Vyhledat témata bez odpovědí | Zobrazit aktivní témata Právě je 24 čer 2024, 13:36




Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
 SLAŇOVACÍ VESTA AČR vz.95 
Autor Zpráva
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 20 bře 2013, 18:32
Příspěvky: 48
Nový příspěvek SLAŇOVACÍ VESTA AČR vz.95
Ahoj všichni, rozhodl jsem se že si o vestě nasbírám informace, projel jsem google od a do z a je na ni jen pár ohlasů a recenzí ale je to tak 50 na 50 buť jí lidé odsuzují nebo jí vychvalují do nebes, nějak to je podobně i tady, dva úplně protichůdné názory. Takže bych chtěl tímto oslovit majitele nebo zkušené čtenáře aby se k tomuto tématu vyjádřili.


15 led 2014, 20:07
Profil
Štábní rotmistr
Štábní rotmistr
Uživatelský avatar

Registrován: 26 črc 2009, 14:14
Příspěvky: 60
Nový příspěvek Re: SLAŇOVACÍ VESTA AČR vz.95
Pokud se bavíme o SPM vesta slaňovací MNS-2000 vz.95, tak bych tu něco hodil. Měl jsem možnost ji krátce používat (stejně jako spoustu dalších AČR vest) a věc se má cca následovně:

Když tato vesta vyšla jako produkt, nic "lepšího" v této kategorii neexistovalo. Vesta je navržena pro běžnýho bigoše, aby tam dal 2-4ks zásobníků k samopalu vz.58, nůž UTON vz.75, autoinjektor, obvaz, 2 granáty a dále měl k dispozici malou kapsičku na drobnosti. Víc nic! Na další specializovaný materiál byl opasek MNS, na který pak člověk nasázel další sumky, často čutora, univerzální kapsičky, pouzdro na pistoli, mapu aj. Takže výsledek je ten, pro základního vojáka dobrý, když ale chtěl člověk něco navíc, musel to vešet na opasek.

Pokud ale člověk vezme v úvahu dnešní nasazení vojáka, tak je to i o tom někam dát RDST, IFAK, PNV, balistiku, je často potřeba více munice aj. Proto MNS slaňovačka nevyhovuje požadavkům vojáka dnešní doby ani zdaleka. Do té slaňovačky v podstatě nedáš žádné nadstandardní vybavení (není na to prostě kapacitně uzpůsobena), To, že je ke "slaňování", nemá pro běžnýho vojáka význam, protože na slaňovací procedury se stejně tahají sedáky (je to bezpečnější). A tak vlastně na slaňovačce není nic, co by se její dlouhý seznam nedostatků vyvážilo. Proto tehdy často byla MNS slaňovačka nahrazována SPM vestou univerzální, ALP TL98 apod. (samozřejmě často vlastní nákupy)

A proč ji lidé chválí? No vojáci (i airsofťáci) nejsou všichni válečníci se spoustou vybavení a odborností. Nepotřebují různé vyfikundace. Takže na ten základ, který vojákovi stačí pro přestřelku, ta vesta dostačuje. Co si budeme povídat. Kdybych dělal řidiče Tatry, nebo nějakého spojaře na štábu (oboje ale někde u linie před 10ti lety), tak mi stačí nějaká munice, nějaký granát, pár lékárenských serepetiček a nazdar. Víc nepotřebuju. Takže řeknu: "Ano, ta vesta je supr, nikde mi nic nepřekáží a na to, co musím nosit, mi bohatě dostačuje."

Pokud jsem ale voják v dnešní době např. u BRNky, tak tu sračku na sebe ani neobleču a utíkám do prvního rozumnýho armyshopu koupit nějakou molle balistiku ze zahraničí :)

_________________
"AUDI, VIDE, TACE - Poslouchej, dívej se a mlč!" - motto zpravodajské služby
KVHS Rota Hloubkového Průzkumu https://www.facebook.com/KVHS.RHPz


15 led 2014, 21:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nadrotmistr
Nadrotmistr

Registrován: 20 bře 2013, 18:32
Příspěvky: 48
Nový příspěvek Re: SLAŇOVACÍ VESTA AČR vz.95
Tak to mas zajiste pravdu,kdyz to stahnu na me chtel bych v tom vlacet l2x zasobak pro Mp5 na opasku cutory a v sumce obvaz a rohlik. Stejne to bude asi lepsi nez LBV a tuta bude vyhovovat. Nic vetsiho neviuuziijii


16 led 2014, 07:18
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 3 ] 

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 45 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.  Designed by STSoftware for PTF.  Český překlad – phpBB.cz
Kontakt: info(zavinac)airsoft-forum.cz