Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 04:49




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 Recenze: Mechbox v.2 QSC od RetroArms (nová generace) 
Autor Zpráva
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Recenze: Mechbox v.2 QSC od RetroArms (nová generace)
Badum.

Jelikož RA uvedlo na trh novou generaci, která se poučila z té staré, dostal jsem možnost být mezi prvními co tohle dostanou do rukou.

Narovinu píšu, že tohle je podruhy v životě co mam v ruce CNC mech a zbraně se snažím zásadně skládat stylem "plug-in/plug-out" - tedy bez naprosto bez jakéhokoliv zásahu do konstrukce součástek.

Nová generace mechu od RetroArms si dala za úkol splnit normu ANC (Airsoft norms compatible) - což je ve výsledku asi zbožné splněné přání hned několika stavitelů, kteří s RA mechy zkušenosti mají. Co to znamená? RA naslouchalo svým zákazníkům a technikům (hlavně z japonska), kteří nekončně nadávali hned na několik věcí.

Jmenovitě třeba na: nutné broušení předku pro používání různých CNC hop-up komor (asi nejčastěji majetele prowinek), upravování těla pro vkládání do zbraně, upravování úchytných bodů mechu, upravování systému přepínání střelby.

Mech má z výroby už několik vychytávek, na pár z nich se mrkneme v rychlosti:
1) zakulacená horní část pro lepší vkládání do těl M4
2) předělané úchyty pro spínací kontakty, aby šla většina
3) víc strojně sražených hran
4) úchytné drážkování a polodrážková (!)
5) přední zbroušená část, pro možnost používání ostatních hop-up komor (!)
6) západka pro natahovací páku na vrchu
7) vyfrézované držáky pružinek (!)
8) nové drážky a otvory pro ložiska


Většina z těch "featurek" je vlastně pro běžného uživatele k ničemu, ocení ji spíš technici v shopech. Nicméně pro mě jako "stavitele" to má hned několik plusů a ocenění. Celý mech je totiž konstrukce dle Tokyo Marui mechu a nenajdou se na něm defekty/vady, které se běžně najdou na gearboxech z odlitků.

Započal jsem tedy v pul jedenacte večer svůj malý test. Gearbox z mé A&K M4 RIS CQB vyměním za CNC od RA bez jakéhokoliv zásahu.

Co vám dojde v balení od RA:
CNC mech, CNC QSC vodič pružiny, šroubky na sešroubování mechu + 2 šroubky na přerušovač střelby a uchyt spoušťáku (maji jiny závit než klasicke)

Rozhodl jsem se použít minimum dílů RA a tohle tvrzení o ANC potvrdit/vyvrátit
Seznam co obsahovala moje M4 a co šlo do CNC mechu RA:
Spoušťák PJ (musel být použit pro uchycení šroubek od RA, je v balení)
Spoušť PJ
Přerušovač střelby ocel ASPro (musel být použit pro uchycení šroubek od RA, je v balení)
Ložiska 8mm kluzná SHS ocel
Podložky ASPro
Kola XYZ
Píst AimTop (později jsem dal RA pist molybden je lepší)
Hlava pístu CNC ASPro (později jsem dal hlavu pistu RA CNC POM je lepší)
Válec s dírou ASPro
Hlava válce CNC ASPro (později jsem hodil CNC hlavu RA - stejny vykon/tišší zvuk zbraně)
Tryska ASPro dual sealing 21.5 mm
Ramínko podavače SHS
Kulisa přepínání PJ

a závěrem
M130 guarder
a RA CNC QSC vodič pružiny (nevim jestli jiny ke konstrukci mechu jde)

A závěrem? Všechno sedí, jezdí, funguje, podává, střílí. Ke zbrani jsem dal dohromady 5 komor v pěti ruznych zbraních. Jmenovitě:
CNC Hop-Up komora modra M4 (funguje bez problemu)
CNC Hop-Up komora červena M4 ASPro (funguje bez problemu)
ProWin M4 (tež funguje bez problemu)
WiiTech A&K MASADA CNC komora (funguje bez problemu)
SHS CNC Hop komora modra (funguje)

Všechny komory doléhaly naprosto bez problemu, u par zbraní to zvýšilo i výkon (dávám to za vinu tomu, že mezi komorou a mechem neni žádná spára, kudy by vzduch unikal). Kovove odlitkové hop-up komory též funguji, nicméně pokuď chcete stabilní výkon, tak se CNCčkové nevyhnete.

Mech byl tedy složeny, ale došlo na jiny problem, na takový který jsem vubec nečekal. Drážky pro pažbičku byly moc tlusté a nemohl jsem tam svoji pažbičku nasadit. Tedy následovalo první broušení. Mnoho z vás se asi ptá čím to je. CYMA, Dboy, AimTop a PJ(A&K) mají pažbičky, které jsou kus od kusu jinak odlévané (záleží na číňanovi jak se vyspal a kterou formu vytáhl) a kvůli tomu jsou drážky v pažbičkách o 0,5 mm tlustší. Zkoušel jsem ji tam narvat násilím, nešlo to. Po zběžném zbroušení pažbičky sem ji tam nakonec dostal - mech střílí! (A díky tomu jsem otestoval i komory viz. výše)

Věci co mě potěšily:
1) můžu si dát jakou komoru chci
2) Strojně sražené hrany opravdu pomáhají s manipulací při vkládání do těla
3) vedení na káblíky (tímhle trpím díky mosfetu odjakživa)
4) mech jsem složil za 15 minut, všechno šlo samo a nikde jsem nic neupravoval
5) mech má otvory pro zbraně s přepínáním na obou stranách, lidi jako já co miluji SCAR-L budou jistě potěšeni
6) drážky a polodrážky drží mech samy o sobě bez šroubů (beze srandy, když mi mech došel, dá to práci od sebe ty půlky rozdělit)
7) všechny držáky pro pružinky a jiny blbůstky jsou naprosto perfektně rozloženy a drži jak maji
8) žádné nedokonalosti nebo "piny" po odlévání z forem.
9) samozřejmě ušetřená váha (ten rozdil je ve zbrani fakt znát)

Na co nejspíš lidi budou nadávat:
1) umisťování ložisek - ty moje jsem tam musel doklepat skrze gumovou paličku a dřevěnou laťku "zacvaknout" jednoduše prostě nejdou.
2) pažbičky a některé jejich rozměry - broušení drážek se asi nevyhnete, hlavně u těch čínských ergonometrických

Neutral:
1) mech drží o dva šroubky méně než standartní TM mech
2) Nasávací otvory jsou trochu jiné než u běžných mechů (šest dírek)
3) mech má v sobě několik "chladících" otvorů, kde jde vidět krásně na kola, v případě poruch se dá lépe identifikovat
4) materiál mechu je letecký dural

Detailní foto mechu přímo od RA:
https://www.retroarms.cz/novinky/nova-g ... chaboxu-v2

Galerie ode mě z testování:
http://postimg.org/gallery/229wfddn8/
(foceno kalkulačkou, fotak na recenze si odlitl do Tokya lol)

Závěrem:
Pokuď chcete blbuvzdorny mech, který se konečně nemusí upravovat a jen do něj přeházíte co máte, není co řešit. RA dle meho nazoru staví i celkem rozumné ceny pro ČR, navíc v tom máte doživotní záruku a u zbraní potom budete řešit jen kupování těl a ne celých předražených sestav. Až na těch par drobností s pažbičkou a ložisky si myslím, že lepší CNC mech neseženete. Pro ty z vás, kteří se budou ptát. Ano mech jsem dostal v rámci spolupráce zdarma na testovačku, nicméně na mém názoru a skládání to nic nemění, kdyby to byl šmejd, řekl bych, že to je šmejd a dal neřešil.

Pokuď máte nějaké dotazy klidně se zeptejte, není problém. Pokuď se vám recenze líbila, budu v brzké době až se vrátí zrcadlovka dělat i skládací video jako důkaz, že se tam opravdu nic upravovat nemusí. Tohle video najdete u mě na kanále youtube (odkaz mam v podpisu).


Zběžně na co odpovím rovnou co mě napada:

1) Jde tam dát procesorovka od jeffa V2???
Odpověď: Ano jde, vzhledem k tomu, že jsem tam narval i čínský spoušťáky bez jakehokoliv problému a prví malá zkouška s jeffem taky seděla, nevidím tam problém

2) Má mech otvory pro přepínání střelby na obou stranách???
Odpověď: Ano má, uživatelé zbraní SCAR apod budou potěšeni

3) Jde použít jiný vodič pružiny pro QSC???
Odpověď: Zatím nevím, dostanu se k tomu, ale bojím se, že vzhledem ke konstrukci vodiče RA to asi nepůjde

4) Je drážka pro kabely u motoru dostatečně velká? Mám hodně kabelů od mosfetu co vedou do pažby, u běžného mechu to překáželo a docházelo k obrušování bužírky motorem.
Odpověď: Ano je, použivam mosfet od Jeffa s univerzální kabeláží, která je v ostatnich mechách opravdu naprdlačku co se týká uložení. Kabely se tam krásně vejdou všechny a nepřekáží.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


13 zář 2016, 09:02
Profil
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Recenze: Mechbox v.2 QSC od RetroArms (nová generace)
Hoj, vcelku hezky napsane a informacne taky ok.

jen par stouru:
1) co jsou nasavaci otvory?
2) s pazbickama bude vzdy problem
3) to ze loziska nejdou jen tak nacvaknout je naopak velice chvaluhodne, loziska co se pak protacej v osazeni fakt nechces, ale i to jde resit ...

TO nema bejt hekt pouze KONSTRUKTIVNI kritika

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


23 zář 2016, 17:21
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Poručík
Poručík

Registrován: 27 čer 2016, 13:54
Příspěvky: 277
Nový příspěvek Re: Recenze: Mechbox v.2 QSC od RetroArms (nová generace)
Nasavacima otvorama jsem myslel otvory na vzduch v horní zadní části mechu (maly dirky po stranách běžny dvojky mechy tam maji prostě velkou obdelnikovou díru)

Pažbičky - no jak se to vezme, ta seriova od PJ byla diky těm milimetrum tak mimo, že jsem nakonec koupil ergonometrickou od elementu, ale u te se dostavil naprosto jiny problem, diky drážkám RA mechu jsem ji musel zbrousit v dolehacích plochách o další milimetry, ale sedí perfektně

Ty ložiska naprosto beru, máš pravdu, ale tady byl problem jiny. Ty ložiska tam šly docela "blbě" asi tak že jedno doklepnutí nestačilo, ale musel jsem do toho skoro praštit až násilím (a to se tykalo všech 8mm ložisek). Nicméně drží tam opravdu fest a nevěřím tomu, že se ty kluzny jen tak vysypou.

_________________
Youtube NoobsRush - všemožné o Airsoftu (Zamyšlení, Tipy, Recenze)


27 zář 2016, 08:38
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz