Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24 čer 2024, 13:53




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
 Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím 
Autor Zpráva
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím
Tak, ona to teda není kráska a vlastně ani nevím, jestli to budu nosit, spíš se zatím tak nějak učím se strojem, sumky už postupně začínají nějak vypadat, ale vestu budu stejně dělat znovu a úplně jinak, nosím marpaty, pro začátech z toho šít by ale byla škoda, takže jsem vzal béžovku alá kojot :lol:

Vnitřek je nylonová síťovina, pak 2x Cordura šestistovka, záda mollečka, boky zapínací na sucháč, na jedné straně molle a na druhé širší popruh (třeba na uchycení stehenního pouzdra), předek molle + prostor na nášivky, případně cokoliv (sucháč - momentálně překryto "záslepkou"), přes rameno je samice čekající na trojzubec uchycený na zbraní (ale v praxi spíš tak na pochod, při běhu by to bylo asi dost nepříjemné). Vnitřek kolem krku má sucháč, pro případné uchycení límce na krk.

Byl to takový první pokus něco ušít, hodně jsem se u toho naučil, příští výtvor snad bude už "použitelný", představa byla udělat lehčí vestu, žádný těžkooděnec jsem být nechtěl. Další věcí je, že jsem alespoň trošku pronikl do tajů šití - a hlavně mě to baví. Včera jsem udělal zabalovací odhazovák, ten se celkem vydařil, tak uvidíme.


Přílohy:
22072012593.jpg
22072012593.jpg [ 138.66 KiB | Zobrazeno 11152 krát ]

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307
26 črc 2012, 13:46
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím
Hlavně si proboha nešij MARPAT výstroj :D

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


26 črc 2012, 14:04
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím
To ne, ale sumky, vestu bych pak nechal zase nějakou takovouhle divně barevnou :lol:

ale i tvarově trošku jinak, širší dole, užší nahoře, s blůzou to sice neva, ale bez ni to škrábe a mělo by to bejt u těch rukou víc vykrojené, ale tak chybama se člověk učí :D

navíc musim vymyslet nějakej způsob, jak šít ty molle proužky, aby byly rovně :D

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


26 črc 2012, 14:06
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím
No ani sumky ne, to je maximální hnus...

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


26 črc 2012, 14:11
Profil ICQ
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím
A neni to tachle nějaký divný? I když oni ty sumky taky nemaj "barevný", ale spíš by to chtělo asi olivu ne?

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


26 črc 2012, 14:12
Profil ICQ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 10 lis 2008, 13:47
Příspěvky: 20687
Bydliště: Fort Lewis
Nový příspěvek Re: Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím
Jak takhle? Na coyote výstroji se nosí coyote sumky, nic takhle dvojbarevnýho se rozhodně nedělá, maximálně to je vidět ve chvíli, kdy má voják třeba už vestu v novym vzoru, ale sumky ještě nenafasoval a tak tam má starý.

_________________
SGT Griffon P.
A/1-23 INF, 2ID 2005-2012
615th MP Co. 2012-now

Less flower power, more firepower!

Nejsem osobní helpdesk! Soukromé zprávy jsou na soukromé věci, dotazy patří do fóra.


26 črc 2012, 14:13
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím
Šít je fajn, ale jdeš na to odprostředka. Nevim jestli jsi to udělal nebo ne, ale dřív než začneš šít naostro, tak se dělá prototyp z nějaké levné látky, a ještě předtím se střih udělá na papírovém modelu (u vest to jde), takhle člověk vyřeší většinu nedostatků, ještě než to sešije. Takhle je to trochu plýtvání látky.

Co se týče vesty, tak se mi tam nezdá provedení kolem límce. Jinak by nebylo špatný, případně dát do ramen nějakou výztuhu, při plné zatížení jsou kila pak cítit. Pak neni přesně z fotek patrné, ale zdá se mi, že jsou záda a předek stejně vysoké. Doporučuji udělat vysší záda než předek, lépe to pak padne.

Jinak jak říkáš první pokus, ale tohle experimentování s vlastní výstrojí je přesně to, co současnému softu chybí, jen tak dál. ;)


Naposledy upravil CrocHunter dne 26 črc 2012, 14:20, celkově upraveno 2



26 črc 2012, 14:15
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím
oukej, tak příště komplet kojot, nebo oliva, podle toho co seženu :D

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


26 črc 2012, 14:18
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím
Hlavně si zkus udělat ten nějaký model.

Co se týče přišití Molle pásků, tak se neboj na vestu čmárnout a naznačit si, kam se mají ty pásky přišít a pak se je tam připevnit špendlíkem. To je i často vidět i na výstroji od renomovaných firem, takové červené čáry fixkou kolem švů - to je tam, aby se člověk vyznal kam se co má přišít - celkově zjednodušení a zpřehlednění výroby.


26 črc 2012, 14:23
Profil
Nadporučík
Nadporučík
Uživatelský avatar

Registrován: 22 dub 2012, 09:33
Příspěvky: 280
Bydliště: Praha 6
Nový příspěvek Re: Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím
CrocHunter píše:
.....


Máš pravdu, tahle látka naštěstí tak drahá nebyla, ono celá ta vesta vyšla počítám tak na 4-5stovek, víc asi ne, příště to bude určitě jinak, ten papír mě taky napadl, ale pak jsem to zavrhnul, příště to tak ale udělám. Ano, předek je stejně jako zadek (cca), ten rozdíl je malej, asi 3cm a ani ne tak ve střihu, jako že to je prostě "posunutý dopředu" a já pak přišíval kus látky ještě vzadu :roll: :D

Mě na tom hlavně bavilo, že jsem začal bez jakékoliv představy a postupně vymýšlel, kde by se co dalo přidělat a jak to vylepšit. U další vesty už ty základní stehy hlavně nebudu mít černou nití (to je fakt na zeblití, ale jiná v tu dobu nebyla) a už bych měl mít i trošku představu, tak uvidíme.

Každopádně děkuju :)

e: k molle, no já neměl křídu, takže propiska a je to tam vidět, ale i tak mi to občas trošku sjelo :oops: :lol:

_________________
Začínám :-)
/ WE G18c - GP M16A3 - GP M4 CQBR /
* Friendly fire expert * Magnet na BB * Evropské směrnice * Do kulí *
http://www.airsoft-forum.cz/viewtopic.php?f=245&t=5307


26 črc 2012, 14:25
Profil ICQ
Kapitán
Kapitán
Uživatelský avatar

Registrován: 12 kvě 2009, 18:33
Příspěvky: 408
Nový příspěvek Re: Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím
Ten předek je opravdu lepší udělat menší než záda, protože tam pohybuješ hlavou a krkem, takže potřebuješ víc prostoru. Na těch zádech toho moc neni takže je můžeš nechat vysší. Je lepší udělat předek a záda oddělený, jednak to umožnuje větší variabilitu v nastavování, jednak kvůli metráží.

Hodně štěstí do dalšího projektu ;)


26 črc 2012, 14:32
Profil
Rotný
Rotný

Registrován: 19 čer 2012, 17:42
Příspěvky: 20
Nový příspěvek Re: Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím
V prvom rade pekná práca. Palec hore, že si sa do niečoho takého pustil. Ja zo šitím skúsenosti nemám, ale otec je v tom celkom dobrý (kedysi šil celé kostýmy pre ženské). Páči sa mi keď ľudia takto tvoria a neboja sa prezentovať na fórach, len tak ďalej.

A hlavne čo som chcel: Ako značenie odporúčam kriedu, otec si takto stále značil na látku ako strihať či šiť, na látke je to dobre vidieť a vieš to oprášiť aj rukou, či len vlhkou handrou. Fakt odporúčam.


26 črc 2012, 14:38
Profil
Štábní praporčík
Štábní praporčík

Registrován: 16 led 2012, 18:49
Příspěvky: 151
Nový příspěvek Re: Mé první šití - vesta, sumky / jen se chlubím
Tak som aj ja viskúšal si ušiť vestu,poťah na helmu, zátylník a popruhy po tom čo som v pivnici našiel starý šiaci stroj LADA a naučil som sa na tom tak nejak šiť.....zaťial je to nahovno a postupom času sa my to rosype ale čo už.... :D chybu som spravil v tom že so si nespravil ten model...a počas šitia som musel riešiť veľa problémov...bol to jen taký experiment a šil som to zo starej,vyblednutej a roztrhnutej taz83 blúzy...ulala... :D


Přílohy:
Poznámka: tu je pohlad na vestu aj s výstrojou...moc si nerozumejú...ale to sa dufam časom spravý ...
bez_názvu.GIF
bez_názvu.GIF [ 439.36 KiB | Zobrazeno 10911 krát ]
Poznámka: provizorný zátylník...
P1050269.GIF
P1050269.GIF [ 2.79 MiB | Zobrazeno 10915 krát ]
Poznámka: popruhy som robil zo starých popruhov na ruksak...
P1050268.GIF
P1050268.GIF [ 2.97 MiB | Zobrazeno 10915 krát ]
P1050267.GIF
P1050267.GIF [ 2.96 MiB | Zobrazeno 10915 krát ]
Poznámka: detail na vestu...inak pláty sú kartonu obalenom v v takej umelej látke (aby nedošlo k hádkam že som strelu necítil)na veste je 23 takýchto plátov,koli lepšej manevrovatelnosti v nej...
gggf.GIF
gggf.GIF [ 197.52 KiB | Zobrazeno 10915 krát ]
bez_názvuxf.GIF
bez_názvuxf.GIF [ 465.89 KiB | Zobrazeno 10915 krát ]
08 srp 2012, 10:37
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 13 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz