Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 19 dub 2024, 03:43



Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
 Konec airsoft fora? 
Autor Zpráva
Podplukovník
Podplukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 16 lis 2010, 07:47
Příspěvky: 540
Nový příspěvek Konec airsoft fora?
Zdá se mi to nebo to tu nějak chcíplo? Když jsem tu byl naposled tak to tu žilo, chodil tu Reyes, nox, monty... Spousty nových postů denně a teď je tu nějak mrtvo...


18 kvě 2015, 07:13
Profil ICQ
Poručík
Poručík

Registrován: 07 lis 2012, 18:24
Příspěvky: 255
Nový příspěvek Re: Konec airsoft fora?
ja teda nevim jak tady - k tomu by se meli vyjadrit hlavne modi/adminove, ale fora klesaj obecne. Spousta veci se resi ve skupinach na FB, kde je vlastne "nekdo" permanentne, takze odpoved je temer na pockani (jeji kvalita je casto pochybna, ale kdoby to resil - jde o cas)... Nicmene mam pocit, ze tak spatny to tady este neni - nove prispevky jsou tu v podstate denne...


18 kvě 2015, 15:04
Profil
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Konec airsoft fora?
Tak mně to skoro přijde jako změna k lepšímu...rozumný lid sem stále chodí, stále je možný tu vést živou debatu prakticky o čemkoli, stále se tu člověku dostane rady a pomoci a přitom už nemusim denně mazat, zamykat, rozdávat varování ani banovat, protože kindrs se hromadně přesunuli na FB.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


18 kvě 2015, 15:39
Profil ICQ
Generál major
Generál major
Uživatelský avatar

Registrován: 04 zář 2009, 10:40
Příspěvky: 1961
Bydliště: Horažďovice / Sušice / Plzeň / Praha
Nový příspěvek Re: Konec airsoft fora?
ja as skoro souhlasin s grifem. fb poradny apod tak nejak nemam rad. podle me neni nad kvalitni prehledny forum. tady toto neni top ale vazim si ho mnohem vic jak nakejch xichtbuku...
skoda jen ze spostu tech co ma co rict prestalo byti aktivni

_________________
No stress, be EPeS ...

2RIFLES, G Coy (07-13) / 1RGJ, B Coy (93-07)

L85A2 (RIS - GG 2,6J, UGL - Army 2,6J, RIS - GBB WE 4J)
L110A2 (AK 2,6J)
L119A1 (GBB WE 2,2J)
L1A1 (STAR 2,6J)
L128A1 (GFC 0.8J)

Podporuje ligu plynařů!


19 kvě 2015, 07:14
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík

Registrován: 05 dub 2011, 09:05
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Konec airsoft fora?
Plne souhlasim s vyse uvedenym.
Navic je tu velka historie dozadu, takze muzu najit rady a nazory, coz se na FB vubec neda delat, nebo hrozne spatne. Dokonce nekdy i pouzivam jeste stare forem co tak profesionalne znicil BAS.


19 kvě 2015, 09:05
Profil Zobrazit autorovy stránky
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 23 kvě 2013, 21:55
Příspěvky: 174
Nový příspěvek Re: Konec airsoft fora?
Griffon píše:
Tak mně to skoro přijde jako změna k lepšímu...rozumný lid sem stále chodí, stále je možný tu vést živou debatu prakticky o čemkoli, stále se tu člověku dostane rady a pomoci a přitom už nemusim denně mazat, zamykat, rozdávat varování ani banovat, protože kindrs se hromadně přesunuli na FB.

Rozumní ľudia... Máš smolu, ja medzi nich nepatrím. :D


19 kvě 2015, 23:24
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Konec airsoft fora?
Malmerg píše:
Plne souhlasim s vyse uvedenym.
Navic je tu velka historie dozadu, takze muzu najit rady a nazory, coz se na FB vubec neda delat, nebo hrozne spatne. Dokonce nekdy i pouzivam jeste stare forem co tak profesionalne znicil BAS.


Můžu se zeptat co BAS zničil? Jsem úplně nepochopil.

Jinak já si taky myslím, že FB odfiltroval dost lidí, kteří k airsoftu jen čuchnou a zase zmizí a sem stejně pořád chodí ti, co se tomu věnují trochu více. A jinak ano, Fóra všeobecně upadají, proto třeba ani BAS se nesnažil svoje staré fórum nějak zásadně oživit. Bylo to vidět na reálné statistické návštěvnosti.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


26 kvě 2015, 09:20
Profil Zobrazit autorovy stránky
Podporučík
Podporučík

Registrován: 05 dub 2011, 09:05
Příspěvky: 220
Bydliště: Brno
Nový příspěvek Re: Konec airsoft fora?
Alfred píše:
Malmerg píše:
Plne souhlasim s vyse uvedenym.
Navic je tu velka historie dozadu, takze muzu najit rady a nazory, coz se na FB vubec neda delat, nebo hrozne spatne. Dokonce nekdy i pouzivam jeste stare forem co tak profesionalne znicil BAS.


Můžu se zeptat co BAS zničil? Jsem úplně nepochopil.

Jinak já si taky myslím, že FB odfiltroval dost lidí, kteří k airsoftu jen čuchnou a zase zmizí a sem stejně pořád chodí ti, co se tomu věnují trochu více. A jinak ano, Fóra všeobecně upadají, proto třeba ani BAS se nesnažil svoje staré fórum nějak zásadně oživit. Bylo to vidět na reálné statistické návštěvnosti.


BAS forum koupil, pak provozoval a pak ho uzavrel. S podle me totalne imbecilni vymluvou(nepamatuji si presne), ze uz ho nejde udrzovat.
A co spustil misto toho? Vlastni cosi ala guestbook, coz je hnus nejvetsiho zrna, pouzivanej asi tak pred 15 lety.


26 kvě 2015, 13:25
Profil Zobrazit autorovy stránky
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Konec airsoft fora?
Ted bych primo lhal, jak to bylo s prvnotnim forem, zda bylo či nebylo koupeno, co a jak. Takže to nebudu rozebírat a cucat si informace z prstu (ale pro sebe se pozeptám).
Bylo by dobré mluvit, o jakém fóru konkrétně mluvíš, protože hodně lidí má za to, že třeba klasický airsoft-portal.cz se pak přerodil na asportal.cz což není pravda. Každé z těch fór existovalo vždy odděleně.
Airsoft-portal ukončil činnost neptej se mě proč někdy na přelomu 2013/14.
ASportal.cz skončil kvůli nízké návštěvnosti (ta byla z tehdy čtyř největších fór nejmenší) v druhé polovině roku 2013. Toto fórum bylo uzavřeno kvůli velmi nízké návštěvnosti, protože většina lidí během výpadku stejně přesedlala sem na toto fórum, které bylo v době asportálu jedinou konkurencí. A samozřejmě, když ti na fórum chodí pár lidí, ještě méně ti jich přispívá a na druhém fóru je nával, tak nemá smysl platit domény, hostingy atd. Proto BAS od udržování jakéhokoliv fóra upustil. Byla to jen otázka návštěvnosti.
V podstatě tyto dvě fóra skončila jen těsně po sobě.

Uvaž jen, že tady je aktuálně 8000 registrovaných (takže dejme tomu, že tehdy jich tam určitě bylo přes 5000) a před uzavřením starého fóra BASu 2013 tam bylo jen 1600 registrovaných.

On FB definitivně zlikvidoval dle mého tři velká fóra ze čtyř někdy dva až tři roky nazpět. Tohle fórum je poslední skutečně velké, co zůstává. Ale FB zničil vůbec spoustu různých komunitních fór nejen airsoftová.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


26 kvě 2015, 14:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 říj 2007, 11:58
Příspěvky: 2026
Bydliště: Domažlicko
Nový příspěvek Re: Konec airsoft fora?
Jelikož jsme byl jak na starém Airsoft-potále, na je ho předchůdci i následujících a jediné úplně první jsem nestihl.
Proč skončil? Modi přestali mít na lidi nervy, neustále se opakující dotazy a blafy nově příchozích. Lidi kteří to provozovali prostě na to přestali mít náladu ať už z důvodu odchodu z AS scény k ostrým, nebo do as důchodu či ústraní atp.

Ano pocit že to tu upadá ti nikdo nemůže vzít, přesto tu najdeš stoletý moudra který se už jinde blbě hledají. potloukají se tu ať už aktivně či pasivně veteráni airsoftu a když nadhodíš to správné téma, třeba je to zaujem a něco ze svých mouder který ještě před rokem nikho nezajímaly pustí ven.

Všeobecně směr AS scény se posledních pár let co přišli levný číny ubírá někam tam, čemu jsme se od začátku vyhýbali/smáli a přesto to děláme všichni dál. Po svým, s kámošema, v uzavřených skupinách a pod.

Za mě jakožto jednoho z těch kdo to tu v prvopočátku původně jakože západočeskýho fora pomáhal rozjíždět, psát sem těžce nabitý info z dílny ,akcí ,knížek a známích to postupem času přestalo bavit a 2 roky sem sem vlastně chodil jen psát inzeráty a neměl potřebu házet perly sviním který si toho nevážily jestli mi rozumíš.
Mno doba se pomalu mění, děcka přijdou a odejdou na FB protože odpovíš až po víkendových manévrech a ne hned do 30s a tak se tu pomalu, ale jistě utváří (snad) komunita zarytých kuličkářů který to baví delat proto jakým AS vždycky byl a bude. Prostě bejt s kámošema v lese a hrát si na válku každej podle svých možností, schopností a chuti. O tý výstroji o těch hadrech, o úpravách a podobně.

Prostě a jednoduše tak nějak doufám že se to zas dostane do stádia kdy půlku aktivních lidí odsud budu potkávat na akcích a ne jen přes písmenka na černým podkladu.

Takže rozumný mládí vpřed :D Stáří do lesa

_________________
Dark Hearts, Dark Intensions..... :twisted:


27 kvě 2015, 23:32
Profil
Plukovník
Plukovník

Registrován: 06 lis 2009, 21:51
Příspěvky: 854
Nový příspěvek Re: Konec airsoft fora?
Nevím jak Reyes (nebo teda vím), ale prostě práce, práce, práce... u mě ještě škola... navíc se v těch airsoft věcech nevyznám, vždycky to pro mě byly jen čísla od výrobců kvérů a na dostřel a další věci jsem nebyl, proto jsou "moje" témata maskování, obuv a výstroj... což mě tady na fóru omezuje na třetinu možností diskuze :P a když už se diskutuje, odpověď je Bates/Bellevile & ALP/Tasmanian/jiný origo (protože u zbytku je ten výběr +- stejnej) a maskování je prostě Krylon nebo Aervoe a pak jsou to prostě jen hromady fotek, znáš to :) takže jsem spíš na offline a zážitky, než tu něco řešit, každej si na to musí přijít sám :)

K tomu všemu se do lesa dostanu na pochod 3x do roka, víc ne. A i tak tam potom hlavně fotíme a řešíme témata pro nový články, dva dny ležet s hromadou výstroje na pozorovačce, to snad jen už jen ve snech :lol: ale snad na to jednou zase dojde :)

Každopádně připravujem super věc, co se v ČR zatím objevila jenom málo, přitom je tam obrovskej potenciál :) víc se nechte překvapit, ale budem na tom spolupracovat s dvěma airsoft shopama a bude to heavy :D

_________________
KVHS RHPz 2009-2013
INVISIBLE GEAR


28 kvě 2015, 14:30
Profil
Plukovník
Plukovník
Uživatelský avatar

Registrován: 25 pro 2007, 20:02
Příspěvky: 726
Bydliště: Praha
Nový příspěvek Re: Konec airsoft fora?
To Nox: tohle znam. Me nikdy nebavilo upgradovani zbrani a reseni vykonu. Ja na zbrane koukam dodnes jako na modely letadel. Zajimaji me perlicky, zajimava technicka reseni, vychytavky a sberatelske kousky. A ano, mam rad japonske pojeti airsoftu, nez vychodo-evropske military pojeti. Ve volnem case se zajimam o historii airosftu a jsou to veci uzasne... Bohuzel je skoda, ze tyhle veci moc lidi dneska nezajimaji. Jak rikam,jsem takovy airsoftový teoretik. A pak me mrzi, kdyz nekdo netusi kdo to je Tanio Koba, ale urcite vi, ze chce ty nejlepsi dily od SHS...a lidi to kolikrat ani nezajima, ackoliv vam treba studium historie airsoftu osvetli, proc se zbrane vlastne nedelaji ocelove (prevazne) a pod. Ale jak rikam, tohle lidi dneska proste nezajima.
Jak mi odpovedel nedavno jeden clovek na IDETu: "airsoft prece vzniknul jako simulace boje ne?" Moje airsoftov e srdce tato odpoved velmi bolela T_T

Lidi uz nemji zajem o nic jineho, nez samotne strileni a nebo "trenovani jak byt krutoprisny military freak" (nic proti tem ktere to bavi).

...btw neumi tu nekdo japonsky? Potrebuji prelozit jeden velmi zajimavy rozhovor s panem TK.

_________________
Airsoft je jen hra a s reálem má společné leda tak maskáče.
-----------------------------------------------------------------------
STAR L1A1
CA HK53
KA FN FAL
Maruzen Vz.61, Micro UZI
Marushin Clone M500 SSB Five round burst Gas Shotgun


30 kvě 2015, 08:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 12 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz