím jak se to jmenuje, ale při studiu máš jako voják na spoustů věcí slevu, spoustu věcí vyfasuješ a dostáváš ještě plat. Armáda ti platí studium a nějaký ten výcvik, ale v případě tvého neúspěchu to budou chtít po tobě zpátky. Ne plnou částku ale málo to není. Ten týpek vracel myslím za každý měsíc 6tisíc a to se dostal to třeťáku. To už jsou slušné peníze.
Ještě k tomu uplatnění. Pokud zvládneš studium podle školy budeš ihned zařazen k útvaru, ale dost často se prý stává že během studia modul přeruší a otevřou ho třeba až za rok. Co se děje během toho roku fakt nevím :-) Takže jistota v tom není hlavně pro letce a letové dispečery... tam se modul otevírá jednou za 3roky tuším a během studia to mohou několikrát změnit...zrušit
Ještě co se týče té prohlídky. Budou chtít po tobě zprávu od všech pravidelných lékařů takže obvoďák případně ten alergolog i kdybys alergologa ignoroval budou ti dělat krevní testy. Takže ti na to příjdou tak jako tak. Spíš bych se snažil ukecat doktorku ať do té zprávy napíše bláboly o výrazném zlepšení 8)
To co jsem napsal je pouze moje zkušenost, netýká se to se to střední školy, ale UNOBu nicméně zdravotní testy budou stejné a zbytek pomůže snad někomu jinému kdo se bude hlásit na vysokou...

_________________
"Good. Bad. I'm the guy with the gun"


29 říj 2011, 20:23
Profil ICQ
Praporčík
Praporčík

Registrován: 27 pro 2009, 20:14
Příspěvky: 90
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Jestli ches musis nejprve zajit na KVV krajske vojenske velitelstvi. Všechny krajske města . Tam tě objednaji do jedne ze 3 nemocnic (Praha, Olomouc a |Brno). Tam projdes vyšetřeni a jestli máš astma tak to nezatajiš. Protože s semnou musiš mit kartu od doktora kde si chodiš od malička. Když projdes tak podáváš přihlášku na školu. Děláš přimaci žkoušky (Matika,český jazyk, aglicky jazyk a tělocvik+psychotesty). Záleži na tobě jak to napíšes. připravolal jsme se na to asi 2 měsíce. Ja jsem se tam dostal. Ted jsem v prváku :-)


30 říj 2011, 12:17
Profil
Svobodník
Svobodník

Registrován: 26 lis 2018, 20:54
Příspěvky: 1
Nový příspěvek Re: Vojenská Střední Škola (VSŠ) Moravská Třebová
Jestli ches musis nejprve zajit na KVV krajske vojenske velitelstvi. Všechny krajske města . Tam tě objednaji do jedne ze 3 nemocnic (Praha, Olomouc a |Brno). Tam projdes vyšetřeni a jestli máš astma tak to nezatajiš. Protože s semnou musiš mit kartu od doktora kde si chodiš od malička. Když projdes tak podáváš přihlášku na školu. Děláš přimaci žkoušky (Matika,český jazyk, aglicky jazyk a tělocvik+psychotesty). Záleži na tobě jak to napíšes. připravolal jsme se na to asi 2 měsíce. Ja jsem se tam dostal. Ted jsem v prváku :-)

Čau, vidím že jsi nebo jsi byl na střední vojenské škole. Zajímalo by mě snad úplně všechno, jaké máš spolužáky, baví tě to?, jaké je to na intru, jak to máš s dojížděním, myslíš že jsi udělal dobrou volbu? Prosím napiš toho co nejvíc, teď se totiž rozhoduju kam půjdu a je to důležité. Díky


26 lis 2018, 21:01
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 20 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz