Re: WWIIASA - druhoválečný airsoft
FAQ druhoválečný airsoft.
Užitečné odkazy?
http://www.druhavalka.czhttps://www.facebook.com/druhavalkahttp://forum.druhavalka.czVše je k dočtení na stránkách.
Na kolik druhoválečný airsoft příjde peněz?
Odpověď je asi taková, že za 10 až 15 tisíc se dá pořídit základ výstroje pro všechny obvyklé armády se kterou se dá jezdit + připočíst cenu zbraně. Pokud si člověk počká a skládá výstroj z bazarové, které je všude dost, tak se dá cena snížit o třetinu až polovinu.
Ukázková kompletní výstroj stojí zhruba na 30 a víc tisíc.
Rád bych vyzkoušel druhoválečný airsoft, ale hned se mi nechce investovat velké částky do výstroje.
Je možnost na celou řadu akcí dojet v dobově vyhlížejícím civilu jako partyzán. Zbraň je preferována dobová, ale pokud to organizátor po předchozí domluvě povolí může být i moderní zbraň obalená v jutě.
Jak si mám ze začátku skládat výstroj?
Je dobré hned od začátku kupovat kvalitní repliky, případně originály výstroje. S konkrétní výstrojí jednotky ze začátku pomůže odborná literatura a určitě je dobré se zeptat zkušenějších kolegů, kteří poradí kde a co koupit.
Která hodnost je do začátku ideální?
Jednoznačně hodnost vojína. S povyšováním se dá uvažovat až po pár letech ježdění. Obecně jsou preferovány hodnosti mužstva. Důstojníků a poddůstojníků je v druhoválečném as jen několik, aby byla docílena dobovost.
Jakou koupit zbraň?
Výzbroj se řídí dle výzbrojního předpisu. Obecně pokud to finance dovolí jsou preferovány pušky před automaty u jednotlivce. Pistole jelikož jsou výsadou specialistů nejsou moc oblíbené a pokud už ji člověk má a není spojena s jeho funkcí je preferováno její skryté nošení.
Je víc Spojenců nebo Němců, jakou stranu si případně vybrat pokud začínám?
Obecně jak v airsoftu, tak reenactingu je převaha Němců nad západními spojenci. Sovětů je v as pomálu a akce se pro ně pořádají sporadicky spousta z nich si pořídila buď uniformu i jiné armády nebo se věnuje převážně reenactingu a as má jako doplněk.
Jak často se pořádají akce?
V průměru je jedna až dvě akce každý měsíc různě pořádané po ČR. Je také možnost občas jezdit i na velké akce do zahraničí, převážně na Slovensko, kde máme navázané dobré vazby na zdejší komunitu.
Kolik lidí se věnuje druhoválečnému AS v ČR?
Cirka 200 v celé republice, ale na akcích se potkává nejčastěji průměrně 20-50 lidí.
Je druhoválečný airsoft odlišný od modernového AS?
Ano liší se v mnoha ohledech. Vzhledem k omezení výkonů zbraní a používání převážně tlačných zásobníků není tak nebezpečný. Nedostatečné maskování dané dobovými uniformami spojené s dobovými replikami zbraní převážně pušek a snahou chování se na bojišti dle dobových zvyklostí a taktiky vytváří odlišnou hru a celkový zážitek od modernového airsoftu.
Liší se druhoválečný AS od druhoválečného reenactingu?
Ano i ne.
Většinou dáváme přirovnání, že se jedná o podobný rozdíl jako mezi pozemním hokejem a ledním hokejem. Stejné jsou uniformy, zbraně, taktika, technika, dobové reálie, přístup ke koníčku. Rozdílné je to, že reenacting řádově dělá několikanásobně víc lidí a tím pádem mají i větší možnosti v pořádání akcí a zázemí. Liší se také pojetí akcí, soukromé jsou mnohdy pojetím velice podobné našim, ale předváděcí akce pro veřejnost jsou úplně odlišné od našich. Styčným bodem je to, že se tyto koníčky překrývají. Mnoho druhoválečných airsofťáků jezdí pravidelně na RE akce jako účastníci a sporadicky i členové KVH se účastní druhoválečných airsoftových akcí.
Proč jen primárně roky 1943 - 1945?
Má to výhody, hned z několika důvodů. Zbraně vyráběné na AS jsou předlohami zbraní používaných za druhé světové války a jako takové se mnohdy začali vyrábět až v průběhu nebo ke konci války. Například STG 44, MG42, Thompson M1A1, Grease gun M3A1 a jiné. Co se týče uniforem, tak začátek a střed války je velmi přísný na uniformitu. Konec války je už volnější a umožňuje celou řadu kombinací výstroje a hlavně maskovacích prostředků. Také je více obhajitelné smíchání jednotlivých druhů jednotek WH, SS, WL hlavně pak na německé straně. Je také třeba zohlednit věkový průměr, který byl na konci války u vojáků od dětí k starým mužům. Nakonec je třeba myslet na to, že USA se do boje v Evropě zapojila více až od roku 1943.